تبليغات
تبلیغات در دانشجو کلوب محک :: موسسه خيريه حمايت از کودکان مبتلا به سرطان ::
جستجوگر انجمن.براي جستجوي مطالب دانشجو کلوپ مي توانيد استفاده کنيد 
برای بروز رسانی تاپیک کلیک کنید
 
امتیاز موضوع:
 • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

چگونه ميتوان موهاي آسيبديده را درمان كرد این موهای چرب لعنتی!

نویسنده پیام
 • ندای بهار
  آفلاین
 • کاربرسایت
  ****
 • ارسال‌ها: 5,211
 • تاریخ عضویت: دي ۱۳۹۰
 • اعتبار: 102
 • تحصیلات:لیسانس
 • علایق:طراحی،معماری
 • محل سکونت:مشهد
 • سپاس ها 1930
  سپاس شده 5354 بار در 3092 ارسال
 • امتیاز کاربر: -115,015$
 • حالت من:حالت من
ارسال: #1
چگونه ميتوان موهاي آسيبديده را درمان كرد این موهای چرب لعنتی!
هميشه در حالت دادن به موهايتان مشكل داريد و موهايتان بهراحتي حالت دلخواه شما را بهخود نميگيرند تا جايي كه گاهي حسابي كلافهتان ميكنند؛ نگران نباشيد راهحل اينجاست.وقتي موهايي سالم داشتهباشيم، اعتمادبهنفس بيشتري نيز خواهيم داشت و بيش از همه خودمان از زيبايي و درخشاني آنها لذت خواهيم برد اما براي بسياري از ما پيش آمده بعضي از هفتهها يا ماهها احساس ميكنيم موها طراوت خود را از دست دادهاند و مثل هميشه بهراحتي حالت نميگيرند و ما را دچار مشكل ميكنند. صافكردن، فركردن، رنگ كردن، هايلايتكردن،حالتدادن بيشازحد و... همه ميتوانند به مرور به موها آسيبهاي فراواني برسانند.

اول از همه بايد نوع مشكل موها را به درستي تشخيص داد. بنابراين قبلا از خواندن اين مطلب تارهاي موهايتان را خوب نگاه كنيد تا ببينيد مشكل اصلي آن چيست بعد راهحل را بخوانيد تا بتوانيد موهاي آسيبديده را درمان كنيد و طراوت گذشته را به آنها بازگردانيد.


اگر موهايتان خيلي چرب است هرروز آنها را بشوييد تا چربيها كه سبوم ناميدهميشود را از بين ببريد. نيكيتا ويلسون، متخصص مواد آرايشي در نيوجرسي ميگويد: «بهتر است از يك شامپوي مخصوص موهاي چرب استفاده كنيد چون اين نوع شامپوها عاري از هرگونه روغنهاي سنگين و سيليكون هستند. اين مواد مخصوص موهاي آسيبديده و خشك هستند و با ايجاد لايهاي روي موها آنها را از خشكي و شكنندگي حفظ ميكنند. هفتهاي يكبار از يك شامپو با قدرت پاككنندگي زياد استفاده كنيد. همچنين بهتر است زياد از نرمكننده استفاده نكنيد و فقط روي ساقه موها و پايين موها از نرمكننده استفاده كنيد. تا جايي هم كه ميتوانيد از دوش خيلي گرم پرهيز كنيد چون غدد چربي را تحريك ميكند و در نتيجه چربي بيشتري ترشح شده و موها زودتر چرب ميشوند، بهتر است به يك دوشآب ولرم اكتفا كنيد.»نشانهها چيست؟

موهايي بسيار نازك و تقريبا شبيه موي بچهها داريد و موهايتان هيچ حجمي ندارند.
حتي اگر تازه موهايتان را شسته باشيد باز در طول روز و به مرور شروع به چربشدن ميكنند در حدي كه انگار روي آنها روغن ريختهايد.
موها پژمرده، بدون حالت و بدون طراوت هستند و هيچ حالتي را در خود نگه نميدارند.علت اين حالت چيست؟


مقصر اصلي پدر و مادر شما هستند چون اول از همه ژنها هستند كه اندازه و شكل فوليكولهاي مو و در نتيجه حالت موها را تعيين ميكنند. موهاي نازك و خيلي نرم ساختار دروني آسيبپذيرتري نسبت به موهاي خشنتر دارند، اگر موهاي شما از اين نوع است بايد بدانيد تارهاي موي شما 3 برابر بيشتر از افراد با موهاي ضخيمتر است اما متاسفانه موهايتان حجم كمتري خواهند داشت. دكتر ديويد كينگزلي، متخصص بيماريهاي مو و پوست سر ميگويد: «هر فوليكول مو حداقل يك غده چربي دارد و چون افراد با اين نوع مو تعداد تارهاي بيشتري دارند پس غدد چربي پوست سر آنها نيز بسيار بيشتر است»


درمان چيست؟از چه حالتدهندهاي استفاده كنيد
هر زمان خواستيد موهايتان را حالت دهيد 2 حالتدهنده را فراموش نكنيد يكي اسپريهاي حجمدهنده و ديگري لوسيونهايي كه موها را پف ميدهند و ساقه موها را خشك ميكنند. البته بهتر است نوع سبك اين محصولات را استفاده كنيد، اين نوع محصولات بهطور جداگانه روي هرتار مو را ميپوشانند و در نتيجه موها ضخيمتر بهنظر ميرسند، همچنين گاهي استفاده از يك شامپوي خشك نيز ميتواند مفيد باشد چون چربيها را در خود حل ميكند و باعث ميشود كه موها به هم نچسبند.چگونه موها را مدل دهيدهايلايت كنيد
همه رنگموهاي دائم كوتيكولموها را باز كرده و در ساقه موها نفوذ ميكنند و در نتيجه موها سنگينتر ميشوند اما دكلره كردن حتي بيشتر موها را سنگين ميكند و تا حدي مانع چسبيدن موها به هم ميشود. اگر موهايتان را دكلره و هايلايت كنيد، پرپشتتر بهنظر ميرسند و حجم خود را بهتر نشان خواهند داد. يك هايلايت ملايم از نزديك ريشهها ميتواند حسابي موها را پرتر نشان دهد.


شامپوي خشك موها را نجات ميدهد
اگر ميخواهيد موهايتان هميشه حالت خود را بهخوبي حفظ كنند چارهاي نداريد كه از محصولات حالتدهنده زياد استفاده كنيد بهخصوص براي حجمدادن به ريشهموها يك اسپري ضخيمكننده مخصوص مو بخريد و آن را نزديك كف سر اسپري كنيد و سپس با نوك انگشتان، كف سر و ريشهموها را ماساژ دهيد. تا جايي كه ميتوانيد ريشهموها را سشوار نكشيد چون با صاف شدن بيشتر به كف سر ميچسبند. اگر در ميانه روز ساقه موها دوباره حالت خود را از دست دادند، ميتوانيد با يك شامپوي خشك دوباره آنها را زنده كنيد يعني چند قطره شامپو را روي كف سر بپاشيد سپس موها را كمي با انگشتان جابهجا كنيد.اگر موهايتان كدرو بدرنگ شدهاندنشانهها چيست؟
زماني موهايي درخشنده داشتيد ولي الان درخشندگي خود را از دست دادهاند و كدر شدهاند.
اگر موهاي روشن داشتيد، الان خاكستري رنگ شدهاند اگر موهاي قهوهاي تيره رنگ داشتيد الان دودي رنگ شدهاند و اگر موهايي قرمز داشتيد الان رو به نارنجي ميزنند.
رنگ موها به جاي اينكه زنده و درخشان بهنظر برسد معمولا روشنتر بهنظر ميرسد.
علت اين حالت چيست؟
وقتي كوتيكول خارجي موها به خاطر استفاده از مواد شيميايي يا دستگاههاي حالتدهنده داغ، آسيب ميبيند و ساقه موها پر از خلل و فرج بسيار ريز ميشود، در نتيجه رنگ مو بهخوبي در ساقه موها نفوذ نميكند و هنگام دوش گرفتن اين رنگدانهها شسته ميشوند. علاوه بر اين محصولات حالتدهنده نيز ميتوانند موها را كدرتركنند.


درمان چيست؟از چه شامپويي استفاده كنيد
با استفاده از شامپوهاي مخصوص موهاي رنگ شده، ميتوانيد تا حدي اين كدري و بدرنگي موها را كاهش دهيد. ويلسون ميگويد: «اين شامپوها باعث ميشوند رنگدانهها روي سطح ساقهموها بنشينند اما اين رنگ دوام چنداني ندارد و بهزودي موهاي شما دوباره كدر و بدرنگ ميشود. همچنين سعي كنيد از محصولات حالتدهندهاي استفاده كنيد كه جاذبها و فيلترهاي اشعه فرابنفش خورشيد دارند چون مانع از اين ميشوند كه نور خورشيد رنگ موها را از بين ببرد.»

به آب آبكشي توجه كنيد
گاهي فلسهاي سطح مو درخشش خاصي به مو ميبخشند اما ممكن است گرد و غبار و آلودگي سطح اين فلسها را بپوشاند و فلسها نتوانند نور را بازبتابانند. شستن سر با آبهاي آهكي نيز همين مشكل را ايجاد ميكند. براي درخشان كردن موهاي كدر بايد به آب آبكشي توجه كرد. همچنين افزودن آبليمو يا يك قاشق سوپ خوري سركه سفيد به آخرين آب آبكشي سر سبب درخشش موها ميشود.موهايتان خشك و وز شدهاستنشانهها چيست؟
به محض اينكه كمترين رطوبتي به موها ميرسد، موها وز و پف ميكنند بهخصوص ريشهموها.
كنترل و حالتدادن به موها بسيار مشكل است و مدام موهايتان شل وول ميشوند.
احساس ميكنيد موهايتان زبر و خشكوخشن شدهاند.علت اين حالت چيست؟


مهمترين علت ميتواند كاملا وابسته به ژنهاي شما باشد اما استفاده از وسايل حالتدهنده داغ مثل اتو، سشوار و... نيز ميتواند اين مشكل را حادتر كند. دكتر ديويد كينگزلي، متخصص بيماريهاي مو و پوست سرميگويد: «خانمهايي كه اين نوع مو را دارند معمولا بهطور متوسط داراي حدود 80 هزار تار مو هستند(در مقايسه با افراد ديگر كه حدود 100 هزار تارمو دارند). در نتيجه اين افراد روي كف سرشان غدد چربي كمتري دارند و بنابراين تعجبي ندارد كه اين نوع مو هميشه تشنه آب است.»


درمان چيست؟

چه شامپويي بخريد؟
اگر دچار اين نوع مشكل هستيد يعني موهاي شما بهشدت به آب نياز دارد و شما بايد به نوعي رطوبت مورد نياز را به آن برسانيد و مانع از اين شويد كه رطوبت خود را از دست بدهد بيشتر از هفتهاي 2 تا 3 بار موهاييتان را نشوييد. نيكيتا ويلسون متخصص مواد آرايشي در نيوجرسي ميگويد: «بهدنبال شامپو و نرمكنندهاي (كانديشنر) باشيد كه در آن دايمتيكون(dimethicone)، شي باتر (shea butter) يا هر نوع روغن طبيعي وجود داشتهباشد چون اين مواد در حمام به كمك آب در ساقه موها نفوذ كرده و آنها را تقويت و آبرساني ميكنند.»


نقش كرمهاي آبرسان چيست؟
استفاده از كرمهاي آبرسان مو ميتواند بهطور خارجي تا حد زيادي رطوبت موها را تامين كند. اين نوع محصولات معمولا روغنهاي طبيعي دارند كه ميتوانند به راحتي روي كوتيكول موها را بپوشانند و در نتيجه درخشندگي را به موها بازگردانند اما حواستان باشد اين نوع كرمها به هيچ وجه از موهاي شما در برابر حرارت حفاظت نميكنند و دقيقا همانند روغن سرخ كردني بيشتر موها را سرخ ميكنند! بنابراين به هيچ وجه از آنها قبل از دستگاههاي حرارتي مثل اتو و سشوار استفاده نكنيد.چگونه موها را مدل دهيد؟اندازه موها چقدر باشد
بهتر است سعي كنيد موهايتان را بلند نگه داريد و اگر هم ميخواهيد موهايتان را لير بزنيد(خرد كنيد) بهتر است اين لير از زير چانه شروع شود. بلندي موها كمك ميكند موها صافتر بهنظر برسند و لير بودن موها نيز باعث ميشود موها بدون اينكه زياد پف كنند پرتر بهنظر برسند البته اگر ليرها خيلي كوتاه باشند، موها بيشتر پف و وز ميكنند.


رنگ موها چگونه باشد
جاسون بك، طراح رنگموي چهرههاي سينما ميگويد: «براي رنگ مو نيز بهتر است بيشتر رنگهاي تيره را انتخاب كنيد چون رنگهاي خيلي روشن يا هايلايت خشكي موهاي شما را بيشتر ميكنند. بهتر است از رنگهاي نيمه دائم استفاده كنيد چون به موهاي شما درخشندگي بيشتري ميبخشند و در اين نوع رنگها مواد ضرر بخشي چون آمونياك وجود ندارد.»اگر موهايتان شكننده شده و موخوره داريدنشانهها چيست؟
پايين موها چند شاخه شدهاست.
موها نازك و شكننده شدهاند و هنگام شانهكردن خرد ميشوند.
موها بهراحتي در هم فرو ميروند و گره ميخورند.علت اين حالت چيست؟


دكتر ديويد كينگزلي، متخصص بيماريهاي مو و پوست سر ميگويد: «رنگ كردن و به كار بردن هر نوع ماده شيميايي، استفاده از وسايل حرارتي براي حالتدادن و حتي داشتن موهاي بلند، همه باعث آسيبپذيرشدن موها ميشوند. وقتي موها خيلي شكننده و نازك شوند بيشتر گره ميخورند و به مرور شروع به شكستن و خردشدن ميكنند.»


درمان چيست؟بهتر است بهجاي رنگموي دائم از يك رنگموي نيمهدائمي استفاده كنيد كه بدون آمونياك و پروكسيد باشد. اين نوع رنگموها بسيار ملايمتر هستند و موجب سايش ساقه موها نميشوند. اصلا موها را هايلايت نكنيد و از شستن بيشازحد موها نيز اجتناب كنيد(شستن يك روز درميان كافي است) چون موها هنگامي كه رطوبت دارند بيشتر آسيبپذيرند. بهتر است از شامپو و نرمكننده(كانديشنر) مخصوص موهاي آسيبديده و شكننده استفاده كنيد چون در اين محصولات مواد آبرسان و تقويتكننده موها وجود دارد.
موهاي خشك براي درمان نياز به آبرساني دارند تا بتوانند دوباره انعطافپذيري خود را بهدست بياورند. اگر موهاي شما خرد ميشود و ميشكند بهدنبال حالتدهندههايي باشيد كه حاوي كراتين هستند همچنين پروتئين سويا و گندم نيز ميتواند بسيار موثر باشد. اينگونه مواد پروتئيني به ساقه موها ميچسبند تا شكنندگي آنها را از بين ببرند و موها را تقويت كنند.چگونه موها را مدل دهيدهر 4 تا 6 هفته سر موها را كوتاه كنيد. هربار بايد حداقل 2 سانت از سر موها را كوتاه كنيد با اين كار در واقع، سرمرده موها را كوتاه كردهايد. البته موهاي آسيبديده را خيلي كوتاه هم نكنيد زيرا چندان ظاهر خوشايندي نخواهد داشت.
زمان بين رنگكردنها را طولانيتر كنيد. اگر به خاطر درآمدن ريشهها مجبور به رنگكردن هستيد بهتر است تنها به رنگ كردن همان ريشهها اكتفا كنيد يا حتي با استفاده از قلمهاي رنگكننده مو، رنگموها را يكنواخت كنيد. بهتر است فقط از حالتدهندههاي حاوي پروتئين استفاده كنيد.

مطالب مشابه ...
حالم خوب است!
خوبِ خوب!
آنقدر خوب که گلویم امشب مهمانی بهراه انداخته!
بغضم بد هوسِ رقصیدن کرده است!
چگونه ميتوان موهاي آسيبديده را درمان كرد این موهای چرب لعنتی!

چگونه ميتوان موهاي آسيبديده را درمان كرد این موهای چرب لعنتی!
۷-۱۱-۱۳۹۰ ۱۰:۳۸ صبح
جستجو یافتن همه ارسال های کاربر اهدا امتیازاهدای امتیاز به کاربر پاسخ پاسخ با نقل قول
 سپاس شده توسط ♔ αϻἰг κнаη ♔

برای بروز رسانی تاپیک کلیک کنید


مطالب مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  موهای زیر پوستی و راههای جلوگیری از ایجاد آن ta.soltani 0 880 ۲۲-۶-۱۳۹۴ ۰۳:۳۱ عصر
آخرین ارسال: ta.soltani
  علت سفید شدن موها و روش های درمان آن ta.soltani 0 186 ۲۲-۵-۱۳۹۴ ۰۲:۵۹ عصر
آخرین ارسال: ta.soltani
  درمان موهای آسیب دیده و سوخته ta.soltani 0 218 ۲۱-۵-۱۳۹۴ ۰۲:۳۵ عصر
آخرین ارسال: ta.soltani
  چرا موهای مردها می‌ریزد؟ sea girl 0 155 ۱۰-۵-۱۳۹۴ ۰۳:۳۲ عصر
آخرین ارسال: sea girl
  درمان شوره سر با تخم مرغ و ... Azarnoosh 0 228 ۷-۵-۱۳۹۴ ۱۲:۱۹ عصر
آخرین ارسال: Azarnoosh
  پیشگیری و درمان ریزش ابرو ta.soltani 0 540 ۲۹-۴-۱۳۹۴ ۰۸:۴۶ صبح
آخرین ارسال: ta.soltani
  چگونه از موهای خود مراقبت کنیم maryamz 0 212 ۱۶-۴-۱۳۹۴ ۱۱:۴۴ عصر
آخرین ارسال: maryamz
  چگونه منافذ پوستمان را تخلیه کنیم ؟ ta.soltani 0 188 ۳۰-۳-۱۳۹۴ ۰۸:۱۴ صبح
آخرین ارسال: ta.soltani
  پیشگیری و درمان چین و چروک گردن ta.soltani 0 190 ۱۲-۳-۱۳۹۴ ۰۶:۲۳ صبح
آخرین ارسال: ta.soltani
  با موهای زیر پوستی چه کنیم ؟ ta.soltani 1 193 ۷-۳-۱۳۹۴ ۰۴:۰۳ عصر
آخرین ارسال: neda

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان