تبليغات
تبلیغات در دانشجو کلوب محک :: موسسه خيريه حمايت از کودکان مبتلا به سرطان ::
جستجوگر انجمن.براي جستجوي مطالب دانشجو کلوپ مي توانيد استفاده کنيد 
برای بروز رسانی تاپیک کلیک کنید
 
امتیاز موضوع:
 • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

بارگذاري جرثقيل

نویسنده پیام
 • senior engineer
  آفلاین
 • مدیرکل سایت
  *******
 • ارسال‌ها: 16,405
 • تاریخ عضویت: مرداد ۱۳۹۰
 • اعتبار: 587
 • تحصیلات:لیسانس
 • علایق:نگاه کردن توی چشم...
 • محل سکونت:خونمون
 • سپاس ها 40812
  سپاس شده 37098 بار در 12451 ارسال
 • امتیاز کاربر: 1,035,949$
 • حالت من:حالت من
ارسال: #1
بارگذاري جرثقيل
بارگذاري جرثقيل ها
مقدمه:
جرثقيلها وسايلي هستند كه به منظور نقل و انتقال بارهاي سنگين مورد استفاده قرار مي گيرند در كارخانجات معمولاً يك جرثقيل ثابت بر روي سازه (و يا در مواقعي كه بار سنگيني است بر روي ستوني مجزا درنظر گرفته مي شود) تا نقل و انتقالات مورد نظر توسط آن صورت گيرد در اينجا ما مي خواهيم بدانيم كه بار ناشي از جرثقيل كه بدست سازه داده مي‌شود چگونه و به چه ميزان است. در اين رابطه اين موضوع حائز اهميت است كه جرثقيل بارها را حركت مي دهد و توقف هاي ناگهاني دارد. لذا حركت و توقف ناگهاني آن موجب مي‌شود كه بارها اثرات افزايش يافته اي را در سازه به وجود مي آورند. جرثقيلي كه در كارخانجات مورد استفاده قرار مي گرد تشكيل شده است از يك (جرثقيل كوچك) يا دو عضو باربر اصلي كه اصطلاحاً پل هاي جرثقيل نام دارند و برروي تيرهاي زيرسري مي نشستند و حركت جرثقيل را در جهت طولي سالن و (احياناً فضاي باز كارخانه) تامين مي كنند. نيروهاي زيرسري اشاره شده در واقع ريل هايي هستند كه پل هاي جرثقيلي براحتي برروي آنها لغزيده و حركت طولي جرثقيل را تامين مي نمايند. حركت بعدي همان حركت عرضي است كه توسط وسيلة متحرك ديگري به نام ارابه، كه خود بر روي پل هاي اشاره شده قرار دارد انجام مي شود. در داخل ارابة اشاره شده موتور بالابرندة بار واقع است كه اين موتور توسط كابلهاي مربوط بار را روي زمين بلند كرده و در جهت قائم حركت مي دهد.
پس ملاحظه مي شود كه مجموعة سه گانه فوق (موتور+ارابه+پل) قدرت مانور لازم را براي نقل و انتقال بار در جهت طولي، عرضي و قائم در فضاي كارخانه را تأمين مي كنند. اين مجموعه بر روي تيرهاي زير سري (ريل) سوار مي‌شوند. در اينجا هدف تعيين اندازة بارهاي وارده از طرف جرثقيل به تيرهاي زير سري مي باشد.
بطور كلي در بارگذاري جرثقيل ها سه گروه بار در پيش رو داريم:
1- وزن ارابه P
2- وزن كالسكه
3- وزن پلهاي جرثقيل

بارهاي وارده در طرح و تعيين اسكلت فلزي
محاسبات اسكلت فلزي با تعيين تنشهاي بوجود آمده در يك وسيله در خلال كاركردنش آغاز مي گردد. اين تنها بر اساس بارهاي تعريف شده، در زير محاسبه خواهد شد.
الف) بارهاي اصلي وارده به قطعات اسكلت فلزي با فرض اينكه به صورت بار ساكن در خطرناكترين وضعيت بارگذاري قرار گرفته اند.
ب) بارهاي ناشي از حركات عمودي
ج) بارهاي ناشي از حركات افقي
د) بارهاي ناشي از تأثيرات جوي
اينك بارهاي مختلف، فاكتورهاي مورد نياز و روش عملي كاربرد محاسبات را به ترتيب بيان مي نمائيم.
بارگذاري: وزن بار بالا برده شده بعلاوه وزن لازم ديگر مثل (بلوك قرقره ها، قلابها، كالسكه، چنگك) مي باشد.
بار برده: وزن مرده قطعات عمل كننده به عنوان يك عضو از اسكلت كه شامل بار گاري نشود.
بارهاي اصلي:
- بارهاي ناشي از وزن مرده قطعات
- بارهاي ناشي از بار كاري
تمام قطعات متحرك فرض مي شوند كه در خطرناكترين وضعيت قرار گرفته اند. هر قطعه از اسكلت فلزي بر اساس موقعيتش و مقدار كاري كه بازاي آن ماكزيمم تنش در قطعه مورد نظر به وجود مي آيد طراحي مي شود.
بارهاي در ارتباط با حركات عمودي
- اين بارها از برداشتن بار كاري زياد يا كم بطور ناگهاني از شتاب حركات بالابري و از بارگذاري ضربه اي عمودي در امتداد مسير حركت به وجود مي آيند.
روش محاسبه:
تنش هاي وارده به اسكلت براي سه حالت بارگذاري تعريف شده (حالت كاري بدون وجود بار – حالت كاري با حداقل مقدار وجود بار – حالت بارگذاري استثنايي) تعيين مي‌شود به منظور ممانعت از شكست لازم است كنترلي از نظر ضريب اطمينان V نسبت به تنش هاي بحراني با در نظر گرفتن سه حالت ممكن زير انجام گيرد.
الف- تجاوز از حد الاستيك
ب- تجاوز از بار كمانش يا بار چپ شدگي بحراني
ج- تجاوز از حد تحمل براي خستگي كيفيت‌هاي فولاد مورد استفاده با يستي مشخصي باشند، خواص فيزيكي تركيبات شيمياي و كيفيت هاي جوشكاري بايد از طرف سازنده مواد، گارانتي و تأييد شود.
تنش هاي مجاز براي مواد مورد استفاده به طوريكه در قسمت بعدي خواهد آمد، با مراجعه به تنشهاي بحراني مواد تعيين مي گردند. تنشهاي بحراني، تنشهاي معادل با حد تنش الاستيك كه در عمل به تنشي اطلاق مي شود كه احتمال بازدهي آن تحت آزمايشات 90% است متناسب باشد.
تنش هاي موجود در قطعات سازه مي‌بايد بر اساس حالات مختلف بارگذاري ذكر شده در بالا و با بكار بردن حد گسيختگي قراردادي از روش محاسبه تعيين شود. مقاطع فلزي كه بايد در نظر گرفته شود. براي قسمتهايي كه تحت بارهاي فشاري هستند. مقاطع ناخالص (بدون كسر سوراخها) و براي تمام قطعات كه در معرفي بارهاي كشش هستند مقاطع خالصي (با كسر مساحت سوراخها) خواهد بود. در حالتي كه قطعه در معرض خمش است يك مقطع نيمه خالص بايد فرض شود كه قسمت خالص آن در قطعات تحت كشش و سطح مقطع ناخالص آن بر اثر فشار كار كند بهر حال براي سادگي و راحتي محاسبات يكي از روشهاي عملي استفاده از جدول مقطع قسمت خالص با جدول مقطع محاسبه شده جهت قسمت نيمه خالص، با توجه به مركز ثقل مقطع ناخالص است.
اسكلت فلزي
1- كالسكه يا ترولي جرثقيل (TROLLEY)
2- پل جرثقيل (GIRDER)
3- كله گي جرثقيل (END VARRIAGA)
4- ريل يا تيرهاي جانبي
5- ستونها يا نگهدارندة ريل ها
كالسكه يا ترولي (TROLLEY)
اسكلت فلزي كالسكه معمولاً از پروفيلهاي معمولي موجود و گاهي براي جرثقيلهاي سنگين از قوطيهاي جوشكاري شده طراحي و ساخته مي شود. اسكلت فلزي كالسكه بايد به قدر كافي محكم انتخاب شود تا در مقابل بارهاي پيچشي و خيزهاي جانبي و عمودي مقاومت كند همچنين بايد مسئله جايگزيني بالابر و مكانيزم حركت كالسكه را هنگام طراحي قاب اسكلت در نظر گرفته شود كالسكه هايي كه در محوطه باز كار مي‌كنند معمولاً با پوشش جهت حفاظت در برابر برف باران در نظر گرفته مي شوند بر روي بعضي از كالسكه‌ها ممكن است دو بالابر كه يكي اصلي (main noist) و ديگري براي كارهاي فرعي است (Auxiliary Hoist) نصب شود. سيستم محرك كالسكه ممكن است با يك موتور در نظر گرفته شود كه توسط يك محور و كوپلينگ كه به چرخهاي محرك قفل شده اند، قدرت را انتقال مي دهد. شكل كلي يك كالسكه بصورت زير مي باشد.
اجزاء شكل فوق به صورت زير مي باشد:
1- وينچ
2 و 3- تيرهاي كالسكه
4- چرخ ترولي
5- الكتروموتور
يك چرخ ترولي (كالسكه) به وسيلة الكتروموتور مي چرخد و اين چرخ در واقع به صورت محرك چرخهاي ديگر عمل مي كند و چرخهاي ديگر را به حركت درمي آورد و با هم روي دوپل جرثقيل حركت مي كند.
محاسبات مربوط به اسكلت فلزي كالسكه (ارابه)
براي محاسبه تيرهاي حمال كالسكه لازم است نوع بارگذاري و اندازة آن ابتدا تعيين شود البته واضح است كه در نامناسب ترين وضع اين بارها بايد در نظر گرفته شود براي اين منظور فرض مي كنيم كه بالابر (HOIST) در بالاترين وضعيت قلابش قرار گرفته و بار تقريباً 16t تن را بلند كرده است براي اين حالت كه خطرناكترين وضعيت بارگذاري تشخيص داده مي شود اسكلت كالسكه را طراحي كرده و ابتدا نماي افقي كالسكه را رسم كرده و برروي آن اندازه هاي مورد نياز را مشخص مي كنيم.
بار ناشي از شتاب حركت بالابر+حداكثر بار كاري+وزن كالسكه= بار كل1- بار كلي
2- وزن كالسكه (ارابه)
3- شتاب حركت ارابه
4- شتاب جاذبه
سرعت انتخابي مطابق با چهار گروه از جرثقيل هاي كاري انتخاب شده است.
با توجه به بالابر انتخابي (BRUN) كه داراي قرقرة كمكي و پايه قرقره نيز مي باشد ابتدا عكس العملهاي ناشي از بار كل را در وضعيت انتهايي قلاب برروي پايه بالابر و پايه قرقرة با داشتن فواصل مورد نياز از بالابر (مطابق كاتالوگ بالابر)حال كه عكس العمل را به نسبت فاصلة پايه وينچ و پاية قرقره كه به صورت بار منفرد در وسط فاصلة دو التصال آنها به اسكلت ارابه وارد مي‌شود تقسيم مي كنيم. لازم به ذكر است كه شيب بكسلها كه در انتقال نيرو تأثير دارند صرف نظر كرده ايم:


محاسبه ترمينال C
الف) با توجه به دو نيروي و نيروهاي اعمالي بر تير حمال C را به ترتيب زير بارگذاري مي كنيم.


ب- بارگذاري نوع دوم:
اين نوع بار در وضعيتي به وجود مي آيد (به تير حمال C) كه موتور بالابر استارت زده وبار بالا آورده شده را شروع به پائين بردن مي كند. در يان حالت كوپل ناشي از روشن شدن موتور بالابر به تكيه گاه آن (پاية بالابر) وادر آمده و چون نيروي ناشي از كوپل وارد با نيروي هم جهت است بنابراين بايد آن جمع گردد حال نيروي ناشي از كوپل وارده بر تير حمال C كه در محل نقطه اثر نيروي وارد مي شود حساب مي كنيم.


كوپل ناشي از موتور بالابر
نيروي ناشي از اين كوپل


نيروي وارد بر تير حمال C
پس بايد دو نيروي و را كه در يك نقطه از تير حمال C عمل مي كنند با يكديگر جمع كرده كه در نهايت بارگذاري تير حمال C بصورت زير مي شود.ممان ماكزيمم بار منفرد
ممكان ماكزيمم بار مرده
حال با محاسبة ممان اينرسي لازم (حداقل) جهت تير حمال C با توجه به اينكه حدتكثر خيز ناشي از بار منفرد در وسط تير از طول تير تجاوز نكند مي‌پردازيم براي سادگي كار فرض مي كنيم.
جمع دو نيروي 4906 و 3337 در وسط تير وارد آيد بنابراين
با توجه به ملاحظات محل نصب پايه بالابر از جدول پروفيل توخالي مربعي، پروفيل زير را براي تير حمال C نرنظر مي گيريم.با توجه به طبقه بندي گروه اسكلت فلزي مطابق استاندارد صنايع آلمان (DIN) جهت جرثقيل سازي گروه اسكلت فلزي كالسكه را گروه ها اختيار كرده كه بدنبال آن ضرايب وارد ناشي از حركت كالسكه و حركت بار در محاسبه تنش به ترتيب زير عبارتست:
ضريب تعادل
ضريب شوك
بنابراين ممان ناشي از دوبار زنده و مرده برابر است با:

و ممان ناشي از بار جانبي برابر است با


حال به محاسبه تنش هاي موجود مي پردازيم
الف) تنش خمش


تنش ناشي از بار عرضي

ب- تنش برشي:
1- تنش برشي نرمال ناشي از بار
(V) ممان نيروي برشي مقطع
ممان استاتيك مقطع
(I) ممان استاندارد جدول
(t) عرض اتصان چسبي


2- تنش برشي ناشي از خمش
سطح مقطع فوقاني پروفيل
فاصلة مركز سطح تا محور خمش

3- تنش برشي ناشي از پيچش در مقطع پروفيل
چنانچه از نقشه اسكلت فلزي كالسكه و ملاحظات مربوط به نصب بالابر پيداست تنش برشي كل با توجه به بارهاي وارد كه در بالاي به آنها اشاره شده در امتداد محور y-y مقطع پروفيل وارد نيامده به صورت خارج از مركز عمل مي كنند بنابراين علاوه بر نيروهاي فوق يك پيچ ناشي از انتقال نيرو (بار) به وسط مقطع (در امتداد محور y-y) به وجود مي آيد كه درنتيجه آن تنش برش حاصل مي گردد كه برابر است با:


و درنتيجه دياگرام ممان پيچشي ناشي از دو نيروي پيچش فوق عبارت است از مشخصه است كه با توجه به دياگرام كوپل پيچش ماكزيمم برابر است با,

دياگرام كوپل پيچش
همچنين تنش برش ناشي از پيچش در پروفيل تير حمال © عبارت است از

(1st) سطح مقدار متوسط
(tmin) حداقل ضخامت ديوارة قوطي

تنش برشي كل:


تنش خمش كل


حال اگر خواسته باشيم تنش معادل را در پروفيل تير C حساب كنيم و با تنش مقايسه اي آنرا كنترل نمائيم از رابطه زير استفاده مي كنيمخيز ماكزيمم در تير حمال C:
براي محاسبه ماكزيمم خيز فرض مي كنيم مجموع دو بار در وسط تير قرار داشته باشد كه اين فرض، ضريب اطمينان را بالا مي برد.چنانچه ديده مي شود خيز تير C در مناسب ترين وضعيت بيار ناچيز است و نتيجه امر اين است كه تير انتخابي با توجه به كلية محاسبات مطلوبست
محاسبه تير حمال B:
ابتدا نيروهاي وارده بر تير را در بحراني ترين وضعيت بارگذاري مشخص مي كنيم. براي اين منظور نماي جانبي تير حمال B را در محل اتصال به تيرهاي حمال C درنظر مي گيريم.
الف- بارگذاري در سمت ماكزيمم نيرو براي تير C
با توجه به بارگذاري فوق عكس العمل هاي تكيه گاه ها را براي تير حمال C به دست مي آوريم


مشخص است كه بر تير حمال B در سمت راست بار بيشتري وارد آمده كه برابر جمع دو نيروي و مي باشد.


ب) بارگذاري در سمت مينيمم نيرو براي تير حمال C
در اينجا نيز عكس العمل تكيه گاه ها را براي تير C به دست مي آوريمبنابراين بار وارده بر تير حمال B در اتصال دوم از جمع دو نيروي و حاصل مي شود كه برابر است با


بنابراين دو نيروي وارده بر تير حمال B كاملاً مشخص هستند از طرفي چون اصل بر اين است كه بارهاي وارده بر چرخها تقريباً يكسان باشند بدين لحاظ فاصلة دو تير حمال x را كه در واقع فاصله دو نيروي وارده بر تير B نيز مي باشد از قوطي اصلي كالسكه (تير حمال B) طوري انتخاب مي كنيم كه اين معنا براي ما حاصل آيد:با توجه به اينكه حداكثر خيز ناشي از بار منفرد در وسط تير نبايد از طول تير تجاوز كند حداقل ممان اينرسي لازم جهت تير حمال B را به دست مي آوريم در اينجا فرض مي كنيم مجموع دو نيروي وارد بر تير حمال B در وسط تير قرار داشته باشد.


با توجه به ملاحظات محل نصب بالابر از جداول پروفيل توخالي مستطيل شكل پروفيل زير را براي تير B در نظر مي گيريم و تنشهاي موجود برروي آن را كنترل مي كنيم.

ممان ماكزيمم بار مرده


بنابراين با توجه به گروه اسكلت، كالسكه ممان ماكزيمم برابر است با:


ممان بار عرضي برابر است با:


محاسبات تنش ها
1- تنش خمش
الف) تنش خمش ناشي از بار اصلي

ب) تنش خمش ناشي از بار جانبي

2- تنش برشي
الف) تنش برشي نرمال

ب) تنش برشي ناشي از خمش

ممان استاتيك


ج- تنش برشي ناشي از پيچش


دو كوپل عكس العمل و و با استفاده از مسبت فاصله و كوپلها بدست مي آوريم:


بنابراين تنش برشي حاصل از كوپل پيچش ماكزيمم برابر است با (البته در تكيه گاه)
تنش خمش ماكزيمم برابر است با (تنش خمش كل)


تنش معادلبراي محاسبة خيز ماكزيمم در تير B فرض مي كنيم مجموع دو بار در وسط تير قرار داشته باشد كه اين فرض در اينجا نيز ضريب اطمينان را بالا مي برد.محاسبه تير حمال A
ابتدا بايد نيروهاي وارد بر تير حمال را در خطرناكترين وضعيت مشخص كرد و سپس به طراح آن پرداخت. آنچه بديهي است اين كه يكي از نيروهاي وارده نيروي عكس العمل تير حمال B در محل اتصال به تير A (نيروي 6385KP) مي باشد و اما نيروي ديگر را مي توان با استفاده از نيروهاي وارده بر تير حمال B در حالتي كه كمترين نيروها به آن وارد مي شود و از روي عكس العمل تكيه گاهي آن در محل اتصال به تير حمال A به ترتيب كه در صفحة بعد آورده شده است بدست آورد.
در مرحلة اول نيروهاي وارد بر تير را با رسم شكل نشام مي دهيم بعداً محاسبات لازم انجام مي شود.

حال دو نيروي وارد بر تير حمال در خطرناكترين وضعيت مشخص هستند با توجه به اين دو نيرو به طراحي تير مي پردازيم حداكثر نيرويي كه به تكيه گاه هاي تير B وارد مي شود در مقطع A اثر مي گذارد و مقدار آن در تير است.

براي تير حمال A مسأله اصلي، خيز ماكزيمم آن است كه نبايد حداقل از طول تير تجاوز نمايد بدين منظور با استفاده از اين داده حداقل ممان اينرسي را به دست مي آوريم.


براي بالا بردن ضريب اطمينان مجموع دو بار را در وسط تير حمال A قرار داديم علاوه بر مطلب فوق در اينجا نيز پيچش زياد بوده و مسأله جاسازي چرخ مي باشد بدين لحاظ مقطع زير را در نظر گرفته و مشخصات متفاوت مصالحي آن را به دست مي آوريم.
سطح مقطع

وزن واحد طول


و ممان خمشي حول محور x-x برابر است با:


ممان خمشي بار جانبي

حال به محاسبة تنش هاي وارد بر تير مي پردازيم
الف) تنش خمشي
تنش خمشي ناشي از ممان عبارت است از


و تنش بار جانبي:

ب- تنش برشي
1- تنش برشي نرمال

سطح مقطع در تكيه گاه

2- تنش برشي ناشي از خمش

سطح فلانچ فوقاني پروفيل

فاصلة مركز سطح فلانچ از محور y

3- تنش برشي ناشي از پيچش
حدكثر نيروي وارد بر تير كوپل پيچشدو كوپل پيچش فوق بر تير حمال A در دو فاصلة معين عمل مي كنند.
حال با استفاده از روابط موجود بين كوپلها و فواصل اثر آنها دو كوپل عكس العمل و را به دست مي آوريم.


بنابراين تنش برش حاصل از كوپل پيچش ماكزيمم برابر است با:
(A) سطح مقطع متوسط
(t) حداقل ماكزيمم

تنش برش كل عبارت است از:


تنش خمش ماكزيمم كل از جمع دو تنش و حاصل مي شود.

تنش معادل كل برابر است باو خيز ماكزيمم در تير A با اين فرض كه دو نيرو به صورت يك بار منفرد در وسط تير وارد مي شود برابر است با:محاسبة پل اصلي جرثقيل (GIRDER)
مقدمه:
بار وارده به پل اصلي از طرف چرخهاي كالسكه مي باشد و به صورت بارهاي متمركز عمل مي كنند همچنين وزن پل به صورت بار گسترده اثر مي كند و تكيه گاههاي آن با توجه به اينكه برروي ريل تيرهاي جانبي قرار دارد بايستي به صورت تكيه گاه ساده در نظر گرفته شود در نتيجه مدل رياضي بشكل زير مي باشد.
مناسب ترين مقطع براي تحمل بيشترين گشتاور خمش تيرهاي I شكل مي باشند و براي پل هاي اينچنين هم از تيرهاي I شكل استفاده مي شود.
براي بررسي نيروهاي وارد بر پل شرايطي به صورت زير درنظر گرفته شده است.
1- تير در بحراني ترين وضعيت و خيزش قرار گرفته باشد يعني بارهاي وارده در وسط تير اعمال شوند.
2- بارهاي اعمال شده از طرف چرخهاي كالسكه به صورت مساوي بر تير اثر نمايد.
چنانچه قبلاً متذكر شديم در محاسبات به صورت كلي از استاندارد صنايع آلمان (DIN) استفاده مي شود براي كارهاي محاسباتي جداولي از طرف صنايع آلمان تهيه گرديده است كه كار طراحي را به مراتب ساده تر و قابل اطمينان تر مي سازد ما نيز براي كار خود به اين جداول نياز داريم كه داراي انواع تنش هاي مجاز صنعت جرثقيل سازي براي اسكلت فلزي و اتصالات پرچ و پيچ مي باشد. اين داده هاي مورد استفاده به صورت مفصل در جدولي در صفحة بعد و همچنين قبل از محاسبة پل، دياگرامهاي كلي نيروها و ممان ها و جدول تقسيم جرثقيل هاي كاري و جداول ضرائب آورده شده است.

براي مشاهده ادامه مقاله اينجا كليك كنيد.

مطالب مشابه ...

سلام خدمت همه ی عزیزان
من دوباره اومدم...تازه تر از همیشه...
بازم در خدمتتونمKhansariha (214)

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹-۹-۱۳۹۰ ۱۱:۳۹ عصر، توسط senior engineer.)
۲۹-۹-۱۳۹۰ ۱۱:۳۶ عصر
جستجو یافتن همه ارسال های کاربر اهدا امتیازاهدای امتیاز به کاربر پاسخ پاسخ با نقل قول
 سپاس شده توسط navid ، ღمژگانღ
 • johnmarshal
  آفلاین
 • کاربرسایت
 • ارسال‌ها: 1
 • تاریخ عضویت: خرداد ۱۳۹۱
 • اعتبار: 0
 • تحصیلات:لیسانس
 • علایق:
 • محل سکونت:
 • سپاس ها 0
  سپاس شده 2 بار در 1 ارسال
 • امتیاز کاربر: 0$
 • حالت من:حالت من
ارسال: #2
RE: بارگذاري جرثقيل
سلام
متشکر از مطلب مفیدتون............. اما من اصلا" نتونستم فرمولهارو ببینم، شاید مشکل از کامپیوتر من باشه!!!! اما پیشنهاد می کنم شما هم صقحه رو رو یه کامپیوتر دیگه باز کنین.
متشکر

۲۷-۳-۱۳۹۱ ۰۴:۲۶ عصر
جستجو یافتن همه ارسال های کاربر اهدا امتیازاهدای امتیاز به کاربر پاسخ پاسخ با نقل قول
 سپاس شده توسط senior engineer ، ღمژگانღ
 • aramesh
  آفلاین
 • کاربرسایت
 • ارسال‌ها: 2
 • تاریخ عضویت: آذر ۱۳۹۱
 • اعتبار: 0
 • تحصیلات:فوق لیسانس
 • علایق:
 • محل سکونت:
 • سپاس ها 1
  سپاس شده 7 بار در 2 ارسال
 • امتیاز کاربر: 0$
 • حالت من:حالت من
ارسال: #3
RE: بارگذاري جرثقيل
سلام.خیلی خوب بود ممنون. ولی برای من هم فرمولها نمیاد ....

۵-۹-۱۳۹۱ ۰۵:۳۰ عصر
جستجو یافتن همه ارسال های کاربر اهدا امتیازاهدای امتیاز به کاربر پاسخ پاسخ با نقل قول
 سپاس شده توسط senior engineer ، ღمژگانღ
 • senior engineer
  آفلاین
 • مدیرکل سایت
  *******
 • ارسال‌ها: 16,405
 • تاریخ عضویت: مرداد ۱۳۹۰
 • اعتبار: 587
 • تحصیلات:لیسانس
 • علایق:نگاه کردن توی چشم...
 • محل سکونت:خونمون
 • سپاس ها 40812
  سپاس شده 37098 بار در 12451 ارسال
 • امتیاز کاربر: 1,035,949$
 • حالت من:حالت من
ارسال: #4
RE: بارگذاري جرثقيل
براي مشاهده ي فرمولها به بخش دوم مقاله رجوع كنيد و فايل پيوستي را دانلود كنيد.
سلام خدمت همه ی عزیزان
من دوباره اومدم...تازه تر از همیشه...
بازم در خدمتتونمKhansariha (214)

۵-۹-۱۳۹۱ ۰۶:۱۹ عصر
جستجو یافتن همه ارسال های کاربر اهدا امتیازاهدای امتیاز به کاربر پاسخ پاسخ با نقل قول

برای بروز رسانی تاپیک کلیک کنید


مطالب مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بارگذاري جرثقيل 2 senior engineer 4 3,492 ۲۸-۱۱-۱۳۹۱ ۰۸:۳۹ صبح
آخرین ارسال: senior engineer

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان