تبليغات
تبلیغات در دانشجو کلوب محک :: موسسه خيريه حمايت از کودکان مبتلا به سرطان ::
جستجوگر انجمن.براي جستجوي مطالب دانشجو کلوپ مي توانيد استفاده کنيد 
برای بروز رسانی تاپیک کلیک کنید
 
امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

شهر Gander

نویسنده پیام
 • senior engineer
  آفلاین
 • مدیرکل سایت
  *******
 • ارسال‌ها: 16,405
 • تاریخ عضویت: مرداد ۱۳۹۰
 • اعتبار: 587
 • تحصیلات:لیسانس
 • علایق:نگاه کردن توی چشم...
 • محل سکونت:خونمون
 • سپاس ها 40812
  سپاس شده 37098 بار در 12451 ارسال
 • امتیاز کاربر: 1,035,949$
 • حالت من:حالت من
ارسال: #1
شهر Gander
شهر Gander با داشتن حوزه های مختلف همانند حمل و نقل, ارتباطات, مديريت عمومی شهر, حمايت لازم از اقتصاد خود را به عمل می آورد. بعلاوه بخش عظيمی از اقتصاد دراين شهر بوسيله خدمات صنعتی به اجرا در می آيد, بطوريکه Gander به مرکزی جهت خدمات اقتصادی و صنعتی تبديل شده است. اين شهر با دارا بودن خطوط راه آهن وسيع , خطوط هوايی, بزرگراه ها, آمادگی لازم برای توسعه اجتماعی و همچنين توسعه اطلاعات و فن آوری جديد صنعتی را دارا است. در شهر Gander ديگر موارد شهری با هماهنگی شهرداری و شورا انجام می پذيرد بطور مثال احداث ساختمان درنواحی مختلف اين شهر دارای قوانين و مقررات خاص خود است که دراينجا به بررسی قوانين صدور مجوز توسط حوزه مهندسی می پردازيم.

صدور مجوز ساخت:

در سياست شهرGander به اين مسئله توجه شده است که برای ساخت هربنا قبل از شروع به کارو نصب تجهيزات چه در داخل و چه در خارج ازساختمان بايد از حوزه مهندسی، مجوز دريافت کرد. اين مجوزها همچنين برای تغييرات و اضافه سازی به ملک يا ساخت بنای فرعی نيز لازم و ضروری می باشد. مجوزها را بايد از حوزه مهندسی شهر و در صورت نياز از ديگر حوزه ها دريافت کرد, که صدورشان مستلزم طی مراحل خاصی است. درخواستهای صدور مجوزرا بايد چهار هفته قبل از شروع به ساخت برای موافقت به اين حوزه تسليم کرد. سازنده بنا بايد 2 نسخه کامل از جزئيات طراحی بنا, يک نسخه از نقشه ملک, يک نسخه از نقشه زمين و يک نسخه از نقشه معماری شده را برای دريافت مجوز به اين حوزه ارائه دهد.

در حوزه مهندسی درخواستها طبق قوانين موجود طبقه بندی شده و هر کدام در يکی از چهارگروه دسته بندی زير قرار می گيرند.

گروه اول:

اين گروه که شامل تعميرات جزيی ساختمانی, بامپوشی, تعويض پنجره ها و غيره می باشد بهاي جزيی جهت صدور مجوز دريافت می کنند و مجوز ساخت را فوراً صادر می کنند.

گروه دوم:

شامل ساخت اتاقکهای کوچک, حصارکشی, ساخت حياط خلوت يا پاسيو, راهرو و تغييرات ديگر می باشد, که فرم درخواست تکميل شده همراه با اطلاعات مربوطه به اين حوزه تسليم گرديده و در صورت قابل انجام بودن، پس از دريافت هزينه صدور، مجوز صادر می شود. در برخی مواقع قبل از صدور مجوز اززمين يا ملک مورد نظر بازديدی به عمل می آيد, و ميزان هزينه مشاوره , بازرسی و نظارت برساختمان در فرم درخواست قيد می گردد.

گروه سوم:

شامل مسکن سازی, پی ريزی برای ساخت طبقات زيرين آپارتمانها, گسترش ملک وتغييرات کلی است, که هم برای ملکهای تجاری اجرا می شود و هم برای ملکهای مسکونی. دراين مورد نيزدرصورت قابل انجام بودن، بهای صدور مجوز دريافت می گردد و ميزان هزينه مشاوره , بازرسی و نظارت برساختمان در فرم درخواست قيد می شود. سپس پروژه با قوانين وآيين نامه های ساخت مطابقت داده شده و در صورت عدم مغايرت, نقشه زمين آماده شده همراه با نسخه ای از درخواست و مجوز برای سازنده فرستاده می شود.

گروه چهارم:

شامل ساخت بناهای جديد يا تغييرات اصلی با برآورد 500000 دلار يا بيشتر است. در اين مرحله فرم درخواست برای تأييد و تطابق با قوانين و آيين نامه های ساخت بررسی شده و هزينه صدور مجوز دريافت می گردد. اين بازنگری بايد حداقل سه الی چهار هفته قبل از شروع به ساخت انجام شود. در صورت نياز به فرم اداره آتش سوزی, فرم مربوطه بايد دريافت و تکميل شود. نقشه ها و اطلاعات نيز توسط مرکز خدمات دولتی شهر به حوزه مهندسی برای تصويب فرستاده می شود. در آنجا چنانچه درخواست مغايرتی با قوانين تنظيم شده داشته باشد مالک يا مهندس ناظربايد فرم تقاضايی برای ثبت طرح به مرکز خدمات دولتی ارائه داده و پس از رفع اشکال نقشه را ثبت کند.

همچنين از ديگر حوزه ها همانند محيط زيست, بهداشت و گردشگری نيز بايد فرم تصويب طرح دريافت کند, و در صورت عدم بروز مشکل در فرم، مجوز ساخت صادر می گردد.

تحت هيچ شرايطی نبايد قبل از دريافت تمامی مجوزها از حوزههای مختلف اقدام به ساخت بنا کرد. در صورت اقدام به ساخت قبل از صدور اجازه نامه, مجوز متوقف ساختن کار صادر خواهد شد. همچنين طرح و نقشه زمين يا ملک ساخته شده يا تحت ساخت نبايد با نقشه موجود درحوزه مهندسی مغايرت داشته باشد.

پس از صدور مجوز طبق طبقه بندی حوزه مهندسی, بازرسی از بنای در حال ساخت شروع خواهد شد. و فرم تصويب نهايی زمانی صادر می گردد که کار به خوبی اجرا شده و پايان يافته باشد. اين درخواست برای ملکهای مسکونی هم بايد گرفته شود. هر از دو هفته يک نسخه از مجوزهای صادرشده، گزارشها و مجوزهايی که توسط حوزه مهندسی و آتش نشانی و مجوزههای صادره توسط شورا به تصويب رسيده است, به شهردار و شورا و مدير شهر و حوزه آتش نشانی ارائه می شود. يک نسخه از اين گزارشها نيز در اختيار کميته کنترل و برنامه ريزی آيين نامه ها برای ارائه به شورا قرار می گيرد. مديران شهرGander نيز مسئول درج آگهی در رسانه های مختلف به جهت آگاهی رسانی به سازندگان و شهروندانی است که خواهان صدور مجوز ساخت هستند. اين آگهی ها بايد سالانه بصورت دوره ای در بين ماههای مارچ و آگوست درج شود. شخص يا اشخاصی که از اين قوانين تخلف کنند, بر اساس قوانين (جرايم و تخلفات) جريمه می شوند.

صدور مجوز ساختمان های مسکونی:

مجوزهای ساخت برای تمامی موارد ساختمانی به استثنای نقاشی ساختمان, فضای سبز بنا, آسفالت خيابانها و بتون ريزی ديوارها لازم است.

نرخ گذاری صدور مجوز ساخت:

ساخت و تعميرات جزيی ( کمتر از 20000 دلار) به ازای هر 1000 دلار ساخت يک دلار همراه با حداقل 5 دلار حق شارژ برای صدور مجوز دريافت می گردد.

برای ساخت بناهای وسيع ( به ارزش بيش از 20000 دلار) به ازای هر1000 دلار دو دلار به اضافه 3 دلار برای مسا حی دريافت می شود.

مدت زمان تعيين شده برای پردازش درخواست وبازبينی نقشه های ثبت شده معمولاً 2الی 3 روزاست.

اطلاعات عمومی:

سازنده بايد يک نسخه ازطرح نقشه برداری ملک را تهيه کند.

سازنده بايد دو مجموعه کامل از نقشه ها را ارائه کند وبه محض بازبينی، يک مجموعه ممهور شده و به سازنده برگردانده می شود.

اطلاعاتی که بر طبق آن نقشه کشيده شده است.

نقشه بايد بر حسب مقياس دقيق ترسيم شود( مطابقت نقشه با ملک يا زمين)

تنها نسخه های پرينت شده سياه و سفيد مورد قبول می باشد.

نقشه ها بايد بر روی کاغذهای استاندارد 24 در 36 اينچی يا 18 در 24 اينچی کشيده شده باشد.

نقشه ارائه شده بايد شامل ارتفاع, نقشه پی ريزی, نقشه کف بنا, برش ديوارها و جزئيات, پله ها, پشت بام وتراس, موارد انتخابی سازنده و غيره باشد.

هيچ گونه مغايرتی بين طرح انجام شده و نقشه موجود در حوزه مهندسی نبايد وجود داشته باشد.

ساخت تمام بنا بايد بر طبق قوانين ساختمانی ملی اخير کانادا باشد.

نقشه زمين:

حوزه مهندسی اين شهربرای سازنده يا مالک فهرستی از مطالب مندرج در قوانين کانادا را فراهم آورده است که شامل موارد زير می باشد:

تعيين مکان ساخت بنا

تقسيم بندی زمين

زهکشی مستقيم آب

تعيين مکان درب ورودی

تسهيلات سودمند

حياط خلوت:

حوزه مهندسی به کمترين متراژ لازم برای حياط يعنی 5/1 متر وبيشترين آن به متراژ 3 متر و حد متوسط متراژ حياط پشتی 12 متر اجازه احداث داده است. درب ورودی بايد در حياط بزرگتر قرار بگيرد. هنگام انتخاب زمين برای ساخت خانه به اين مورد دقت می شود که منازلی که در گوشه زمينها واقع شده اند بايد حداقل 6 متر از خيابان فاصله داشته باشند. درب ورودی در گوشه زمين نمی تواند دوسويه باشد.

مصالح ساختمانی:

تمامی مصالح ساختمانی بايد مقاوم و مرغوب باشند.

دستگاه تهويه هوا:

برطبق استانداردهای ساختمانی وبالاترين سطح چگالی هوای محيط خانه, در قوانين ملی ساختمانی کانادا تمام واحدهای مسکونی بايد به سيستم مکانيزه تهويه هوا که هوای مطلوب هر اتاق را فراهم می کند, مجهز باشند.

محافظ لوله ها:

چنانچه فشار آب در منطقه شما بيشتر از حد تعيين شده می باشد, سوپاپ کاهنده فشار بايد در تمام سرويس های آبی نصب شود.

بتون ريزی:

مخلوط بتون برای پی ريزی ساختمان بايد به حداقل استحکام 15 MPA بعد از 28 روز برسد.

تقسيم بندی:

پس از اتمام تقسيم بندی زمين, هر کدام از قسمتها خود به بخش های ديگری تقسيم می شوند. سازنده بنا برای تعيين مشخصات نقشه مدرج شده ملک قبل از ساخت بايد بنا را بررسی کند.

زمينهايی که ساخت مسکونی دارند بايد با دقت تقسيم بندی شوند, بطوريکه در نزديکی ساختمان ذخايرآبی زير زمينی يا ديگر ملکهايی که در آنها آب روان وشبکه های فاضلابی وجود دارد, موجود نباشد. فاصله سطح آب زهکشی شده از زمين بايد مناسب بوده و پله ها, راهروها, تراس, ديوارهای پشت بند و ديگر قسمتهای ساختمان نبايد بر روی قسمتهای زهکشی شده ساخته و يا با آن تداخل داشته باشد.

نشست زمين:

سازندگان بايد نقشه زمين را به دقت بررسی کرده تا از مناطقی که در زمين امکان نشست دارد جهت ساختن خانه جلوگيری کنند. شرکتهای پيمانکاری به سند يا گواهی محل قبل از پی ريزی احتياج دارند تا از موقعيت صحيح بنا کردن خانه بر روی زمينی که امکان نشست نداشته باشد مطمئن شوند. چنانچه ساختمان بر روی مکان نا مناسبی بنا شده باشد هزينه جابه جايی بنا به عهده مالک يا سازنده است.

آماده سازی زمين:

تمام مواد زايد در زمين, سنگها و... بايد پاکسازی شوند. و بايد به اين مورد توجه داشت که در طی پاکسازی زمين و خاکبرداری به جهت ساخت زيرزمين ضايعات ساختمانی و خاک در خيابان ريخته نشود. در صورت انجام، سازنده بنا مسئول جبران و پاکيزه سازی خيابان می باشد.

مجوز سکونت:

برای سکونت در هر ساختمان يا بخشی از آن بايد مجوز سکونت دريافت شود. اين مجوز قبل از سکونت در ملک بايد گرفته شود.

مجوز ساختمان های تجاری:

مجوزهای ساخت برای تمامی موارد ساختمانی به استثنای نقاشی ساختمان, فضای سبز بنا, آسفالت خيابانها و بتون ريزی ديوارها لازم است.

نرخ گذاری مجوز ساخت:

برای هر 1000 دلار مبلغ 4 دلار هزينه صدورمجوز وحداقل شارژ 5 دلار اختصاص داده شده است.

مدت زمان کافی برای بازبينی نقشه ثبت شده ودرخواست مجوز ساخت بين 3 تا 4 هفته می باشد.

اطلاعات عمومی:

سازنده ملک بايد يک نسخه نقشه برداری شده از ملک را تهيه کند.

سازنده بايد يک دو مجموعه کامل از نقشه ها را ارائه کند. به محض بازبينی، يک مجموعه ممهور شده و به سازنده برگردانده می شود.

اطلاعاتی که بر طبق آن نقشه کشيده شده است.

نقشه بايد بر حسب مقياس دقيق ترسيم شود( مطابقت نقشه با ملک يا زمين)

تنها نسخه های پرينت شده سياه و سفيد مورد قبول می باشد.

نقشه ها بايد بر روی کاغذهای استاندارد کشيده شده باشد.

تمام نقشه ها بايد کامل شده باشد و با قوانين ساختمانی ملی و ايالتی و قوانين شهرداری کانادا مطابقت داشته باشد.

هيچ گونه مغايرتی بين طرح انجام شده و نقشه موجود در حوزه مهندسی نبايد وجود داشته باشد.

حياط خلوت:

قوانين اخير کانادا بايد بر طبق قوانين توسعه شهر Gander باشد.

نشست زمين:

سازندگان بنا بايد زمين را به منظور تعيين فرونشست به دقت بازرسی کنند.

اين مسئله بسيار حائز اهميت است که بنا بر روی زمينی ساخته شود که فرونشست نداشته باشد.

حفاری شبکه های فاضلاب:

برای شبکه های فاضلاب بايد از سرپوشهای بهداشتی و مقاوم استفاده کرد و از مرغوبيت بتون, پوشال و مصالح استفاده شده اطمينان حاصل کرد. در طی ساخت بايد از ورود هر نوع مصالح جانبی به شبکه فاضلاب ساختمان جلوگيری کرد زيرا اين باعث انسداد لوله ها شده و هزينه زيادی را برای مالک و سازنده در پی خواهد داشت.

آب های حاصل از حفاری نبايد در خيابان ريخته شوند, آنها را بايد در زمينهای که دارای شبکه های فاضلابی يا نهرهای روان هستند ريخته شود.

آماده سازی زمين:

تمام مواد زايد در زمين, سنگها و... بايد پاکسازی شوند. و بايد به اين مورد توجه داشت که در طی پاکسازی زمين و خاکبرداری به جهت ساخت زيرزمين ضايعات ساختمانی و خاک در خيابان ريخته نشود. در صورت بروز اين عمل سازنده بنا مسئول جبران و پاکيزه سازی خيابان می باشد.

حصار کشی:

برای حصار کشی اطراف ملک نيز به صدور مجوز احتیاج است.

هزینه صدور مجوز در این مورد بدين گونه است که برای هر 1000 دلار هزینه حصار کشی يک دلار هزینه صدور مجوز و5 دلار هزینه شارژ دریافت می شود.

اطلاعات عمومی:

بدون مجوز هیچگونه عملی همانند نصب, جایگزینی و تعمیرات حصارها صورت نمی گيرد مگر آنکه مجوز ممهور شده آن توسط بازرسين ساختمان صادر شود.

نصب حصار با ارتفاع بيش از 75 سانتی متر در جلو ساختمان تنها با اجازه از شورای شهر میسر است.

نصب حصار با ارتفاع بيش از 185 سانتی متر در پشت ساختمان مسکونی تنها با اجازه از شورای شهر میسر است.

بناهای کوچک در گوشه ملک نباید حصار های بيش از 75 سانتی متر نصب کنند. چه در جلو ساختمان باشد چه در پشت آن یا در خیابان فرعی باشد.

حصار کشی اطراف ساختمان, مکان آن, تنها باید با صلاح ديد شورا صورت گيرد و توسط نامه به مدت 10 روز به مالک ابلاغ می شود.

بازرسی از ملکهای مسکونی يا تجاری:

مجوزهای ساختمانی برای تمامی جنبه های ساخت به استثنای نقاشی ساختمان, فضای سبز بنا, آسفالت خیابانها و بتون ريزی دیوارها لازم است.

تمام مالکين مسئولند تا از کمتر از 24 ساعت تقاضای بازبینی ملک خود را به حوزه مهندسی ارائه دهند.

تمام ملکهای بازرسی شده توسط ماموران این حوزه بر طبق قوانین ساخت این شهر بنا می شوند.

بازبینی ملک یا زمین:

در صورت نیاز, يک بازرس قبل از صدور مجوز ساخت ملک یا زمین را به جهت اطمینان از عدم مشکلی از لحاظ زه کشی, تسهیلات و... مورد بررسی قرار می دهد.

بازرسی شبکه آب و فاضلاب:

ارتباط شبکه آب و فاضلاب در زمین و اطمینان از سالم بودن لوله ها باید توسط حوزه آب و فاضلاب قبل از خاکريزی مجدد انجام شود. مسئولیت اطلاع دادن به حوزه آب و فاضلاب جهت بازبینی به عهده مالک می باشد. درصورت عدم بازبینی مسئولیت هر گونه شکستگی یا انسداد در فاضلاب ساختمان با این حوزه نمی باشد. با این نظارت شورا نیز مسئولیت شبکه اصلی لوله کشی را عهده دار می شود. همچنین مالک مسئول تعمیر و صرف هزینه در بروز هر مشکل غير از موارد بالا است.

لوله های شبکه آب و فاضلاب ساختمان باید قبل از کار گذاشتن نشانه گذاری بهداشت و مقاومت شده باشند.

بازرسی محلهای حفر:

بعد از آنکه پس از حفر زمین بازرس جهت اطمینان از متناسب بودن اندازه, موقعیت و میزان شیب زمین با نقشه کشیده شده, زمین را مورد بررسی قرار می دهد. آگاه سازی حوزه به جهت بازرسی بر عهده مالک می باشد.

بازرسی پوشش حفاری:

پس از جایگزینی لوله ها و پوشاندن شان با قطعات سنگ به ضخامت 150 میلیمتر باید با حوزه مربوطه جهت بازبینی تماس گرفته شود.

بازرسی ساخت:

هر گاه اسکلت فلزی بیرونی و بخش های درونی ساختمان کامل شد ( قبل از عایق بندی) به جهت تطبیق نقشه با اجرا و قوانین ساختمان سازی بازرسی از ملک انجام می گردد.

بازرسی لوله کشی:

قبل از پی ريزی کف ساختمان و کارگذاری تیغه های گچی, يک مامور به جهت بازبینی از لوله کشی فرستاده می شود.

عایق بندی:

پس از نصب عايقهای ضد حرارت و قبل از نصب تیغه های گچی نیز به جهت بازرسی باید با حوزه مربوطه تماس حاصل شود.

بازرسی نهايی:

قبل از سکونت در هر بنای ساخته شده ای, فرم صدور مجوز سکونت باید صادر شده و پس از بازرسی نهايی و تأييد بازرسان حوزه آتش نشانی و تطبیق آن با موارد قانونی ساخت, مورد تصویب قرار می گيرد.

فرم درخواست باید يک هفته قبل از سکونت به جهت داشتن مدت زمان کافی پردازش و بررسی رسانش های حرارتی ارسال گردد.
سلام خدمت همه ی عزیزان
من دوباره اومدم...تازه تر از همیشه...
بازم در خدمتتونمKhansariha (214)

۲-۹-۱۳۹۰ ۱۱:۲۱ عصر
جستجو یافتن همه ارسال های کاربر اهدا امتیازاهدای امتیاز به کاربر پاسخ پاسخ با نقل قول
 سپاس شده توسط ♔ αϻἰг κнаη ♔

برای بروز رسانی تاپیک کلیک کنید


پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان