تبليغات
تبلیغات در دانشجو کلوب محک :: موسسه خيريه حمايت از کودکان مبتلا به سرطان ::
جستجوگر انجمن.براي جستجوي مطالب دانشجو کلوپ مي توانيد استفاده کنيد 
برای بروز رسانی تاپیک کلیک کنید
 
امتیاز موضوع:
 • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

چگونه‌گونه‌دار شويد يا درگونه‌تان چال بگذاريد

نویسنده پیام
 • ♔ αϻἰг κнаη ♔
  آفلاین
 • مدیرکل سایت
  *******
 • ارسال‌ها: 16,120
 • تاریخ عضویت: تير ۱۳۹۰
 • اعتبار: 1091
 • تحصیلات:زیر دیپلم
 • علایق:مبارزه
 • محل سکونت:ایران زمین
 • سپاس ها 34983
  سپاس شده 49177 بار در 13549 ارسال
 • امتیاز کاربر: 542,053$
 • حالت من:حالت من
ارسال: #1
چگونه‌گونه‌دار شويد يا درگونه‌تان چال بگذاريد
جراحي‌هاي زيبايي درتمام موارد بي‌فايده تلقي نمي‌شوند، گاه لازم است با ايجاد كمي تغيير در يكي از اجزاي صورت كه نافرم بودن آن اعتماد‌به نفس‌مان را گرفته مجدد حس اعتمادبه‌نفس را به وجود خود بازگردانيم. زيرا اعتمادبه‌نفس نداشتن عوارض نامطلوبي برسلامت روان و روابط اجتماعي فرد به جاي مي‌گذارد كه اين عوارض از عوارض انجام جراحي‌هاي زيبايي بيشتر ايجاد خطر مي‌كنند. جراحي‌هاي زيبايي تنها زماني بي‌فايده تلقي مي‌شوند كه فرد بدون هيچ مشكلي و با وجود برخورداري از صورتي مناسب و ايده‌آل تنها به سبب وسواس فكري متقاضي آن‌هاست. برجسته‌سازي گونه يكي از انواع اعمال جراحي زيبايي است كه طرفداران زيادي دارد. زيرا گاه تنها با اين عمل مي‌توان چهره فرد را زيباتر ساخت؛ براي قرن‌ها استخوان برجسته‌ گونه جزئي اساسي از زيبايي كلاسيك بوده است و صورت‌هاي مثلثي شكل هميشه به صورت‌هاي گرد برتري داشته‌اند. علاوه براين، اغلب افرادي‌كه در سنين جواني گونه‌هايي برجسته دارند در سنين ميانسالي با افت عضلات گونه مواجه مي‌شوند، بنابراين تصميم‌ به جراحي مي‌گيرند ولي اين عمل تا چه حد به آن‌ها كمك مي‌كند و چه عوارضي به دنبال دارد؟


صورت ايده‌آل

اصولا صورت ايده‌آل بايد چند ويژگي داشته باشد، يعني زماني كه صورت را به 3 قسمت تقسيم مي‌كنيم اين 3 قسمت از رستنگاه مو تا محل ابرو، دوم از محل رويش ابروها تا ريشه بيني و سوم از ريشه بيني تا محل چانه به يك اندازه باشد. مضاف براين‌كه صورت ايده‌آل بايد حالت محدب داشته باشد تا اين‌كه حالت آن مقعر باشد، يعني گونه‌ها كمي برجسته باشد و از نيم‌رخ وقتي به صورت نگاه مي‌كنيم يك حالت محدب داشته باشد نه مقعر و فرورفته. دركل اگر يك صورت اين ويژگي‌ها را داشته باشد صورتي مناسب است.


پروتز روي گونه شما

براي برجسته كردن گونه‌ها مي‌توان از روش‌هاي متفاوتي مثل تزريق چربي، تزريق ژل يا استفاده از پروتز گونه كمك گرفت كه مناسب‌ترين روش استفاده از پروتز است. پروتزها اغلب از ماده‌اي به نام «سيليكون» ساخته مي‌شوند و براساس تحقيقات انجام شده سيليكون‌ها ضرر عمده‌اي براي بدن ندارند و سال‌ها بدون عارضه در محل باقي مي‌مانند و در حجم‌هاي گوناگوني ساخته مي‌شوند. برخي از كارخانه‌هاي سازنده فضاي داخل پروتزها را از موم پر مي‌كردند ولي درحال حاضر نوع سيليكوني مطلوب‌ترين و كم‌عارضه‌ترين نمونه‌هاي به دست آمده است.
پروتز گونه را به 2 طريق مي‌توان روي استخوان گونه قرار داد.
1- از طريق داخل دهان
2- از طريق پلك تحتاني
اين عمل با هر 2 روش به صورت نيمه‌بي‌هوشي و بي‌هوشي كامل قابل انجام و مدت زمان آن حدود 45 دقيقه تا يك ساعت است.


روش راحت‌تر

معمولا روش جراحي گونه از داخل دهان انجام شده و اين روش توصيه مي‌شود و تكنيك عمل به اين صورت است كه از طريق داخل دهان برش كوچكي بين لثه فوقاني و نسج نرم گونه مي‌دهيم. نسج نرم را از گونه بلند كرده و در نتيجه حفره‌اي ايجاد مي‌كنيم كه پروتز را درون اين حفره و درست روي استخوان گونه قرار مي‌دهيم و آن را ثابت مي‌كنيم. شكل‌هاي پروتز بسيار متنوع است؛ مي‌تواند روي استخوان گونه يا زير استخوان گونه قرار بگيرد. اين پروتزها به گونه‌اي طراحي شد‌ه‌اند كه به‌راحتي روي استخوان مي‌نشينند، سپس محل برش را با نخ قابل جذب مي‌دوزيم.


روش سخت‌تر

قبل از شروع عمل محلي كه بايد پروتز روي گونه قرار گيرد را از روي پوست مشخص كرده و با ماركر مخصوص استريل علامت‌گذاري مي‌كنيم. اين كار باعث مي‌شود، محل گذاشتن پروتز كاملا قرنيه باشد، سپس برشي زيرمژه‌هاي پلك تحتاني و درست به موازات پلك مي‌دهيم. اين برش دقيقا همان برشي است كه از آن براي برداشتن پف پلك تحتاني استفاده مي‌كنيم. از محل اين برش پوست روي گونه را در قسمت دلخواه از روي استخوان بلند كرده و پروتز را در محل خود قرار داده و ثابت مي‌كنيم و سپس محل برش را مي‌دوزيم. ولي اين روش به ندرت انجام مي‌شود و روش توصيه‌ شده‌اي نيست.


صورت‌هايي كه گونه مي‌خواهند

جراحي زيبايي گونه به 2 جهت انجام مي‌شود يكي براي زيبايي و علت ديگر اعمال ترميمي كه در نوع دوم وقتي انجام مي‌شود كه فرد دچار تصادف شده و استخوان گونه يك سمت به داخل فرورفته و به دليل جبران اين نقص در اين قسمت، پروتز گونه گذاشته مي‌شود. دربخش‌هاي زيبايي بهترين كانديدها كساني هستند كه اصلا گونه ندارند و دچار فرورفتگي در ناحيه گونه يا زيرگونه هستند. در مواقعي ديگر به دليل عقب بودن اسكلت گونه يا قسمت‌هاي مياني استخوان صورت است. گاهي نيز به دليل تصادف ممكن است يك گونه يا هر 2 گونه عقب‌نشيني كند يا بر اثر ضربه شديد به چند قطعه شكسته و مقداري از استخوان آن جذب شود. گونه‌گذاري در مواردي كه در استخوان مياني صورت اشكال وجود دارد و فك بالا هم عقب است بهترين راه جلو آوردن قسمت مياني صورت است. ولي در مواقعي كه مشكل در گونه و زيرچشم باشد تقويت استخوان گونه هم موثر است. عمل گونه‌گذاري براي افرادي كه صورت‌هاي كشيده دارند توصيه مي‌شود و از اين طريق مي‌توانند مقداري از عرض گونه‌هاي خود را بيشتر كنند و صورت خود را از كشيده‌تر نمايان شدن تغيير داده و گردتر كنند. اين جراحي از 20 سالگي تا حدود 50 سالگي توصيه مي‌شود.


2طرف صورت مشابه هستند

عوارض اين عمل ناچيز است و مانند همه عمل‌ها مي‌تواند ريسك عفونت داشته باشد و به‌ندرت هم ممكن است عوارضي همچون خونريزي در محل عمل، خون‌مردگي، جابه‌جايي پروتز و عفونت ايجاد شود. به‌غير از عفونت تمامي عوارض قابل كنترل است و درصورت عفونت پروتز بايد خارج شود و اگر از عوارض ديگر عمل بخواهيم نام ببريم مي‌توانيم به تقارن‌نداشتن در 2نيمه صورت اشاره كنيم كه علت آن اين است كه در واقع هيچ صورتي وجود ندارد كه به طور كامل در هر 2 طرف تقارن داشته باشد و پس از گذاشتن پروتز اين تقارن‌نداشتن به علت تورمي كه ايجاد مي‌شود مقداري بيشتر خود را نشان مي‌دهد كه ممكن است سبب نارضايتي فرد شود. اين عوارض در صورتي‌كه اصول استاندارد رعايت شود و توسط متخصص انجام پروتز صورت بگيرد كمتر رخ مي‌دهد.


چالي وسط گونه‌تان

چال گونه يكي از اعمال جراحي زيبايي است كه توسط برخي از افراد تقاضا مي‌شود و اين عمل به 2 روش صورت مي‌گيرد؛ بهترين روش اين است كه از طريق داخل دهان برشي كوچك ايجاد مي‌كنيم. در اين ناحيه يك نوع چربي به نام «بوچارت» وجود دارد كه اين قسمت را با ساكشن خالي كرده؛ درنتيجه حفره‌اي زيرگونه‌ها و در ناحيه خنده افراد به وجود مي‌آيد و مقداري فرورفتگي در اين محل ايجاد مي‌شود. روش ديگر به اين صورت است كه از داخل دهان، قسمتي كه قرار است روي صورت چال بيفتد را با بخيه جمع مي‌كنيم و به اين ترتيب چال گونه را براي فرد به وجود مي‌آوريم. البته اين را بگويم كه نتايج اين عمل كاملا غيرقابل پيش‌بيني است.


توصيه‌هاي پس از عمل

1- مقداري درد، تورم و كبودي پس از عمل طبيعي است ولي در صورت درد يا تورم شديد يا خونريزي بايد جراح را در جريان گذاشت.

2- معمولا پس از عمل استفاده از آنتي‌بيوتيك‌ها توصيه مي‌شود.

3- فرد بايد پس از هربار مصرف موادغذايي با دهانشويه دهان خود را شست‌و‌شو دهد تا محل برش‌ها كه داخل دهان است دچار عفونت نشود.

4- استفاده از كيسه يخ روي گونه براي 24 ساعت اول براي كاهش تورم‌ها توصيه مي‌شود.

5- بايد از فعاليت‌هاي سنگين همچون ورزش تا 8 هفته بعد از عمل خودداري شود ولي فعاليت‌هاي سبك پس از 3 روز امكان‌پذير است.

6- هنگام خواب استفاده از 2 عدد بالش در پشت سر براي كاهش تورم‌ها توصيه مي‌شود.

7- بيمار بايد از وارد شدن هرگونه ضربه به ناحيه گونه براي چند هفته اجتناب كند.

8- از مصرف غذاهاي سفت و جويدني در 4-3 روز اول پس از عمل خودداري كند تا احتمال جابه‌جايي پروتزها كمتر شود.

9- از صحبت‌كردن زياد خودداري كنند تا عضلات صورت كمتر تحرك داشته باشد و پروتز بتواند به استخوان گونه بچسبد

مطالب مشابه ...
۲۷-۱۱-۱۳۹۰ ۰۲:۱۶ عصر
جستجو یافتن همه ارسال های کاربر اهدا امتیازاهدای امتیاز به کاربر پاسخ پاسخ با نقل قول
 سپاس شده توسط خاطره بانو

برای بروز رسانی تاپیک کلیک کنید


مطالب مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چگونه آرایش کنیم؟ پرسش و پاسخ آرایشی ta.soltani 0 419 ۲-۶-۱۳۹۴ ۰۷:۰۲ عصر
آخرین ارسال: ta.soltani
  چگونه مژه هایتان را بطور طبیعی بلند وزیبا جلوه دهید سکوت تلخ 0 234 ۱۷-۶-۱۳۹۳ ۰۶:۵۴ عصر
آخرین ارسال: سکوت تلخ
  چگونه ترکهای پوستم را با آرایش محو کنم؟ neda 0 147 ۲۳-۱-۱۳۹۳ ۰۷:۳۵ عصر
آخرین ارسال: neda
  چگونه ریمل بزنیم تا چشمان زیباتری داشته باشیم؟ neda 0 210 ۲۰-۱۱-۱۳۹۲ ۰۸:۱۶ عصر
آخرین ارسال: neda
  چگونه با آرایش لب های مان را پرتر نشان دهیم؟ + عکس B@H@R 13 522 ۲۳-۹-۱۳۹۲ ۱۲:۳۷ صبح
آخرین ارسال: ESHRAGH
  چگونه کمتر از 5 دقیقه آرایش کنیم؟ + آموزش تصویری B@H@R 8 299 ۵-۹-۱۳۹۲ ۰۹:۳۰ صبح
آخرین ارسال: Sunflower
  چگونه از حلقه سياه زير چشم رهايي يابيد! *faeze* 0 145 ۲۶-۴-۱۳۹۲ ۰۴:۰۹ عصر
آخرین ارسال: *faeze*
  چگونه یک کرم ضدآفتاب خانگی تهیه کنیم؟ aylin 0 132 ۷-۲-۱۳۹۲ ۰۸:۵۸ عصر
آخرین ارسال: aylin
  چگونه آرایش‌تان را پاک کنید؟ aylin 0 125 ۱۶-۱-۱۳۹۲ ۰۷:۱۲ عصر
آخرین ارسال: aylin
  اینطور رژگونه بزنید تا گونه ها برجسته تر دیده شوند! ندای بهار 0 247 ۴-۱-۱۳۹۱ ۰۵:۳۰ عصر
آخرین ارسال: ندای بهار

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان