تبليغات
تبلیغات در دانشجو کلوب محک :: موسسه خيريه حمايت از کودکان مبتلا به سرطان ::
جستجوگر انجمن.براي جستجوي مطالب دانشجو کلوپ مي توانيد استفاده کنيد 
برای بروز رسانی تاپیک کلیک کنید
 
امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Stanabol

نویسنده پیام
 • senior engineer
  آفلاین
 • مدیرکل سایت
  *******
 • ارسال‌ها: 16,405
 • تاریخ عضویت: مرداد ۱۳۹۰
 • اعتبار: 587
 • تحصیلات:لیسانس
 • علایق:نگاه کردن توی چشم...
 • محل سکونت:خونمون
 • سپاس ها 40812
  سپاس شده 37098 بار در 12451 ارسال
 • امتیاز کاربر: 1,035,949$
 • حالت من:حالت من
ارسال: #1
Stanabol
نام دارويي:Stanabol


نام شيميايي: Stanozolol


فرمول شيميايي: 17alpha-Methyl-2'H-5alpha-androst-2- -eno(3,2-c)pyrazol-17beta-ol


ساختار مولکولي: C21H32N2O


وزن مولکولي: 328.5

ماده موثر اين دارو همان ماده اي است که در ترکيب داروهايي همانند وينسترول يافت مي شود. وينسترول از جمله استروئيدهاي پر مصرف و محبوب بوده است. گفته مي شود بن جانسون افسانه اي از اين دارو استفاده کرده بود و با کمک همين دارو رکورد حيرت انگيز خود را بر جاي گذاشته بود. بسياري از بدنسازان نيز از اين دارو استفاده کرده و رقابت هاي جهاني را به نفع خود خاتمه داده اند.
در سال 1990 زماني که براي اولين بار تست هاي کنترل دوپينگ در مسابقات پرورش اندام وارد شد مسابقات آرنولد کلاسيک در جريان بود.
برنده اين مسابقه يعني شاون ري معروف و همين طور يکي ديگر از شرکت کنندگان اين رقابت ها که Nimrod King لقب گرفته بود و از کشور کانادا در اين مسابقه شرکت داشت در تست هاي کنترل دوپينگ لو رفتند و استفاده آنها از داروي وينسترول مسجل شد.
خبر اين واقعه و اين رخداد در نشريه فلکس در ماه جولاي 1990 به چاپ رسيده بود.
قضيه دوپينگ افسانه دو و ميداني جهان با اين دارو نيز در سال 1993 و در استراسبورگ بر ملا شد.
استانازولول دارويي است که امروزه در فرم هاي خوراکي و تزريقي در بازار عرضه شده است. فرم تزريقي اين دارو که نسبت به فرم خوراکي قوي تر بوده است نيز به صورت ويال و آمپول و تحت عناوين تجارتي مختلف وارد بازار شده است که از جمله اين اسامي مي توان به موارد زير اشاره کرد:
·Winstrol
·Veterinary
·Stromba
·Strombaject
·Winstrol V
·StanolV
·و غيره
بر خلاف ديگر استروئيدها که اصولا محلول در روغن هستند اين استروئيد محلول در آب بوده است. اغلب ورزشکاراني که از اين دارو استفاده مي کنند از اين حقيقت يعني از محلول بودن اين دارو در آب خبر دارند اما به ندرت مي توان ورزشکار و يا مشاوري را يافت که از تفاوت واقعي اين دارو و از تاثير و تمايزي که محلول بودن اين دارو در آب آن را سبب مي شود اطلاع درستي داشته باشد.
محلول بودن اين دارو در آب موجب مي شود تا مصرف کننده ناگزير از استفاده از تزريق هاي مکرر شود. اصولاً هر دارويي که محلول در آب باشد بايد در فواصل زماني کم و کوتاه مدت تزريق شود. دليل اين امر نيز اين مسئله بوده است که نيمه عمر استانازولول و ديگر داروهاي محلول در آب کمتر از ديگر استروئيدهاي محلول در روغن بوده است.
بهترين اثر از مصرف اين دارو را مي توان با مصرف روزانه 50 ميلي گرم از آن به دست آورد. استانازولول را مي توان پيش ماده dihydrotestosterone دانست و درست به همين خاطر هم هست که اين دارو به هورمون زنانه استروژن تبديل نمي شود.
تبديل نشدن اين دارو به استروژن نيز موجب مي شود تا اين دارو در پرورش اندام از اهميت فوق العاده اي برخوردار شود. تبديل شدن استروئيد به استروژن علاوه بر به وجود آوردن عوارضي همانند نوک سينه و غيره حتي موجب آبدار شدن بدن شده و فرايند چربي سوزي را دچار اختلال کرده و حتي موجب تجمع چربي زايد و مشکل ساز در بدن مي شود.
تبديل نشدن وينسترول به استروژن موجب شده است تا از اين دارو بتوان در دوره هاي کات و همچنين در دوره هايي که حجم خشک عضلاني مورد نظر باشد استفاده نمود. در صورتي که در کنار مصرف اين دارو از رژيم هاي کم کالري و پر پروتئين استفاده کنيد به راحتي مي توانيد به تراشيدگي و سفتي عضلاني مناسب برسيد.
همانگونه که مي دانيد دوره هاي کات دوره هايي براي کم کردن از چربي زايد بدن بوده و دوره هايي براي تشديد فرايند چربي سوزي است. در اين دوره ها افت شديد حجم و قدرت عضلاني نيز به کرات و به فراواني ديده مي شود و حفظ حجم در اين دوره ها از اهميت فوق العاده اي برخوردار است.
به خاطر داشته باشيد که از اين دارو به تنهايي نمي توان براي نگهداري حجم در دوره هاي کات استفاده کرد. از مصرف ترکيبي اين دارو با پارابولان که در ايران نيز يافت نشده و تنها در کشور فرانسه قابل تهيه است مي توان براي حفظ حجم در دوره هاي کات استفاده کرد.
بسته به مشخصات فيزيکي ورزشکار مي توان مصرف 50 ميلي گرم از اين دارو به صورت هر 1 الي 2 روز يکبار را به همراه مصرف روزانه و يا هر 2 روز يکبار از داروي پارابولان (76 ميلي گرم در 1.5 ميلي ليتر) تجويز کرد.
اگر چه دلايل روشن و تاييد شده علمي و کلينيکي براي اين اثبات اين ادعا وجود ندارد که همزماني مصرف اين دو دارو اثرات درخشاني را سبب مي شود اما تجربيات کساني که از اين دستور پيروي کرده اند به روشني نشان داده است که مصرف ترکيبي اين دارو با پارابولان موجب تشديد آثار هر دوي اين داروها شده است.
از ديگر داروهايي که مي توان به همراه اين دارو از آنها نيز در دوره هاي کات استفاده کرد مي توان به اين موارد اشاره کرد:
·ماسترون
·بولدنون
·هالوتستين
·اکساندرولون
·تستوسترون پروپيونات
·پريموبولان
·هورمون رشد
لازم به يادآوري است که دوره هايي که با استفاده از اين دارو و به همراه داروهاي کم کننده عوارض تنظيم شده بود در آرشيو موجود است و در صورت استقبال خوانندگان و تنها و تنها براي اهداف اطلاع رساني در اين نشريه به چاپ خواهد رسيد.
از اين دارو هم در دوره هاي حجم و هم در دوره هاي کات مي توان استفاده کرد. به دليل اينکه اين دارو احتباس آب و املاح چنداني را سبب نمي شود افزايش برق آساي حجم و قدرت نيز با مصرف اين دارو ديده نمي شود اما بايد به اين مهم نيز اشاره کرد که افزايش حجم حاصل از اين دارو بسيار با کيفيت بوده است.
کساني که بايد تست هاي کنترل دوپينگ را پشت سر بگذارند بايد به اين مهم توجه داشته باشند که ميزان تقريبي ماندگاري استانازولول تزريقي در بدن آدمي در حدود دو ماه بوده است. افزايش حجم خشک حاصل از اين دارو تا حدود زيادي پس از قطع مصرف نيز ماندگاري خواهد داشت. ورزشکاراني که علاوه بر افزايش حجم به افزايش قدرت بدني نيز مي انديشند مي توانند اين دارو را به همراه داروهايي همانند اکسي متولون، ديانابول، تستوسترون و دکا و غيره استفاده کنند.
به طور مثال مي توان روزانه 100 ميلي گرم اکسي متولون، 50 ميلي گرم وينسترول و در هفته نيز 400 ميلي گرم دکادورابولين مصرف کرد.
ورزشکاران سالخورده و همچنين کساني که سابقه چنداني در مصرف استروئيد نداشته باشند مي توانند اکسي متولون را از اين دوره حذف کرده و تنها از استانازولول و دکا استفاده کنند.
اين دارو نيز در ويال هاي 10 ميلي ليتري عرضه شده است. هر ويال از اين دارو حاوي 50 ميلي گرم در ميلي ليتر از داروي اصلي بوده است. درپوش پلاستيکي اين دارو به رنگ زرد ديده مي شود.
امروزه علاوه بر ويال هاي اين دارو نمونه هايي از استانازولول به نام تجارتي وينسترول نيز عرضه مي شود. به دليل اينکه امروزه سوء استفاده فراواني از اين نمونه از استانازولول مي شود به نکاتي چند در مورد اين دارو نيز اشاره اي مي کنيم.
معتبرترين اين نمونه ها را کمپاني «Winny» تهيه و به بازار عرضه کرده است. در نگاه اول مي توان گفت که اين نمونه ها به صورت آمپول هاي 1 ميلي ليتري و به رنگ شيري ديده مي شود. نمونه هاي اوريجينال اين دارو از اين جهت تمايز داشته است که پس از مدتي بي حرکت ماندن، داوري اصلي محلول در حلال ته نشين شده و در قسمت پاييني شيشه انباشته مي شود. هر آمپول از اين دارو تنها حاوي 1 ميلي ليتر بوده و شامل 50 ميلي گرم داروي اصلي مي باشد.
آمپول هايي که در حجم هايي بيش از 1 ميلي ليتر عرضه مي شوند قلابي هستند. قيمت آمپول هاي 50 ميلي گرم در ميلي ليتر اين دارو در بازار سياه اروپا و آمريکا در حدود 10 الي 15 دلار مي باشد.
حالا خود تصور کنيد نمونه هايي که در ايران به قيمت هاي بسيار پايين عرضه مي شود آيا مي تواند اصل و اوريجينال باشد؟
به اين مهم نيز توجه داشته باشيد که هيچ ارگان دولتي و يا غير دولتي در دنيا براي استروئيدها و براي توزيع اين دسته از داروها در جهان سوم يارانه و کمک مالي اختصاص نداده است که اين دارو به قيمت هاي پايين در اختيار ساکنين اين کشورها قرار داده شود!
اخيرا ادعا مي شود که نمونه هاي وارد شده به کشور مستقيما از آمريکا وارد عراق شده و براي مصرف در اين کشور اهدا مي شود و بدون واسطه وارد بازار آزاد شده و به دست ايراني ها مي رسد و اين سناريو نيز براي اثبات اصل بودن دارو سر هم بندي مي شود!
از ديگر کمپاني ها معتبر توليد کننده استروئيدها مي توان به کمپاني «زامبون» اشاره کرد. امروزه از نام اين کمپاني سوء استفاده هاي زيادي شده است و علاوه بر نمونه هايي که با اين نام وارد بازار مي شوند و در اغلب موارد نيز قلابي هستند نمونه هاي ديگر نيز به نام کمپاني هاي «سامبون» و «دامبون» وارد بازار سياه دارو مي شوند که ورزشکاران ساده لوح هم که اطلاعات چنداني در مورد کمپاني هاي داروسازي نداشته و گول اين تشابه اسمي را مي خورند به فراواني از اين داروها استفاده مي کنند.
منبع
سلام خدمت همه ی عزیزان
من دوباره اومدم...تازه تر از همیشه...
بازم در خدمتتونمKhansariha (214)

۲۴-۱۱-۱۳۹۰ ۰۹:۰۴ عصر
جستجو یافتن همه ارسال های کاربر اهدا امتیازاهدای امتیاز به کاربر پاسخ پاسخ با نقل قول

برای بروز رسانی تاپیک کلیک کنید


پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان