تبليغات
تبلیغات در دانشجو کلوب محک :: موسسه خيريه حمايت از کودکان مبتلا به سرطان ::
جستجوگر انجمن.براي جستجوي مطالب دانشجو کلوپ مي توانيد استفاده کنيد 
برای بروز رسانی تاپیک کلیک کنید
 
امتیاز موضوع:
 • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

رژیم جادویی، لاغری با استراحت و خواب!

نویسنده پیام
 • ♔ αϻἰг κнаη ♔
  آفلاین
 • مدیرکل سایت
  *******
 • ارسال‌ها: 16,119
 • تاریخ عضویت: تير ۱۳۹۰
 • اعتبار: 1090
 • تحصیلات:زیر دیپلم
 • علایق:مبارزه
 • محل سکونت:ایران زمین
 • سپاس ها 34980
  سپاس شده 49173 بار در 13547 ارسال
 • امتیاز کاربر: 542,053$
 • حالت من:حالت من
ارسال: #1
رژیم جادویی، لاغری با استراحت و خواب!
در شرايطي كه احساس كنيد ورزش كردن مداومتان نتيجه نميدهد، آيا همچنان به تمرينات روزانهتان ادامه ميدهيد يا نااميد شده و فكر داشتن اندامي زيبا را از سرتان بيرون ميكنيد؟ در اينجا چند مورد تاثيرگذار را برشمردهايم كه ميتوانيد با رعايت آنها به سايز مورد نظرتان برسيد.


در شرايطي كه احساس كنيد ورزش كردن مداومتان نتيجه نميدهد، آيا همچنان به تمرينات روزانهتان ادامه ميدهيد يا نااميد شده و فكر داشتن اندامي زيبا را از سرتان بيرون ميكنيد؟ شايد بهتر است به جاي رها كردن اهدافي كه براي كاهش وزن و تناسب اندام در نظر داريد و نااميدشدن از بينتيجه بودن تلاشتان، روي آنها تجديدنظر كنيد. بعضي عوامل سبب ميشوند فعاليت شما در اين زمينه بيشتر و بهتر نتيجه بدهد. در اينجا چند مورد تاثيرگذار را برشمردهايم كه ميتوانيد با رعايت آنها به سايز مورد نظرتان برسيد.

سخت تر ورزش كنيد

اگر با گذشت هفتهها، ماهها و سالها هنوز همان مدت زمان و شيوه تمرينات خود را حفظ كرده و برنامه ورزشيتان را تغيير ندادهايد، نبايد تعجب كنيد كه بدنتان در همان وزن و سايز باقي مانده و ديگر تغييري نكند. اينكه در هفتههاي ابتدايي تلاش براي كاهش وزن حتي با نيم ساعت ورزش در روز لاغر ميشديد و حالا ديگر نه، به اين برميگردد كه بدنتان به آن سختيها عادت كرده و حالا ديگر با آن ميزان فعاليت كالري نميسوزاند و تغيير نميكند.

راهحل پيشنهادي: براي اينكه از تمرينات ورزشي نتيجه بگيريد بايد بدن را از آنچه به آن عادت كرده و برايش آسان شده است جدا و وارد مراحل سختتر كنيد. با افزايش زمان و شدت بخشيدن به تمريناتتان ميتوانيد دوباره روند كاهش وزن را شروع كنيد. ثبتنام در يك كلاس ورزشي جديد يا تمرين با يك گروه ديگر، افزايش زمان پيادهروي، سرعت بخشيدن به راه رفتنتان روي تردميل و روشهاي اينچنيني در اين زمينه ميتوانند به شما كمك كنند.


بيشتر استراحت كنيد

مسئله اينجاست كه تلاش زيادي ميتواند نتيجه عكس هم بدهد. اينكه ساعات زيادي از روز را به ورزش اختصاص دهيد و در بين روزهاي تمرين هيچوقت به بدنتان استراحت ندهيد نهتنها به بيشتر نتيجه گرفتن كمك نميكند بلكه ميتواند مانعي براي كاهش وزن هم به حساب بيايد. درگير كردن مداوم بدن با حركات سخت و طاقتفرسا، نه تنها روند ماهيچهسازي را سريعتر نميكند بلكه آن را كاملا مختل ميكند. ضمن اينكه احساس خستگي هميشگي، سردردهاي ناگهاني، بيخوابي و بيانگيزگي براي ادامه دادن حركات ورزشي از ديگر عواقب زيادهروي در سخت گرفتن به بدن است.

راهحل پيشنهادي: 3 تا 5 روز از برنامه ورزشيتان دست كشيده و به بدنتان استراحت دهيد. اين كار ممكن است برايتان سخت باشد اما در نظر بگيريد كه بدنتان به اين زمان احتياج دارد تا دوباره فعاليتهايتان موثر واقع شود. پس از آن كمكم و بدون فشار آوردن به بدنتان تمرينهايتان را شروع كنيد. اين را هم فراموش نكنيد كه يك يا 2روز از هفته را ورزش نكنيد يا دست كم حركات سنگين ورزشي انجام ندهيد تا بدنتان فرصت بازسازي داشته باشد.


بخوابيد تا لاغر شويد

همه ما در بسياري از كارها و امور روزمره غرق شدهايم. در بين ساعات روز آنقدر درگيريهاي مختلف داريم كه ديگر براي رفتن به باشگاه ورزشي و انجام تمرينات بدني وقت نداريم و گاهي تنها زماني كه ميتوانيم به اين منظور اختصاص دهيم، صبح زود است. اما اين قضيه وقتي مشكلساز ميشود كه شب به ميزان كافي نخوابيده باشيم و براي انجام تمرينات و وزن كم كردن، مجبور شويم از ميزان خواب كافي شبانهمان بكاهيم. در اينصورت چيزي كه در انتظارمان خواهد بود كاملا برعكس است؛ اضافه وزن. نتايج تحقيقات نشان داده خواب ناكافي سبب كاهش سرعت متابوليسم و سوزاندن كالريها شده و در نتيجه به چاق شدن منجر ميشود. به گفته محققان خوابيدن به ميزان كافي ميتواند در جلوگيري از چاق شدن موثر باشد.

راهحل پيشنهادي: براي فعاليت روزانه، ساعت خواب و زمان ورزش روزانهتان يك برنامهريزي دقيق داشته باشيد كه خيلي امكان جابهجايي نداشته باشد. با اين حال اگر هر از چند گاه و به ندرت پس از يك بيخوابي شبانه به ورزش كردن پرداختيد اشكالي ندارد اما اگر بهطور مداوم بيخوابي بكشيد و پس از آن ورزش كنيد، بيشتر از آنكه براي بدنتان مفيد باشد، به آن آسيب ميرساند.

آهسته اما پيوسته حركت كنيد

چه كسي دلش نميخواهد تنها بعد از يك هفته ورزش كردن و رژيم گرفتن اندامش به شكلي كه مد نظر دارد در بيايد يا چند روز بهشدت ورزش كند ولي در عوض زودتر لاغر شود؟ مسلما چنين اتفاقي خيلي وسوسه انگيز است اما مسئله اينجاست كه متاسفانه برخلاف خواسته بسياري از ما، نتايج يك شبه ظاهر نميشوند. تجربه نشان داده اينكه اگر در انجام ورزشها آنقدر سخت بگيريم كه خسته و حتي بيمار شويم، نتيجهاي نخواهد داشت و زودتر ما را به مقصد نخواهد رساند.

راهحل پيشنهادي: صبور باشيد. در نظر داشته باشيد كه در حال تنظيم برنامهاي براي تمام عمرتان هستيد تا با اجراي آن تناسب اندام و سلامتتان را براي هميشه حفظ كنيد. بنابراين عجله نكنيد و در مقابل افكاري كه شما را وادار ميكنند بيش از حد معمول ورزش كنيد تا زودتر نتيجه بگيريد، مقاومت كنيد.

با خوراكي جشن نگيريد

در پايان روزي كه تمرينات ورزشيتان را بهخوبي انجام داده، از وزن و بهطور كلي عملكردتان راضي هستيد، خودتان را براي يك شام مفصل به رستوران دعوت ميكنيد؟ در اين صورت بهتر است همه فعاليتهايتان را هدر رفته حساب كنيد. شايد يك برش اضافه پيتزا چندان قابل توجه بهنظر نيايد اما همان مقدار اضافه ميتواند برنامه شما را بهطور كلي به هم ريخته و مدتها شما را از اهدافي كه در ذهن داريد دور نگه دارد.

راه حل پيشنهادي: براي پرهيز از قرار گرفتن در چنين شرايطي، بهتر است ميزان كالرياي كه روزانه با ورزش كردن ميسوزانيد را محاسبه كنيد. در اينصورت اگر وسوسه شديد پرخوري كنيد بلافاصله ياد زحمتهايي كه براي سوزاندن آن ميزان كالري كشيدهايد افتاده و منصرف ميشويد. بهعنوان مثال اگر بدانيد با دويدن روزانهتان 300 كالري ميسوزانيد، هنگام شام حتما حواستان جمع خواهد بود كه با خوراكيها آن را جبران نكنيد.

مطالب مشابه ...۲۲-۱۱-۱۳۹۰ ۰۴:۳۰ عصر
جستجو یافتن همه ارسال های کاربر اهدا امتیازاهدای امتیاز به کاربر پاسخ پاسخ با نقل قول

برای بروز رسانی تاپیک کلیک کنید


مطالب مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  7 دلیل اصلی که مانع از لاغری شما می شود!!! ♔ αϻἰг κнаη ♔ 0 142 ۲۹-۱۱-۱۳۹۰ ۱۱:۲۱ صبح
آخرین ارسال: ♔ αϻἰг κнаη ♔
  تاثير نماز بر بهداشت خواب senior engineer 0 174 ۸-۱۰-۱۳۹۰ ۰۹:۰۸ صبح
آخرین ارسال: senior engineer

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان