تبليغات
تبلیغات در دانشجو کلوب محک :: موسسه خيريه حمايت از کودکان مبتلا به سرطان ::
جستجوگر انجمن.براي جستجوي مطالب دانشجو کلوپ مي توانيد استفاده کنيد 
برای بروز رسانی تاپیک کلیک کنید
 
امتیاز موضوع:
 • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

حفظ جوانی با باد کردن لپ ها! ورزش​​هاي سر و صورت، ارزان و آسان

نویسنده پیام
 • ندای بهار
  آفلاین
 • کاربرسایت
  ****
 • ارسال‌ها: 5,211
 • تاریخ عضویت: دي ۱۳۹۰
 • اعتبار: 102
 • تحصیلات:لیسانس
 • علایق:طراحی،معماری
 • محل سکونت:مشهد
 • سپاس ها 1930
  سپاس شده 5354 بار در 3092 ارسال
 • امتیاز کاربر: -115,015$
 • حالت من:حالت من
ارسال: #1
حفظ جوانی با باد کردن لپ ها! ورزش​​هاي سر و صورت، ارزان و آسان
ورزش ​​هاي سر و صورت شامل یک سری از انقباضات است که موجب مقاوم سازی عضلات خاصی در صورت مي​شوند و چیزی شبیه حرکات بدن سازی برای صورت و گردن هستند. ورزش​​هاي سر و صورت علاوه بر افزایش حجم عضلات صورت که سبب بالا کشیده شدن آنها مي​شود، تا حدود ده برابر خون رسانی را افزایش مي​دهند و اکسیژن و مواد غذایی بیشتری به پوست صورت مي​رسانند.


ورزش​​هاي سر و صورت چه هستند؟


ورزش ​​هاي سر و صورت شامل یک سری از انقباضات است که موجب مقاوم سازی عضلات خاصی در صورت مي​شوند و چیزی شبیه حرکات بدن سازی برای صورت و گردن هستند. ورزش​​هاي سر و صورت علاوه بر افزایش حجم عضلات صورت که سبب بالا کشیده شدن آنها مي​شود، تا حدود ده برابر خون رسانی را افزایش مي​دهند و اکسیژن و مواد غذایی بیشتری به پوست صورت مي​رسانند.

به خاطر داشته باشید صورت شما از ده استخوان، 12 عضله و تعداد بی​شماری اعصاب، شریان و ورید تشکیل شده است. وقتی پیر مي​شوید، پوست صورت پژمرده و آویزان مي​شود که علت آن مي​تواند از بین رفتن هماهنگی و انعطاف عضلات باشد.ورزش دادن صورت مي​تواند به رفع این مشکلات کمک کند.

از ورزش​​هاي سر و صورت معمولا برای تحریک جریان خون، بهبود آمادگی پوست، رفع تنش و اضطراب یا کمک به درمان برخی بیماری​​ها استفاده مي​شود.چشم​های بدون چروک


در حالی که در تمام مدت چشم​های خود را بسته نگه داشته​اید، اول به پایین نگاه کنید و بعد تا جایی که مي​توانید چشمها را به سمت بالا بکشید. این حرکت را 10 مرتبه تکرار کنید.چشم​های خود را ببندید، ابروها را بالا و تا جایی که ممکن است پلک​​ها را پایین بکشید. 5 شماره در این حالت بمانید و این حرکت را 5 مرتبه تکرار کنید.

ابروها را بالا ببرید و چشمان خود را نیمه باز نگهدارید. سپس تا جایی که مي​توانید چشمهای خود را گشاد کنید تا جایی که سفیدی بالا و پایین عنبیه چشم​ها دیده شود.

جهت هماهنگ​سازی عضلات چشمی، در حالی که چشمهای خود را به سرعت باز و بسته مي​کنید با دو انگشت به آرامی روی ناحیه گیجگاه (شقیقه) فشار دهید. این حرکت را 5 مرتبه تکرار کنید.غبغبتان را آب کنید


چانه یکی از بدترین نقاط ذخیره چربی در بدن است و بخش زیادی از چربی بدن زیر آروارهها جمع مي​شود و غبغب را تشکیل مي​دهد. حرکات ورزشی زیر را در صورت امکان دو بار در روز انجام دهید:

صاف بنشینید، سرتان را به سمت عقب خم کرده و به سقف اتاق نگاه کنید، لب​​هاي خود را بسته نگاه داشته و عمل جویدن را انجام دهید. با این کار مي​توانید حرکت عضلات گردن و ناحیه حلق را احساس کنید. این حرکت را بیست مرتبه تکرار کنید.
روی تخت دراز بکشید و سر خود را از لبه تخت آویزان کنید. به آرامی سرتان را به سمت بدن بالا آورده و تا ده بشمارید. سپس بار دیگر سرتان را به سمت پایین و زمین آویزان کنید. این حرکت را 5 مرتبه تکرار کنید.
صاف بنشینید و به روبرو نگاه کنید. در حالی که لب​​هاي خود را روی هم گذاشته اید، با پایین کشیدن فک تحتانی دندان​​هاي بالا و پایین را از هم جدا کنید و سپس فک خود را به سمت جلو بکشید و تا ده شماره در همان حالت نگه دارید. سپس فک را به حالت اولیه بازگردانید. این حرکت را 5 مرتبه تکرار کنید.
صاف بنشینید و تا جایی که مي​توانید سرتان را به سمت عقب خم کنید. سپس چندین بار دهان خود را باز و بسته کنید تا جایی که کشیده شدن عضلات را احساس نمايید.یک پیشانی صاف برای همیشه


پيشانی یکی از آن نقاطی است که به سادگی به چین و چروک دچار مي​شود. ورزش​​هاي زیر اگر به طور منظم انجام شود به کاهش چین و چروک​​ها و سفتی پوست پیشانی کمک مي​کند:

روی تخت دراز بکشید و سرتان را از لبه تخت آویزان کنید. ابروها را تا جایی که مي​توانید بالا ببرید و چشمها را گشاد کنید. این حرکت را ده مرتبه تکرار نمايید.
صاف بنشینید و به روبرو نگاه کنید و در حالی که ابروها را پایین آورده اید، بینی تان را جمع کرده و سوراخ​​هاي بینی را گشاد کنید. ده شماره در این حالت بمانید و این حرکت را 5 مرتبه تکرار کنید.
تا جایی که مي​توانید اخم کرده و سعی کنید ابروها را در هم بکشید. سپس با گشاد کردن چشم​ها سعی کنید ابروها را از هم دور کنید و نگاه متعجبی داشته باشید. این حرکت را 5 مرتبه تکرار کنید.
شما مي​توانید پس از دو هفته شاهد بهبود چشمگیری در چهره خود باشید. در عرض 6 تا 9 ماه حدود 5 تا 10 سال جوان تر از دوران قبل از انجام ورزش​​هاي سر و صورت به نظر مي​رسید! داشتن یک چهره طبیعی و جوان با استفاده از این حرکات ورزشی فوق العاده سرگرم کننده است.گونه های خود را برجسته نگه دارید


پوست گونه​​ها به مرور زمان انعطاف خود را از دست مي​دهد، شل و آویزان و چروکیده مي​شود. ورزش​​هاي زیر اگر به طور منظم انجام شود به سفتی و بالا کشیده شدن گونه​​ها کمک مي​کند:

با لب​​هاي بسته، لبخند ملایمی بر لب داشته باشید و گونه​​هاي خود را به سمت داخل دهان جمع کرده و تو بدهید. ده ثانیه در همین حالت بمانید و این حرکت را ده مرتبه تکرار کنید.
هنگام انجام این حرکت به آینه نگاه کنید. تا جایی که ممکن است لبخند عمیقی بزنید و سعی کنید در حالی که لب​​هاي خود را بسته نگاه داشته اید، گوشه لب​​ها را بالا بدهید. کاری کنید که لب​​ها تا بناگوش کشیده شوند. بینی خود را جمع کنید، عضلات گونه را به سمت بالا بکشید و حرکت آنها را احساس کنید. ده ثانیه در همین حالت بمانید و این حرکت را ده مرتبه تکرار کنید.
لب فوقانی خود را جمع کرده، طوری که گوشه​هاي دهان به سمت بالا بروند. سپس عضلات گونه را به سمت چشم​ها بالا بکشید. در این مرحله باید سعی کنید لب فوقانی خود را به بینی تان برسانید. تا 10 شماره در این حالت بمانید و این حرکت را 5 مرتبه تکرار کنید.
لب​​ها را بسته و دندان​​ها را روی هم بگذارید و هوا را زیر لب فوقانی خود جمع کنید اما اجازه ندهید این هوا از دهان شما خارج شود. تا ده شماره در این حالت بمانید، سپس هوای محبوس شده را به گونه چپ هدایت کنید و ده شماره دیگر نگه دارید.آن گاه هوا را به سمت گونه راست فرستاده و پس از ده شماره دیگر این حرکت را با لب تحتانی خود انجام دهید. این حرکت را 5 مرتبه تکرار کنید.حرکت هايي با صرفه و کم هزينه


این حرکات ورزشی پوست صورت را ميکشند تا اکسیژن بیشتری دریافت کند و مواد غذایی بیشتری به سلولهاي آن برسد. در نتیجه سلول​​هاي پیر و آسیب دیده مي​ریزند و ترکیب کلی صورت بهتر و تمیزتر مي​شود. از آنجا که ورزش​​هاي سر و صورت پوست را قادر به جذب مواد مغذی بیشتر مي​کنند، چین و چروک​​ها خیلی زود از بین مي​روند. بهترین مزیت ورزش​​هاي سر و صورت این است که بسیار با صرفه هستند و مي​توانید بدون صرف هیچ هزینه ای آنها را انجام دهید.ورزش​​هاي سر و صورت چه خاصیتی دارند؟


گردش خون را تحریک مي​کنند تا به سلول​هاي لایه خارجی پوست مواد غذایی بیشتری برساند و ساختار و رنگ پوست صورت را بهبود ببخشد.

انعطاف و کلاژن طبیعی پوست را تجدید کرده و فرورفتگی​​هاي آن را هموار مي​سازند.

خطوط صورت را از بین برده و چین و چروک​هاي عمیق آن را برطرف مي​سازند تا چهرهای سفت و جوان داشته باشید.

مطالب مشابه ...
حالم خوب است!
خوبِ خوب!
آنقدر خوب که گلویم امشب مهمانی بهراه انداخته!
بغضم بد هوسِ رقصیدن کرده است!
حفظ جوانی با باد کردن لپ ها! ورزش​​هاي سر و صورت، ارزان و آسان

حفظ جوانی با باد کردن لپ ها! ورزش​​هاي سر و صورت، ارزان و آسان
۷-۱۱-۱۳۹۰ ۱۰:۵۸ صبح
جستجو یافتن همه ارسال های کاربر اهدا امتیازاهدای امتیاز به کاربر پاسخ پاسخ با نقل قول
 سپاس شده توسط ♔ αϻἰг κнаη ♔

برای بروز رسانی تاپیک کلیک کنید


مطالب مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  3 اصل ساده و مهم برای زیبایی پوست صورت yasaman76 0 251 ۲۳-۷-۱۳۹۴ ۰۸:۰۸ عصر
آخرین ارسال: yasaman76
  روشهای تمیز کردن پوست صورت بدون صابون ta.soltani 0 217 ۱۶-۶-۱۳۹۴ ۰۹:۰۶ صبح
آخرین ارسال: ta.soltani
  محو کردن جوش های سرسیاه yasaman76 0 184 ۲۰-۵-۱۳۹۴ ۰۶:۳۳ عصر
آخرین ارسال: yasaman76
  پیشگیری از چروک صورت با شکلک درآوردن ta.soltani 0 183 ۱۴-۵-۱۳۹۴ ۰۳:۴۸ عصر
آخرین ارسال: ta.soltani
  روش های سفت کردن پوست ta.soltani 0 196 ۲۸-۴-۱۳۹۴ ۰۷:۰۵ صبح
آخرین ارسال: ta.soltani
  سفت کردن پوست با مواد طبیعی ta.soltani 0 179 ۲۱-۴-۱۳۹۴ ۰۸:۲۶ صبح
آخرین ارسال: ta.soltani
  چرا نباید صورت را لیف زد ؟ ta.soltani 0 199 ۲۵-۳-۱۳۹۴ ۰۳:۵۰ عصر
آخرین ارسال: ta.soltani
  طب سنتی و روش های درمان جوش صورت و بدن yasaman76 3 276 ۱۴-۲-۱۳۹۴ ۱۱:۳۶ عصر
آخرین ارسال: yasaman76
  ماساژ پوست صورت با قاشق ta.soltani 0 194 ۲۲-۱۲-۱۳۹۳ ۰۴:۲۸ عصر
آخرین ارسال: ta.soltani
4 جادوی خیار برای سلامت پوست صورت ღمژگانღ 0 143 ۳-۱۲-۱۳۹۳ ۰۱:۱۶ عصر
آخرین ارسال: ღمژگانღ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان