تبليغات
تبلیغات در دانشجو کلوب محک :: موسسه خيريه حمايت از کودکان مبتلا به سرطان ::
جستجوگر انجمن.براي جستجوي مطالب دانشجو کلوپ مي توانيد استفاده کنيد 
برای بروز رسانی تاپیک کلیک کنید
 
امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

گاما هيدروکسي بوتيرات ghb

نویسنده پیام
 • senior engineer
  آفلاین
 • مدیرکل سایت
  *******
 • ارسال‌ها: 16,405
 • تاریخ عضویت: مرداد ۱۳۹۰
 • اعتبار: 587
 • تحصیلات:لیسانس
 • علایق:نگاه کردن توی چشم...
 • محل سکونت:خونمون
 • سپاس ها 40812
  سپاس شده 37098 بار در 12451 ارسال
 • امتیاز کاربر: 1,035,949$
 • حالت من:حالت من
ارسال: #1
گاما هيدروکسي بوتيرات ghb
گاما هيدروکسي بوتيرات GHB گاما هيدروکسي بوتيرات به طور طبيعي در بدن آدمي توليد شده و پيش ماده گاما آمينو بوتيرات (GABA) به شمار مي رود. تا قبل از سال 1990 ميلادي که گاما هيدروکسي بوتيرات نيز به ليست داروها و ترکيبات ممنوعه در ورزش اضافه شد اين ترکيب در فرمول اغلب مکمل هاي غذايي يافت مي شد اما از آن تاريخ به اين طرف کمپاني هاي مکمل سازي اين ترکيب را از ليست توليدات خود حذف کرده اند.
اين ترکيب تاثيرات مثبت فراواني را در بدن آدمي سبب مي شود اما ورزشکاران و مخصوصاً ورزشکاران رشته هاي قدرتي عموما از اين ترکيب براي افزايش ترشح طبيعي هورمون رشد در بدن خود استفاده مي کرده اند و هم اکنون نيز استفاده مي کنند.

افزايش هورمون رشد ناشي از مصرف گاما هيدروکسي بوتيرات معمولاً با افزايش پرولاکتين همراه بوده و افزايش پرولاکتين نيز بيساري از تاثيرات مثبت مثبت ناشي از افزايش سطح ترشح هورمون رشد در بدن را تحت الشعاع قرار مي دهد.
کساني که از گاما هيدروکسي بوتيرات استفاده مي کنند بيشتر از اينکه افزايش حجم عضلاني را تجربه کنند افزايش قدرت بدني و تشديد فرايند چربي سوزي را تجربه مي کنند و اين مسئله را نيز تا حدود زيادي مي توان به پرولاکتين توليد شده در اثر مصرف اين ترکيب ارتباط داد. اين در حالي است که بسياري از ورزشکاراني که از اين ترکيب استفاده مي کنند افزايش قدرت و افزايش حجم عضلاني را تجربه نکرده و تنها با تشديد فرايند چربي سوزي مواجه مي شوند.
با مطالعه اين مطالب و با تجربياتي که از ورزشکاران ايراني از مصرف داروهايي که به اسم هورمون رشد در بازار سياه دارو در ايران به فروش مي رسد به دست آورده اند آيا به نظر شما به اين فرضيه تقريبا مقرون به حقيقت نمي توان رسيد که هورمون رشدي که به اين فراواني و در قياس با قيمت نمونه هاي واقعي آن با اين قيمتي ناچيز به فروش مي رسد چيزي به جز گاما هيدروکسي بوتيرات و يا ترکيبات مشابه نيست؟
هورمون رشدي که در ايران به فراواني به فروش رسيده و به فراواني نيز مورد استفاده ورزشکاران ايراني قرار مي گيرد حتي در صورت اصل بودن نيز به ادعاي ورزشکاران ايراني کاري به جز چربي سوزي و کات کردن عضلات صورت نداده و ورزشکاران ايراني نيز اين دارو را با همين اثر پذيرفته و به مرور زمان نيز به اين باور رسيده اند که هورمون رشد اصولاً کاري به جز سوزاندن چربي ها زايد و کاري به جز کات کردن بدن انجام نمي دهد.
در صورتي که نمونه هاي واقعي هورمون رشد که بسيار گران قيمت و در عين حال نيز کمياب است علاوه بر تشديد فرايند چربي سوزي حتي بر حجم و قدرت عضلاني نيز افزوده و از همه مهم تر اينکه حتي به تعداد رشته هاي عضلاني نيز مي افزايد. ناگفته نماند استروئيدهايي که همه ورزشکاران به خواص عضله سازي شگفت انگيز آنها اعتراف مي کنند و آنها را داروهاي و ترکيباتي معجزه گر مي دانند تحت هيچ شرايطي قدرت افزودن بر تعداد رشته هاي عضلاني را ندارند و تنها با افزودن بر حجم رشته هاي عضلاني موجب افزايش حجم عضلات مي شوند.
گاما هيدروکسي بوتيرات در کنار افزايش سطح هورمون رشد در بدن آدمي تاثيرات مثبت فراوان ديگري را در بدن ورزشکاران سبب مي شود که به نمونه هايي از آنها در اين مقاله اشاره مي کنيم:
• اين ترکيب به بهبود کيفيت و حتي کميت خواب در ورزشکاران که در بسياري از موارد از کمبود خواب رنج مي برند کمک کرده است.
• دزهاي معقول و سبک اين ترکيب باعث وارهيدگي ذهني شده و آرامش خاطر به فرد داده و زمينه را براي داشتن خواب مفيد شبانه مهيا مي کند.
• دزهاي سنگين اين ترکيب موجب خواهد شد تا شخص براي رفتن به خواب عميق شبانه زمان زيادي را در انتظار ننشيند.
• بر خلاف ديگر داروهايي که به عنوان خواب آور و يا آرام بخش عرضه مي شوند و در اغلب موارد نيز تنها، فرد را در عمل بيهوش کرده و در کيفيت خواب بهبود چنداني حاصل نمي کنند اين ترکيب در صورتي که به درستي مصرف شود تمامي مراحل خواب خوب شبانه را به طور يکسان تحت تاثير قرار داده و بيشتر از کميت، کيفيت خواب شبانه را تحت تاثير مثبت قرار خواهد داد.
• گاما هيدروکسي بوتيرات علاوه بر بهبود کيفيت خواب به عنوان دارويي که مصرف آن لذت ***ي را افزايش مي دهد نيز مورد توجه قرار گرفته است.
• از تاثيرات اين ترکيب در افزايش بهبود کيفيت فعاليت هاي ***ي به افزايش لذت حاصل از حس لامسه، افزايش کارايي اندام ***ي در فعاليت هاي ***ي و ... اشاره کرد. همين تاثيرات نيز موجب شده است تا اين دارو اصولا دارويي پر طرفدار در بين ورزشکاران و حتي کساني که از ضعف رقواي ***ي رنج مي برند باشد.
• در علم پزشکي از اين دارو براي درمان اعتياد به الکل نيز استفاده شده است.
امروزه همانگونه که گفته شد امروزه اين دارو نيز در ليست داروهاي ممنوعه در ورزش قرار داشته و کمپاني هاي مکمل سازي نيز ديگر از آن در ترکيب مکمل هاي خود استفاده نمي کنند. ورزشکاراني که امروزه اين دارو را مصرف کرده و يا در صدد مصرف آن هستند آن را از بازار سياه که اعتبار چنداني به آن نيز نيست تهيه مي کنند. اين مسئله موجب بروز نگراني هايي شده است. توليداتي که در بازار سياه عرضه مي شوند در بسياري از موارد به نام داروهاي توليد شده در کمپاني هاي معتبر داروسازي عرضه مي شوند در حالي که اين قبيل ترکيبات در کارگاه هاي زير زميني و توسط شيميداناني که کار غير قانوني انجام مي دهند توليد شده و در تهيه آنها نيز در اغلب موارد از مواد اوليه ارزان قيمت و بي کيفيت استفاده مي شود.
البته اين در صورتي است که سازندگان زير زميني تعهدي در خود احساس کنند و در غير اين صورت که به جاي ماده اوليه ارزان قيمت و بي کيفيت از موادي اصولا مجهول الهويه و بي مصرف و در برخي موارد نيز مضر و خطرناک استفاده کرده و فقط و فقط به فروش و سودجويي مي انديشند.
علاوه بر موارد ياد شده که نگراني هاي شديدي را موجب شده است اعتباري به درصد خلوص داروهاي عرضه شده در بازار سياه نيز نخواهد بود. در برخي موارد سازندگان اين قبيل داروها براي صرفه جويي در مصرف مواد اوليه ماده موثر کمتري را در فرمول داروهاي توليدي خود قرار داده و در برخي موارد نيز داروي توليدي آنها به دليل آنکه استانداردهاي اندازه گيري و غيره در توليدات شان رعايت نمي شود بسيار بيشتر از مقدار ذکر شده ماده موثر در خود دارد و همين مسئله نيز باعث شده است تا تعيين و تخمين دز واقعي وارد شده به بدن با مصرف اين قبيل داروهاي در عمل ناممکن شده و همين امر نيز مشکلات ثانويه بسيار زيادي را براي ورزشکاراني که بي پروا و بي محابا از اين قبيل داروها استفاده مي کنند ايجاد کند.

طبقه بندي :
تضعيف كننده سيستم اعصاب مركزي
نامهاي تجاري :
Liquid Ecstasy،Scoop، Easy Lay، Georgia Home Boy Grievous Bodily Harm،Liquid X و Goop
دوزاژ:
مصرف يك قاشق چايخوري از راه خوراكي دوز معمول در نظر گرفته مي شود.گرچه دوزاژ آن براساس وزن بدن وميزان غذاي معده متفاوت خواهد بود.
استفاده پزشكي :
GHB يك داروي مضعف سيستم اعصاب مركزي بوده كه از سال 1990 توسط FDA ممنوع اعلام شد. ابتدائاً اين دارو در مغازه هاي غذائي و بهداشتي به عنوان داروي تسريع دهنده رشد عضلاني بدن ( از طريق آزاد سازي هورمون رشد) فروخته مي شد. ولي بعداً به دليل اثرات اعتياد زائي آن. ممنوع اعلام گرديد.GHB جزء طبيعي از متابوليسم پستانداران مي باشد وبطور طبيعي درسلولهاي بدن انسان وجود دارد. GHB يك نوروترانسميتر بوده و در بدن به عنوان پيش ساز GABA (گاما آمينوبوتيريك اسيد ) بكار گرفته مي شود.
وابستگي جسماني :
اين ماده به ميزان متوسط باعث وابستگي جسمي مي گردد.
وابستگي رواني :
GHB به ميزان متوسطي باعث وابستگي رواني مي گردد.
تحمل:
مصرف اين ماده با بروز پديده تحمل همراه است.
مدت اثر:
مدت اثر اين دارد 6-3 ساعت است.
روش استفاده :
GHB اساساً به شكل مايع در دسترس است. گرچه گاهي اوقات بشكل پودر نيز عرضه مي گردد. اين ماده بشدت قابليت حل شدن در آب را دارد و بشكل خوراكي مصرف مي شود. به خاطر طعم شور آن معمولاً مواد طعم دهنده به محلول اضافه مي شود.
اثرات:
اثرات تحريك كنندگان اكستسي استفاده مي شود. GHB جهت ارتكاب تجاوزات *** نيز به كرات مورد استفاده قرار گرفته است زيرا اين ماده مانع از دفاع خود در برابر تجاوز شده و باعث اختلالات حافظه است كه درنهايت مي تواند از تحت تعقيب واقع شدن متجاوز جلوگيري نمايد. همين جهت به اين ماده داروي date rape نيز اطلاق مي گردد.
مصرف بيش از حد (overdeoe): در دوزهاي پايين، GHB باعث خواب آلودگي، سرگيجه، تهوع و اختلالات بينائي مي گردد. در دوزهاي بالاتر باعث بيهوشي، تشنج، دپرسيون تنفسي و كما مي گردد. مصرف بيشتر از حد آن معمولاً نياز به مراقبتهاي ويژه اورژانس پزشكي دارد. از نوامبر سال 2000 اداره DEA 71مورد مرگ ناشي از GHB را گزارش نموده است.
ترک (Withdrawal):
علائم ترك مصرف GHB بصورت اضطراب, بي خوابي، لرزش دستها، دليريوم، تشنج بوده و گاهي نيز منجر به مرگ مي شود.
درمان (Treatment):
درمان علائم ترك اين ماده علامتي وحمايتي است. تجويز داروهاي آرامبخش و خواب آور از دسته بنزوديازپين ها مفيد است. در صورت بروزدليريوم وتشنج بستري در بيمارستان واقدامات حمايتي گسترده تر لازم است.(GHB (گاما هیدروکسی بوتیریک)
GBL (گاما بوتیرو لاکتون)
مانند روهیپنول، بی بو، بی رنگ واقعاً بی مزه و در دز پایین آرام بخش CNS هستند GBL به عنوان مکمل غذایی در فروشگاه ها وجو داشت تا این که در سال 1999، FDA آن را لغو کرد.
GBL به عنوان یک حلال صنعتی تولید و با نام شیمیایی 3H به فروش می رسد.(براوون 1999)
اجزای موجود در GBL و GHB در برخی مکمل های غذایی به منظور پرورش اندام، افزایش میل ***ی و ایجاد خواب مودر استفاده قرار می گیرند.
اشتباه در غلظت این مواد حتی به اندازه ی کسر کوچکی از گرم می تواند موجب کما و مرگ شود.
GHB توسط تجاوزگران ***ی هم مورد استفاده قرار می گیرد.
GHB بر خلاف خطرات مشخصی که دارد در درمان فارکولپسی (آشفتگی شدید در خواب) بسیار مفید است. و زایرم (Xyrem) که نوعی GHB می باشد در ایالات متحده برای مصارف دارویی قانونی است.
در حومه ی دیترویت دختر 15 ساله ای به نام سامانتا (مشهور به سامی) به اتفاق تعدادی از دوستانش بیرون رفته بودند. سامانتا و یکی از دختران نادانسته شبنم کوهستانی (maounta dew) که پسرها آن را با GHB مخلوط کرده بودند، نوشیدند. هر دو بلافاصله بیهوش شدند و سامانتا هرگز هوشیاری خود را بازنیافت (کریستین 2000) سه پسر جوان به قتل غیرعمد و پسر چهارم به مجازات سبک تری محکوم شدند.)(dchq)
منبع
سلام خدمت همه ی عزیزان
من دوباره اومدم...تازه تر از همیشه...
بازم در خدمتتونمKhansariha (214)

۲۶-۱۱-۱۳۹۰ ۰۹:۵۸ صبح
جستجو یافتن همه ارسال های کاربر اهدا امتیازاهدای امتیاز به کاربر پاسخ پاسخ با نقل قول

برای بروز رسانی تاپیک کلیک کنید


پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان