تبليغات
تبلیغات در دانشجو کلوب محک :: موسسه خيريه حمايت از کودکان مبتلا به سرطان ::
جستجوگر انجمن.براي جستجوي مطالب دانشجو کلوپ مي توانيد استفاده کنيد 
برای بروز رسانی تاپیک کلیک کنید
 
امتیاز موضوع:
 • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

ورزش سن جنسي را کاهش مي‌دهد

نویسنده پیام
 • aylin
  آفلاین
 • مدیر بازنشسته
  ****
 • ارسال‌ها: 2,471
 • تاریخ عضویت: آذر ۱۳۹۰
 • اعتبار: 155
 • تحصیلات:لیسانس
 • علایق:کتاب خوانی - نت گردی
 • محل سکونت:تبریز
 • سپاس ها 3119
  سپاس شده 6774 بار در 2327 ارسال
 • امتیاز کاربر: 123,800$
 • حالت من:حالت من
ارسال: #1
ورزش سن جنسي را کاهش مي‌دهد
ورزش سن جنسي را کاهش مي‌دهد
دکتر هومن انگوراني/متخصص پزشکي ورزشي/استاديار دانشگاه علوم پزشکي ايران/براي تقويت زندگي زناشويي ورزش کنيد!
ورزش سن جنسي را کاهش مي‌دهد

ورزش آثار مفيد متعددي در حفظ و ارتقاي سلامت جنسي مردان دارد. بررسي‌ها نشان داده‌اند مرداني که به‌طور منظم ورزش مي‌کنند، به علت خون‌رساني بهتر به اعضاي مختلف بدنشان، سلامت جنسي و لذت جنسي بيشتري را در مقايسه با مرداني که اهل ورزش نيستند، تجربه مي‌کنند...

بررسي‌ها نشان مي‌دهند 30 دقيقه ورزش در روز نه فقط باعث بهبود سلامت جنسي مي‌شود، بلکه توان و بنيه افراد را افزايش مي‌دهد و باعث بهبود عملکرد قلب و گردش خون مي‌شود و در نتيجه خون به بهترين نحو جريان پيدا مي‌کند. حتي ورزش باعث تحريک حواس پنج‌گانه مي‌شود.

ورزش‌هاي قلبي و عروقي، تحمل و توان فرد را بالا مي‌برند و باعث مي‌شوند بنيه جسمي فرد به حدي قوي شود که ديگر مانند قبل به سرعت خسته و درمانده نشود. ورزش به تناسب اندام فرد کمک مي‌کند و درنتيجه جذابيت جنسي وي بيشتر مي‌شود. افرادي که به طور منظم ورزش مي‌کنند، احساس خوبي درباره خودشان دارند و حس مي‌کنند جذابيت آنها بيشتر و احساس رضايت آنها از وجود خود و زندگي مشترک بيشتر مي‌شود.

از سوي ديگر، مرداني که ورزش در برنامه روزانه زندگي آنها جايي ندارد، سطح پايين‌تري از هورمون تستوسترون در خون خود دارند و اين امر بر سلامت جنسي آنها تاثير نامطلوب مي‌گذارد. پزشکان بر اين باورند که مردان، به ويژه پس از 40 سالگي، براي اينکه ميل جنسي خود را در حد مطلوبي نگه دارند، بايد در يک برنامه ورزشي منظم و منطبق بر اصول علمي شرکت کنند. کم‌تحرکي مي‌تواند به بروز ديابت، پرفشاري خون و چاقي منجر شود که همه اين بيماري‌ها کاهش ميل جنسي و اختلال‌هاي جنسي را در پي خواهد داشت. ورزش از طريق کاهش استرس و هيجان‌هاي رواني نيز به سلامت جنسي مردان کمک مي‌کند. مشخص شده است که مردان کم‌تحرک يا بي‌تحرک سطح بالاتري از استرس را در مقايسه با مردان پرتحرک تجربه مي‌کنند که اين استرس با تاثير بر هيپوتالاموس و هيپوفيز مغز باعث کاهش ترشح هورمون تستوسترون و در نتيجه اختلال عملکرد جنسي در مردان مي‌شود. کاهش ميزان تستوسترون، در مردان کم‌تحرک مي‌تواند باعث اختلالات نعوظ، کاهش ميل جنسي، خستگي، ضعف و کاهش لذت جنسي شود. از ديگر فوايد ورزش اين است که فرد ورزشکار تصوير ذهني بهتري از بدن خود دارد که اين امر تاثير مثبتي بر عملکرد جنسي او مي‌گذارد.


تاثير ورزش بر ميل جنسي

نتيجه يک تحقيق، نشان داده‌ است که 80 درصد مردان و 60 درصد زناني که دست‌کم هفته‌اي 2 تا 3 بار در يک برنامه ورزشي شرکت مي‌کنند، ميل جنسي‌شان بيشتر از حد ميانگين است. ورزش منظم، سن جنسي افراد را کاهش مي‌دهد. به عنوان نمونه، در يک مطالعه، سن جنسي در افراد 60 ساله‌اي که به طور منظم شنا مي‌کنند، حدود 2 دهه کمتر از سن شناسنامه‌اي آنها است. همچنين در يک مطالعه ديگر مشخص شد مردان بيش از 50 سالي که به طور منظم ورزش مي‌کنند، 30 درصد کمتر از ديگر همسالان غيرفعال‌شان به ناتواني جنسي دچار مي‌شوند. افزون بر اين، ورزش منظم باعث آزاد شدن مقدار زيادي ماده اندروفين در بدن مي‌شود که اين امر به نوبه خود باعث لذت‌ جنسي بيشتر در فرد مي‌شود. از سوي ديگر، ورزش منظم باعث افزايش استقامت قلبي-عروقي و استقامت عضلاني مي‌شود و رابطه زناشويي را تقويت مي‌کند و باعث مي‌شود فرد در اين رابطه، کمتر به ضعف و خستگي دچار شود. همچنين نتايج يک تحقيق ديگر نشان داده است که يوگا تاثير بسزايي در ارتقاي سلامت جنسي مردان و بهبود قواي جنسي و ميل جنسي آنها دارد.


نسخه‌اي براي ارتقاي سلامت جنسي

براي بهره‌مند شدن از آثار سودمند ورزش در سلامت عمومي و سلامت جنسي، بهتر است در يک برنامه ورزشي مبتني بر اصول علمي شرکت کنيد. البته نبايد فراموش‌ کرد که نسخه ورزشي هر فرد همانند نسخه دارويي او بايد دقيقا براساس ويژگي‌ها، نيازها و عوامل‌ جسماني و فيزيولوژيک وي تجويز شود.

• برنامه ورزش هوازي: از جمله ورزش‌هاي هوازي مي‌توان به مواردي نظير پياده‌روي، دوچرخه‌سواري، دويدن آهسته، طناب زدن،‌شنا و استفاده از تردميل يا دوچرخه ثابت اشاره کرد.

طبق دستور‌العمل کالج پزشکي ورزشي آمريکا،‌ همه افراد و از جمله مرداني که قصد دارند براي حفظ سلامت جنسي خود ورزش کنند بايد دست‌کم 150 دقيقه فعاليت ورزشي با شدت متوسط در هفته يا 90 دقيقه فعاليت ورزشي شديد در هفته داشته باشند که مي‌توان اين مدت را به جلسات 30 دقيقه‌اي در روزهاي مختلف هفته تقسيم کرد. براي افرادي که آمادگي جسماني کمي دارند مي‌توان در شروع برنامه ورزشي، جلسات را به دوره‌هاي 10 دقيقه‌اي تقسيم کرد. براي تعيين شدت مناسب ورزش در افراد، متخصصان پزشکي ورزشي از شيوه‌هاي مختلفي بهره‌ مي‌گيرند که در اين ميان مي‌توان به مواردي نظير تعيين شدت براساس ضربان قلب هدف، معيار درک خستگي و تست تکلم اشاره کرد. به‌طور کلي شدت ورزش در هر فرد با توجه به شرايط جسمي و فيزيولوژيک وي و براساس نتايج آزمون‌هاي سنجش آمادگي جسماني تعيين مي‌شود.

• ورزش‌هاي کششي: همه افراد، از جمله مرداني که قصد دارند براي حفظ سلامت جنسي خود ورزش ‌کنند، بايد هر روز گروه‌هاي مختلف عضلاني خود را تحت کشش قرار دهند و کشش هر عضله بايد دست‌کم 15 تا 30 ثانيه طول کشيده و براي هر گروه عضلاني 3 تا 5 بار در هر دوره تکرار شود.

• ورزش‌هاي قدرتي يا مقاومتي: اين‌گونه ورزش‌ها به منظور افزايش استقامت و قدرت عضلاني تجويز مي‌شوند و از جمله آنها مي‌توان به ورزش‌هاي ايزومتريک و ايزوتونيک، کار با ماشين‌هاي وزنه و کشش‌هاي ورزشي اشاره کرد. همه افراد، از جمله مرداني که قصد دارند براي حفظ سلامت جنسي خود ورزش مي‌کنند، بايد دست‌کم هفته‌اي 2 بار گروه‌هاي بزرگ عضلاني خود را تقويت کنند که اين کار در ابتدا با تعداد دوره‌هاي کمتر و با 8 تا 15 بار تکرار در هردوره شروع مي‌شود و به تدريج تعداد دوره‌ها يا ميزان وزنه‌ها با توجه به شرايط فرد اضافه مي‌شود.

ناگفته نماند که همه افراد، به ويژه افرادي که سن بيش از 45 سال دارند يا به بيماري خاصي دچارند، بايد پيش از شروع يک برنامه ورزشي حتما با يک متخصص پزشکي ورزشي مشورت کنند تا برنامه ورزشي مناسب و متناسب با شرايط جسماني و فيزيولوژيک خود را دريافت کنند.

مطالب مشابه ...


مُهم نیست!


که تـو با مـن چـه میکنـی


بیا ببیــن


"بـَرای تـو"


من با خـودم چـه میکنـم!

برای مشاهد متن مخفی کلیک کنید
برای مشاهده باید وارد سایت شوید یا عضو شوید

۴-۱۱-۱۳۹۰ ۰۱:۴۸ صبح
جستجو یافتن همه ارسال های کاربر اهدا امتیازاهدای امتیاز به کاربر پاسخ پاسخ با نقل قول
 سپاس شده توسط ♔ αϻἰг κнаη ♔

برای بروز رسانی تاپیک کلیک کنید


مطالب مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علل و عوامل کاهش میل جنسی ta.soltani 0 262 ۱۳-۵-۱۳۹۴ ۰۶:۵۶ صبح
آخرین ارسال: ta.soltani
Information علل و عوامل کاهش میل جنسی ta.soltani 0 300 ۱۲-۵-۱۳۹۴ ۰۸:۲۴ صبح
آخرین ارسال: ta.soltani
  علل کاهش میل جنسی در مردان ta.soltani 0 301 ۲۸-۴-۱۳۹۴ ۰۷:۲۰ صبح
آخرین ارسال: ta.soltani
  کاهش میل جنسی زن و مرد ta.soltani 0 195 ۲۱-۲-۱۳۹۳ ۰۲:۲۹ عصر
آخرین ارسال: ta.soltani
  کاهش میل جنسی زنان و روش درمان آن ta.soltani 0 213 ۱۵-۱-۱۳۹۳ ۱۰:۱۹ صبح
آخرین ارسال: ta.soltani
  کم تحرکی موجب کاهش میزان اسپرم‌ مردان می شود maryamz 2 304 ۲-۹-۱۳۹۲ ۰۶:۴۸ صبح
آخرین ارسال: ta.soltani
  عوامل موثر در کاهش میل جنسی خاطره بانو 0 215 ۲۵-۶-۱۳۹۲ ۱۱:۰۶ صبح
آخرین ارسال: خاطره بانو
  احاديث امامان و پيامبر اسلام ( ص) در مورد روابط جنسي بين زوجين aylin 0 143 ۳-۱-۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ صبح
آخرین ارسال: aylin
  این تفریح باروری آقایان را کاهش می دهد خاطره بانو 0 136 ۲۵-۱۲-۱۳۹۱ ۰۴:۴۹ عصر
آخرین ارسال: خاطره بانو
3 انتظارات مردان از زنان در رابطه جنسي ♔ αϻἰг κнаη ♔ 0 229 ۱۸-۱۱-۱۳۹۱ ۰۳:۳۹ عصر
آخرین ارسال: ♔ αϻἰг κнаη ♔

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان