تبليغات
تبلیغات در دانشجو کلوب محک :: موسسه خيريه حمايت از کودکان مبتلا به سرطان ::
جستجوگر انجمن.براي جستجوي مطالب دانشجو کلوپ مي توانيد استفاده کنيد 
برای بروز رسانی تاپیک کلیک کنید
 
امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

مشاوره با دکتر دیوید ریان استاد پرورش اندام

نویسنده پیام
 • senior engineer
  آفلاین
 • مدیرکل سایت
  *******
 • ارسال‌ها: 16,405
 • تاریخ عضویت: مرداد ۱۳۹۰
 • اعتبار: 587
 • تحصیلات:لیسانس
 • علایق:نگاه کردن توی چشم...
 • محل سکونت:خونمون
 • سپاس ها 40812
  سپاس شده 37098 بار در 12451 ارسال
 • امتیاز کاربر: 1,035,949$
 • حالت من:حالت من
ارسال: #1
مشاوره با دکتر دیوید ریان استاد پرورش اندام
برای رسیدن به ادراک بهتری از مبحث پیچیده ریکاوری به سراغ دکتر دیوید ریان رفته ایم تا از اطلاعات ایشان بهره ببریم. س.در زمان تمرین چه اتفاقی رخ میدهد؟
ج.خب بریجیت واقعا سؤال خوبی ایست.خیلی خوشحالم از اینکه در این مورد میپرسی ؛وقتی تمرین میکنیم بدنمان تغییرات شیمیایی زیادی میکند .بدن به واسطه اثرت شیمیایی عضله منقیض میشود،دمای بدن افزایش می یابد، مواد سمی تولید میشوند و...
ممکن است شما هم فکر کنید که در بدن سازی عضلاتمان مرکز ذخیره سازی انرژی هستند و اگر بیشتر و بیشتر انرژی دریافت کنند؛میتوانند وظیفه اشان را به نحو احسن به انجام برسانند . علم با این باور موافق نیست خواه در مورد هایپر تروفی و یا هایپر پلازی عضله باشد.عقیده شخصی من در هر دو مورد هم بر این پایه استوار است .
وقتی تمرین میکنیم بدنمان تغییرات زیادی از نظر شیمیایی میکند
هنگام عضله سازی نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید زمان بعد از تمرین است،عضلات شما به ریکاوری احتیاج دارند.در دنیای علوم مربوط به بدن انسان،قوانین زیادی وجود ندارد.قانون گرگ ها اشاره به این میکند که درهر حال شما به بافت های عضلانی استرس وارد میکنید و این بافت ها در بازگشت به حالت عدی ،قویتر میشوند.
وقتی در معرض تابش آفتاب قرار بگیرید ،پوستتان دچار استرس میشود و در پاسخ به تابش مستقیم خورشید، سوخته و به صورت برنزه در می آید.هر استرس دیگری که به بدنتان وارد شود نیز در نتیجه
آن بدنتان خود را مطابق با آن وفق میدهد.
وقتی وزنه ای را بلند میکنید ،بدنتان به استرس واکنش نشان میدهد و اگر شما همه چیز را آماده کرده باشید با آن وفق می یابید و قویتر خواهید شد همچنین انرژی بیشتری را ذخیره میکنید.همین مسئله دلیل مشکل به نظر رسیدن ریکاوری است.
س.ریکاوری چیست؟
ج.ریکاوری توانیایی بدنتان در برابر استرس است تا بتواند به جایگاه اولیه خود بازگردد. به معنای ساده، ریکاوری برگشت به عقب است ،بازیافتن یا تعمیر است.احتمالا بهترین زمان است که به این نکته اشاره کنم سختی و شدت بیشتر در وارد کردن استرس ،بدن را محتاج به ریکاوری طولانی تر و بهتر میکند .همچنین مهم است که عضلات را رها کنید ؛رشته های عصبی و بافتها ی عضلانی باید ترمیم شوند.
س.آیا امکان ریکاوری با چربی ،خواب و رژیم کوشتخواری وجود دارد؟
ج.عوامل مختلفی بر ریکاوری اثر گذارند و رژیم غذاییتان باید به گونه ای مناسب انرژی،پروتئین،و مواد مغذی اساسی را تا جای ممکن به اندازه کافی تامین کند.خواب نیز یکی از عوامل اصلی است برای اینکه بدن بتواند ترمیم شود.نکته اینجاست که وقتی بدن به حالت تعطیل در می آید بر روی ترمیم خودش تمرکز میکند.
زنان زیادی احساس مسکنند که کم کردن خواب تنها راهی ست که از طریق آن میتوانند زمان بیشتری برای انجام کارهایشان بدست آورند ،اما حداقل خواب به مدت 8 ساعت در اولویت برنامه هایتان قرار دارد در غیر اینصورت نمیتوانید به بدن در ریکاوری شدن از جلسه تمرین کمک کنید و همچنین این کار کمک میکند که کارایی بیشتری نیز در فعالیت های روزانه اتان داشته باشید .
خواب شما را برای فعالیت های روزانه کار آمد تر میکند.
بر روی فراهم کردن شرایط ریکاوری تمرکز کنید و از تمرین زدگی پرهیز کنید.خوشبختانه یک راه ساده برای تشخیص کافیبودن زمان ریکاوری وجود دارد. هر روز صبح قبل از بیرون آمدن از رختخواب ،ضربان قلبتان را اندازه بگیرید اگر روز پس از تمرین ضربان قلبتان نسبت به حالت عادی (یک میانگین در طول هفته بدست آورید)بیشتر از 10 تپش در دقیقه بود و برای مدت بیشتر از دو روز طول کشید احتمالا دچار تمرین زدگی شده اید .
س.آیا حرکات کششی،حمام داغ یا سونا،ماساژو اقداماتی از این قبیل فایده ای برای ریکاوری به همراه دارند؟
ج.فاکتور های زیادی به سرعت دادن ریکوری کمک میکنند .استفاده از سونا،مدیتیشن،نماز ،ماساژ،مانیکور دست و پا،خواب اضافه،حرکات کششیواقدامات مشابه که به فرد آرامش میدهدمیتواند بدن را به سمت ریکاوری سریعتر سوق دهد.
س.وقتی تمرینات را به صورت منظم پی گیری میکنیم چه اتفاقی برای بدن رخ میدهد؟
ج.با توجه به توانایی بدن، زمان مورد نیاز برای ریکاوری متغییر است .تمرین کردن به به بدن این امکان را میدهد که همراه با تمرین و ساختن عضله ،مقاومت خود رانسبت به فشار افزایش دهد.بدن با برنامه ریزی در مسیر پیشرفت قرار میگیرد.برای ریکاوری بدن از جلسه تمرین به 48 ساعت زمان نیاز دارد یعنی برای اینکه قدرت بدن 50 % افزایش یابد با فراهم بودن سایر شراط به چیزی حدود 6 ماه زمان نیاز است.
تقریبا 6 ماه زمان نیاز است تا قدرتتان 50 % افزایش یابد
س .آیا تمرین تا ناتوانی مجاز است؟
ج.فرض کنیم محیط مناسبی برای ریکاوری ایجاد کرده اید و بدنتان قادر است تا به سرعت از یک جلسه تمرین پر استرس ریکاوری شود.برای سالها زمان تمرین خود را صرف رسیدن به خستگی نهایی میکردم،هگام با مایک منتزر ،کسی که در این مورد واقعا پیشقدم بود.
بهر حال این نوع تمرین را برای اکثر خانم هایی که مبتدی هستند پیشنهاد نمیکنم به یک دلیل ساده چون قادر نیستند تا یک محیط مناسب چه برای تمرین وچه برای ریکاوری مورد نیاز برای این نوع تمرینات را فراهم کنند.
س.تمرینات بانوان به چه شکلی باید طراحی شوند؟
ج.اکثر مردم اعم از زن یا مرد در اجرای تعداد ست ها و تکرار ه افراط میکنند و سعی دارند از هم باشگاهی های خود سبقت بگیرند .اساسا باید بفهمید با آغاز تمرین چه نوع از فیبر های عضلانی بدنتان وارد عمل میشوندو با چه نوع تمرینی میشود آنها را به رشد وا داشت.
برای درک بهتر این مبحث میتوانید مقالات ویژه آن را مطالعه کنید و با تغییر برنامه تمرین هفتگی تان مسیر رشد را ادامه دهید.
س.چه مکمل هایی برای کمک به ریکاوری بدن بانوان بهترین عملکرد را دارند ؟
ج.به عقیده من،مقدار پروتئین و کربوهیدرات در رژیم غذاییتان باید مساوی باشد.همچنین درصد چربی بدنتان را بینجید و مشخص کنید چه مقدار عضله دارید و میزان پروتئین و کربوهیدراتی که باید روزانه مصرف کنید را به گرم بدست آورید.
مثلا اگر 150 پوند وزن دارید و وزن بدن کم چربی شما 135 پوند است باید کمتر از 135 گرم کربوهیدرات و 135 گرم پروتئین در روز مصرف کنید.شکست در این رژیم غذایی میتواند مسبب ایجاد تاخیر در روند ریکاوری گردد و حتی میتواند به آسیبدیدگی نیز منجر شود. مهمترین مسئله ای که باید به آن واقف شوید اینست که بعد از تمرین سطح انرژی بدن به پایین ترین حدخود میرسد و بدن به پروتئین بیشتری برای جذب نسبت به حالت عادی نیاز دارد.
س.کراتین و گلوتامین مکملهای محبوبی هستند.خانم هامیتوانند از آنها استفاده کنند؟
ج.بعضی از زنان نتایج جالبی را با کراتین بدست نیاورده اند وبر عکس آنه عده ای نیز به بهره فوق العاده ای از این مکمل برده اند .همین مسئله در مورد گلوتامین مصداق دارد برعض حس میکنند که گلوتامین فوق العاده است و بعضی دیگر نه.
بهر حال مصرف این مکملها ضرری برای شما ندارداما شاید به شما خیلی زیاد کمک کنند.
س.قبلا در مورد پروتئین صحبت کردهاید نمیخواهید چیزی به مطالب فوق اضافه کنید؟
ج.پروتئین به وسیله تاثیرات حیاتی زیادی که بر روی بدن باقی میگذارد باعث ایجاد توانایی در سرعت بخشیدن به ریکاوری میشود. منابع پروتئینی در دسترستان برایتامین آمینو اسید های ضوری و غیر ضروری مورد نیازتان و مقدار مصرف روزانه اتان را پیدا کنید و با استفاده از آنها بهترین نتیجه ممکن را از تمرینات و ریکاوری دنتان کسب کنید.
منبع

مطالب مشابه ...


سلام خدمت همه ی عزیزان
من دوباره اومدم...تازه تر از همیشه...
بازم در خدمتتونمKhansariha (214)

۳۰-۱۱-۱۳۹۰ ۱۱:۴۹ عصر
جستجو یافتن همه ارسال های کاربر اهدا امتیازاهدای امتیاز به کاربر پاسخ پاسخ با نقل قول

برای بروز رسانی تاپیک کلیک کنید


مطالب مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  3 برنامه ورزشی که اندام تان را متناسب می کند... @Autumn@ 0 284 ۲۱-۸-۱۳۹۳ ۱۱:۲۲ صبح
آخرین ارسال: @Autumn@
  زیبایی اندام زنان senior engineer 0 193 ۲۱-۶-۱۳۹۲ ۱۱:۳۳ صبح
آخرین ارسال: senior engineer

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان