تبليغات
تبلیغات در دانشجو کلوب محک :: موسسه خيريه حمايت از کودکان مبتلا به سرطان ::
جستجوگر انجمن.براي جستجوي مطالب دانشجو کلوپ مي توانيد استفاده کنيد 
برای بروز رسانی تاپیک کلیک کنید
 
امتیاز موضوع:
 • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

اگر تو نميبخشي، من ميبخشم چگونه از خجالت همسرتان در بیایید؟!

نویسنده پیام
 • ♔ αϻἰг κнаη ♔
  آفلاین
 • مدیرکل سایت
  *******
 • ارسال‌ها: 16,120
 • تاریخ عضویت: تير ۱۳۹۰
 • اعتبار: 1091
 • تحصیلات:زیر دیپلم
 • علایق:مبارزه
 • محل سکونت:ایران زمین
 • سپاس ها 34983
  سپاس شده 49177 بار در 13549 ارسال
 • امتیاز کاربر: 542,053$
 • حالت من:حالت من
ارسال: #1
اگر تو نميبخشي، من ميبخشم چگونه از خجالت همسرتان در بیایید؟!
هر كاري راه و رسمي دارد، حتي عذرخواهي. هميشه با اين توصيه قديمي و تكراري مواجهيم كه اگر كار اشتباهي كرديم عذرخواهي كنيم، اما اگر بلد نباشيم چطور عذرخواهي كنيم نه تنها اوضاع را بهتر نميكنيم بلكه ممكن است حتي كار به جاهاي باريك بكشد. حال در اين ميان توصيه ديگري هم وجود دارد و آن اينكه حتي اگر حق با ما بود ميتوانيم با بخشيدن فردي كه عذرخواهي نميكند، اوضاع را به نفع خود تمام كنيم. اين راهكاري است كه بيشتر به زوجها پيشنهاد ميشود، ولي ميتوان آن را بسط داد و در بسياري از روابط اعم از كاري و دوستانه به كار برد. درست است كه براي اغلب شما بخشيدن در حالي كه هيچ تقصيري متوجه شما نيست سخت است اما اگر ديديد رابطه آنقدر ارزش دارد كه نميخواهيد آن را از دست بدهيد ميتوانيد بزرگواري پيشه كنيد و پيشقدم شويد. در اين مواقع بخشش ميتواند زخمهاي عاطفي را درمان كرده و به هردوي شما كمك كند راحتتر از موضوع بگذريد. در زير برخي راههاي بخشيدن آمده است.


اگر با عشق و مهر با كسي كه شما را آزرده روبهرو شويد، در اغلب مواقع او از كاري كه كرده پشيمان ميشود و از شما تقاضاي بخشش ميكند. اگر بدانيد كه اطلاعات شما درست است و در اين باره به همسرتان به شما توهين كرده دليل و مدرك نشان دهيد، ممكن است اذعان كند كه عمل خطايي صورت داده است.


آنهايي كه با عذرخواهي ميخواهند گذشته را پشتسربگذارند و از نو شروع كنند و خالصانه براي آنچه اتفاق افتاده متاسف هستند، ميتوانند رضايت همسرانشان را بهدست آورند. اين دسته از افراد مسئوليت اعمالشان را بر عهده ميگيرند و براي اصلاح اشتباهشان بر ميآيند.


با كسي كه در حق شما بدي كرده، خوبي كنيد. ما به حكم طبيعت با هركس كه با ما مهربان باشد، مهربان ميشويم. ما كساني را كه به ما عشق ميورزند با عشق بدرقه ميكنيم اما وقتي عشق روشي براي زندگي باشد، معيارها بسيار بالاتر است. در اين حالت ما حتي به كساني كه با ما بدرفتاري كردهاند، لطف ميكنيم.


راه رهايي از تالم و خشم ناشي از مورد بدرفتاري قرار گرفتن، اين است كه به ناكامي و اشتباهات خود در آن موقعيت مورد نظر اقرار كنيد. اگر با شما رفتار ناخوشايندي كردهاند، خشم شما بر حق است. بايد خشمگين شويد اما خشم قرار است به شما سري بزند و بعد راهش را بگيرد و برود، قرار نيست در شما مستقر بماند. خشم به شما انگيزه ميدهد تا با كسي كه شما را ناراحت كرده، برخورد كنيد و خواهان رسيدن به مصالحه و سازش شويد. وقتي خشم را درون خود حفظ ميكنيد تبديل به تلخي و مرارت ميشود و بعد توليد نفرت ميكند. اين احساسات و نگرشها براي هر كسي كه آنها را در خود حفظ كند، توليد ناراحتي ميكند حتي ممكن است سبب شود با كسي كه شما را ناراحت كرده برخوردهاي خشونتآميز داشته باشيد.


ميتوانيد موضوع را رها كنيد. مطمئن باشيد مسائل مهم زيادي در زندگي شما هست كه بخواهند فكر شما را مشغول كنند. بنابراين اجازه ندهيد خشم بر مغز شما سايهافكن شود. شما ميتوانيد كاري كنيد كه عشق در شما قدرتمندتر از كار خطايي باشد كه با او صورت گرفته است.


اگر با كسي برخورد داريد كه از عذرخواهي امتناع ميكند بايد بتوانيد از اين 4 اقدام كه توضيح داديم استفاده كنيد و از شدت ناراحتي خود بكاهيد. وقتي كسي را كه با شما بد كرده رها كنيد و به اشكالاتي كه خود در اين زمينه داشتهايد توجه كنيد و بخواهيد شخص توهينكننده را دوست بداريد، اينگونه به احساس بهتري ميرسيد و از زمان و انرژي خود به شكل سازندهاي استفاده ميكنيد.

چگونه از همسرم عذرخواهي كنم

سادهترين و كاربرديترين جملهاي كه به بچههايمان ياد دادهايم اين بوده كه وقتي مرتكب اشتباهي ميشوند با گفتن «ببخشيد» يا «متاسفم» رضايت ما را بهدست آورند اما داستان در مورد همسرانمان كمي متفاوت است يا بهتر است بگوييم خيلي تفاوت دارد. توجيه كردن و عقلاني جلوه دادن اشتباهي كه انجام دادهايد به هيچ وجه عذرخواهي نيست. بعضي از مردم چنين رفتار ميكنند چون ميخواهند از مخمصهاي كه به خاطر انجام كار اشتباه دچارش شدهاند نجات پيدا كنند. در حقيقت، تاكيد كردن بر نيازهاي خودتان هنگام عذرخواهي، معذرتخواهي نيست.

دلايل عذرخواهي

فراموش نكنيد كه همسرتان به خاطر نزديكي كه با شما دارند بهخوبي ميتوانند نيت واقعي عذرخواهي شما را بفهمند. آنهايي كه با عذرخواهي ميخواهند گذشته را پشت سربگذارند و از نو شروع كنند و خالصانه براي آنچه اتفاق افتاده متاسف هستند، ميتوانند رضايت همسرانشان را بهدست آورند. اين دسته از افراد مسئوليت اعمالشان را بر عهده ميگيرند و براي اصلاح اشتباهشان بر ميآيند. اينها دلايل خوبي براي عذرخواهي است.


از اين كلمه استفاده نكن

وقتي از همسرتان عذرخواهي ميكنيد، اين پوزش بايد خالصانه و بيريا باشد. در عذرخواهيتان از كلمه «من» استفاده كنيد و مسئوليت رفتاري كه مرتكب شدهايد را به گردن همسرتان نيندازيد. هنگام عذرخواهي جدي باشيد و همينطور بايد ثابت كنيد براي اينكه اوضاع به حالت اول برگردد هركاري ميكنيد همچنين بايد بر اين تصميمتان تاكيد كنيد كه آن اشتباه را هرگز تكرار نخواهيد كرد. مطمئن شويد هر كاري كه براي جبران اشتباه انجام ميدهيد جدي است و حتما انجامش خواهيد داد. قولي ندهيد كه تمايلي به انجام آن نداريد يا در توانتان نيست.


چه زماني ميبخشد

مفهوم غافلگيري خوب و هيجانآور به اين معناست كه كاملا غيرمنتظره براي همسرتان كاري انجام دهيد يا هديهاي تهيه كنيد كه او را هيجانزده كند و در نتيجه دلخوري كه از شما دارد را فراموش كند. براي اين كار يك روز معمولي را براي غافلگير ساختن همسرتان انتخاب كنيد. نه! اشتباه نخواندهايد، بايد يك روز معمولي را براي غافلگير كردن او انتخاب كنيد چون انتخاب روزهايي خاص مثل سالگرد ازدواج، روز تولد يا روز عشق براي غافلگيري همسرتان خيلي مناسب نيست و در اين روزها هر فردي انتظار اتفاقي خاص را دارد علاوه بر اين اگر ميخواهيد همسرتان را خيلي خوب غافلگير كنيد، به جزئيات چيزهايي كه دوست دارد يا از آنها لذت ميبرد دقت كنيد.

مطالب مشابه ...
۲۴-۱۱-۱۳۹۰ ۰۸:۰۸ عصر
جستجو یافتن همه ارسال های کاربر اهدا امتیازاهدای امتیاز به کاربر پاسخ پاسخ با نقل قول

برای بروز رسانی تاپیک کلیک کنید


مطالب مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اقتصاد آمريکا چگونه کار ميکند؟ (بخش دوم) senior engineer 0 199 ۶-۸-۱۳۹۱ ۰۱:۲۹ صبح
آخرین ارسال: senior engineer
  اقتصاد آمريکا چگونه کار ميکند؟ (بخش اول) senior engineer 0 165 ۶-۸-۱۳۹۱ ۰۱:۲۸ صبح
آخرین ارسال: senior engineer
  سرنوشت معاویه و یزید لعنت الله علیهما چگونه شد؟ ♔ αϻἰг κнаη ♔ 0 959 ۱۴-۷-۱۳۹۱ ۰۷:۵۰ عصر
آخرین ارسال: ♔ αϻἰг κнаη ♔
  نسل تازه حافظه های کامپیوتری چگونه خواهند بود؟ senior engineer 0 123 ۲۵-۶-۱۳۹۱ ۰۶:۲۷ صبح
آخرین ارسال: senior engineer
  نسل تازه حافظه های کامپیوتری چگونه خواهند بود؟ senior engineer 0 148 ۲۱-۶-۱۳۹۱ ۱۰:۲۶ صبح
آخرین ارسال: senior engineer
  نسل تازه حافظه‌های كامپیوتری چگونه خواهند بود؟ senior engineer 0 110 ۲۱-۶-۱۳۹۱ ۱۰:۱۸ صبح
آخرین ارسال: senior engineer
  چگونه یک صفحه کلید مناسب انتخاب کنیم؟ senior engineer 0 163 ۲۱-۶-۱۳۹۱ ۰۹:۵۸ صبح
آخرین ارسال: senior engineer
  چگونه پسورد (رمز عبور) بسازيم؟ senior engineer 0 141 ۱۸-۶-۱۳۹۱ ۰۲:۲۴ عصر
آخرین ارسال: senior engineer
  چگونه رمز عبور admin را در ويندوز xp هك كنيم؟ senior engineer 0 160 ۱۸-۶-۱۳۹۱ ۰۲:۲۲ عصر
آخرین ارسال: senior engineer
  وب جهاني چگونه كار مي كند؟ senior engineer 0 109 ۱۶-۶-۱۳۹۱ ۰۳:۴۸ عصر
آخرین ارسال: senior engineer

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان