تبليغات
تبلیغات در دانشجو کلوب محک :: موسسه خيريه حمايت از کودکان مبتلا به سرطان ::
جستجوگر انجمن.براي جستجوي مطالب دانشجو کلوپ مي توانيد استفاده کنيد 
برای بروز رسانی تاپیک کلیک کنید
 
امتیاز موضوع:
 • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

افزودن یک هاب USB به کامپیوترهای شخصی

نویسنده پیام
 • ♔ αϻἰг κнаη ♔
  آفلاین
 • مدیرکل سایت
  *******
 • ارسال‌ها: 16,120
 • تاریخ عضویت: تير ۱۳۹۰
 • اعتبار: 1091
 • تحصیلات:زیر دیپلم
 • علایق:مبارزه
 • محل سکونت:ایران زمین
 • سپاس ها 34983
  سپاس شده 49176 بار در 13549 ارسال
 • امتیاز کاربر: 542,053$
 • حالت من:حالت من
ارسال: #1
افزودن یک هاب USB به کامپیوترهای شخصی
امروزه می‌توان دوربین‌هـــــای دیجیتالی، دستگاه‌های پخش MP۳، چاپگرهـــــا، اسکنرهـــــا و تقریبا هر وسیله الکترونیکی را بـــــه کامپیوتـــــر وصـــــل کرد. اگر چه در کامپیوترهـــــای جدیـــــد، نصب انـــــواع وسایل جانبی از طـــــریق دو یـــــا چند پورت USB آسان شده است ولی هنوز به پورت‌های بیشتری نیاز است. به همین جهت برای اتصال ایـــــن وسایل به یک هاب USB نیاز است. هاب USB با سوئیچ USB که اجازه اتصال یک وسیله مانند یک چاپگر را به چندین کامپیوتر می‌دهد، تفاوت دارد.
هر هاب USB مشتمل بر چند پورت USB یا سوکت‌هـای کوچک USB است. بنـــــابراین اگر روی کامپیوتر خود فقط یک یا دو پورت USB داشته باشید، یک هاب USB با ارائه تعداد زیادی پورت USB، نصب وسایل جانبی را ساده‌تر می‌سازد. همچنین اگر به طور مداوم برای نصب وسیلـــــه دیگری مجبور به جدا کردن سوکت وسیلـــــه دیگری از کامپیوتر خود هستید، استفـــــاده از یک هـــــاب USB بـــــه شمــا امکان اتصال همزمـان چند وسیله مانند چاپگـــــر، دوربین دیجیتال و دستگـــــاه پخش ۳MP را می‌دهـــــد. همچنیـــــن موجب می‌شود که پورت‌های USB در مکانی قابل دسترس‌تر در مقایسه با پشت کامپیوتر قرار گیرند.
روند آماده‌سازی هاب USB کار ســـــاده‌ای است. ولی ابتدا بایـــــد امکان وصل هاب به کامپیوترتان را بررسی کنید. بـــــا نصب یک هاب USB می‌توانیـــــد پورت‌های USB دیگری را به سیستم خود اضافه کنید ولی برای این منظور باید حداقل یک پـورت USB روی کامپیوتر خود داشته باشید; در غیـــــر این صـــــورت (مانند اغلب کامپیوترهای قدیمی) نمی‌توانید هاب USB را به کامپیوتر خود متصل کنید.
بـــــه طـــــور کلی، کامپیوترهای شخصی که قبل از سال ۱۹۹۷ ساخته شده‌انـد از USB پشتیبانی نمی‌کنند. لذا بـــــرای اطمینان از این پشتیبانـــــی در کامپیوتر خـود به سایت ۳www.usb.org/about/faq/ans بـــــروید و از USB Implementers Forum بـــــرنامـــــه رایگـــــان USB Evaluation را دریـــــافت کنید. سپـــــس دقیقا به این موضوع بیندیشید که چرا به یک هاب USB نیاز دارید و نوع منـــــاسب آن را خریداری کنید. در ضمن به خاطر بسپارید کـــــه برای اتصال همـــــه وسایل جانبی به کامپیوتر در همه شـــــرایط نمی‌توان از هر نوع هاب استفاده کرد. (مانند شبکه‌های بی‌سیم که پورت USB اختصاصی نیاز دارند و با هاب USB کار نمی‌‌کنند.)
هاب‌هـــــای USB بـــــه دو گروه اصلی تقسیم می‌شوند: هاب‌هایـــــی که برق خـود را از گذرگـــــاه تامین می‌کنند(bus-powered) و هـــــاب‌هایـــــی که دارای جریان برق هستند .(self-powered) هاب‌هایی که برق خود را از گذرگاه به دست می‌آورند، جریان برق مورد نیاز خود را از کامپیوتر دریافت می‌کنند.
بالعکس هاب‌هایی که خود دارای جریان برق هستنـد، برق خود را از یک منبع برق خارجی تامین می‌کنند و برای اتصال اسکنرها و هارددرایوهای خارجی که مصرف برق آنها نسبتا زیاد است و معمولا در صورت اتصال آنها به سیستم با هاب‌هایی که برق خود را از گذرگاه می‌گیرند به درستی کار نمی‌کنند، مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنابراین، حتـــــی در صـورت عـدم نیـــــاز به یک هاب دارای جریان برق، توصیــه می‌شود کـــــه آن را خریداری کنیـــــد زیرا در نهایت به آن نیاز خواهید داشت.
نکته بعدی کـــــه باید بدان تـــــوجه داشته باشید، نسخه USB دستگـــــاه و قابلیت‌های USB کامپیوتر است. در آغاز ارائه فناوری USB، نسخه ۱ و کمی بعد نسخه ۱۱۱ به منزله نسخه‌هـــــای استاندارد مورد استفاده قرار گرفتند ولی در حال حاضر نسخه ۲ با سرعت قابل ملاحظه ۴۸۰ مگابیت در ثانیه در مقابل سرعت ۱۲ مگابیت در ثانیه نسخه‌های قبلـــــی جایگزیـــــن آنها شــده است. البتـــــه هاب‌هـــــای ۲.۰ USB با نسخه‌های قبلی یعنی نسخه ۱ و وسایل جانبی آنها سازگار هستند ولی دستگاه‌های دارای پورت ۲.۰ USB به یک هاب ۲.۰ USB نیاز دارند. بنابراین در اتصال تجهیزات به کامپیوتر خود دقت کنید و دفترچه راهنمای آنها را دقیقا مطالعه کنید.
قیمت هاب های USB به طور معمول بیـــــن ۲۰ تا ۶۰ دلار است ولی برای خرید هر نوع تجهیزات ابتدا مطمئن شوید که سیستم شما دارای حداقل ملزومات برای استفاده از آن دستگاه باشد. همچنین دفترچه راهنمای قطعه مورد نظر و دستورات نصب هاب را به دقت مطالعه کنید زیرا معمولا دستورالعمل نصب انواع مختلف هاب با یکدیگر تفاوت دارد.
هنگام نصب هاب مانند هر قطعه سخت‌افزاری دیگر از هارددرایو خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید. سپس سیم برق هاب را به پریز زده و کابل USB را به یک پورت آزاد USB وصل کنید. در دفترچه راهنمای بعضـــــی از انواع هاب از شما خواسته می‌شود که برای احتیاط ابتدا کامپیوتـــــر خـــــود را خاموش کرده و سپس هاب را به سیستم خـــــود اضافـــــه کنید. به علاوه با توجه به نوع هاب USB خریداری شده و سیستم‌عامل مورد استفـــــاده، ممکـــــن است لازم شود که برای برقراری ارتباط بیـــن کامپیوتر و یک دستگاه جانبی، درایور یا نرم‌افزار ارائه شده به همراه دستگاه رانصب کنید.
در این صـــــورت CD همراه دستگاه خریـــــداری شـــــده را در درایو CD کامپیوتر خود قرار داده و مطابق دستورالعمل‌هـــــای ظاهـــــر شده روی صفحه مانیتـــــور عمل کنید. هاب USB را در محلی که به آسانـــــی قـــــابل دسترســـــی است مانند بالا یا کنار کامپیوتر قرار دهید تا به آسانی بتوانیـــــد وسایل جانبی را به کامپیوتر خود وصل کنید. با راه‌اندازی کامپیوتـر، کلیـــــه دستگاه‌هایـــــی را که به کامپیوتر وصل کرده‌اید، یک به یک امتحان کنید. همچنین برای اطمینان از صحت عملکرد پورت‌های موجود در هاب یکـــــی از وسایل جانبـــــی را با همه پورت‌ها امتحان کنید. از آنجائیکه برای این آزمایش نیازی به هر بار خاموش کردن کامپیوتر یا وسیله جانبی نداریـــــد،‌ایـــــن عملیات بـــــه سرعت انجام می‌شود وبالاخره می‌توانید چندین وسیله را به سیستم خود متصل کنید.
اگر بیش از چهار وسیله جانبـــــی داریـــــد، می‌توانید ۶ یا ۷ (و حتی بیشتـــــر) پورت هاب USB داشته و یا هاب‌های USB را به شکل زنجیره‌ای در کنار هم قرار دهید. می‌توانید از ۱۲۷ وسیلـــــه USB به طور همزمان استفاده کنید. البته به ندرت مواردی پیش می‌آید که کاربری تا این حد مجبور به استفاده از این تعداد وسایل شود ولی در این صورت اگر از هاب‌های USB دارای جریان برق استفاده می‌کنید، بنا به توصیه سازندگان این هاب‌ها، برای اتصال وسایل جانبی به هاب‌های زنجیره‌ای از آداپتورهای برق کـــــه همراه با این هاب‌ها ارائه می‌شوند، استفاده کنید تا کلیه پورت‌های موجود در هاب‌ها برق مورد نیاز را دریافت کنند.
اگر قابلیت‌هـــــای USB خـــــود را فقط برای افزایش سرعت ارتقـــــا می‌دهید، استفاده از هاب‌های ۲.۰ USB مقرون به صرفه نیست. برای انتخاب یک هاب USB، با آنکه هاب ۲.۰ USB برای حداکثر سرعت دستگاه‌ها توصیـــــه می‌شـــــود ولی وجود آن باعث افزایش سرعت سیستم قدیمی شما نخواهد شد. زیرا اگر هاب USBشما ۲ باشد ولی پورت USB کامپیوتر ۱۱۱ باشد، حداکثر سرعت این در پورت ۱۱۱ خواهد بود.
برای افزایش سرعت انتقال اطلاعات در اتصالات USB، می‌توانید به جـــــای یک هاب در کامپیوتر از یک کارت توسعه استفاده کنید. البته روند نصب یک کارت توسعه تا اندازه‌ای پیچیده‌تر از نصب یک هاب USB است.
در هر حال اگر می‌خواهید به آسانی از بلندگوی کامپیوتر خود به پخش موسیقی ۳MP گـــــوش دهید و همزمان تصاویر دیجیتالی خـــــود را دریافت واسنـــــاد Word را چـــــاپ کنید، بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید استفاده از یک هاب USB است.

۱۱-۸-۱۳۹۰ ۰۱:۴۷ عصر
جستجو یافتن همه ارسال های کاربر اهدا امتیازاهدای امتیاز به کاربر پاسخ پاسخ با نقل قول

برای بروز رسانی تاپیک کلیک کنید


پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان