تبليغات
تبلیغات در دانشجو کلوب محک :: موسسه خيريه حمايت از کودکان مبتلا به سرطان ::
جستجوگر انجمن.براي جستجوي مطالب دانشجو کلوپ مي توانيد استفاده کنيد 
برای بروز رسانی تاپیک کلیک کنید
 
امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

اعتیاد و روابط جنسی در مدارس + عکس

نویسنده پیام
 • senior engineer
  آفلاین
 • مدیرکل سایت
  *******
 • ارسال‌ها: 16,405
 • تاریخ عضویت: مرداد ۱۳۹۰
 • اعتبار: 587
 • تحصیلات:لیسانس
 • علایق:نگاه کردن توی چشم...
 • محل سکونت:خونمون
 • سپاس ها 40812
  سپاس شده 37098 بار در 12451 ارسال
 • امتیاز کاربر: 1,035,949$
 • حالت من:حالت من
ارسال: #1
اعتیاد و روابط جنسی در مدارس + عکس
مبحث اعتیاد این روزها خبرسازاست.پس شیشه و قلیان نوبت به خبری وحشتناک تر رسید.اعتیاد در مدارس ،موضوعی مثل یک توپ فوتبال در زمین مسئولین قل میخورد وبه یکدیگر پاس داده میشود. پس از کتمان های وزیر آموزش و پرورش سخنان جالبی که از وی در رابطه با این موضوع منتشر شد،دیروز رئیس کمیسون آموزش و پرورش در گفتگو با ایلنا از فعالیت مافیای زیر زمینی برای شیوع اعتیاد در مدارس خبر داد .بر طبق آمار سازمان ملل در سال ۲۰۰۸ ایران پایین ترین سن آغاز اعتیاد و بیشترین مصرف سرانه مواد مخدر در جهان را دارد. متاسفانه در کنار افزایش اعتیاد در مدارس ،شاهد افزایش روابط جنسی دانش آموزان هستیم .زنگ های خطر به صدا درآمده و روز به روز با صدای بلند تری نواخته میشود .ولی متاسفانه متولیان امر بجای ...
مهدیه دولتی -شفاف: مبحث اعتیاد این روزها خبرسازاست.پس شیشه و قلیان نوبت به خبری وحشتناک تر رسید.اعتیاد در مدارس ،موضوعی مثل یک توپ فوتبال در زمین مسئولین قل میخورد وبه یکدیگر پاس داده میشود.
پس از کتمان های وزیر آموزش و پرورش سخنان جالبی که از وی در رابطه با این موضوع منتشر شد،رئیس کمیسون آموزش و پرورش در گفتگو با ایلنا از فعالیت مافیای زیر زمینی برای شیوع اعتیاد در مدارس خبر داد .خبری با توجه به آزاد سازی استفاده قلیان در قهوه خانه ها توسط دولت با واکنش های بسیاری مواجه شده است.
بر طبق آمار سازمان ملل در سال ۲۰۰۸ ایران پایین ترین سن آغاز اعتیاد و بیشترین مصرف سرانه مواد مخدر در جهان را دارد.
اعتیاد و روابط جنسی در مدارس + عکس
ردپای رفاه در اعتیاد
قرایی مقدم جامعه شناس و استاد دانشگاه در پاسخ به خبرنگار شفاف ضمن ابراز نگرانی از افزایش روز افزون دانش آموزان معتاد در مدارس گفت :گرفتاران این پدیده اجتماعی به سه دسته عمده تقسیم می شوند.گروه اول جوانان و نوجوانانی هستند که در خانواده های بد سرپرست ،تک سرپرست و بی سرپرست زندگی میکنند ،در حالی خانواده ها کلیدی ترین نقش را در بازداشتن جوانان از اعتیاد را دارند.گروه دوم فرزندان خانواده های پولدار و مرفه جامعه هستند که دست و دلبازی غلط والدینشان در دادن پول تو جیبی سبب تحریک حس کنجکاوی و تنوع طلبی آنها و گرایشان به سمت مواد مخدر میشود.دسته آخر جوانانی هستند که در معاشرت با دوستان و رفیق بد به مواد گرایش پیدا می کنند.

افزایش میل جنسی دلیل مصرف
قرایی در ادامه افزود :البته موارد بسیار دیگری در این امر دخیل است که از جمله می توان به تاثیر رسانه ها به خصوص رسانه های خارجی ،شهر و محل زندگی ،درآمد ،تحصیلات و شغل والدین اشاره کرد.این جامعه شناس از پیدایش معضل اجتماعی جدیدی به نام یاس و ناامیدی زودرس که جوانان بسیاری را به چاله اعتیاد می اندازد نام برد وگفت :متاسفانه وضعیت معیشیتی نامناسب خانواده ها ، خواهر و برادران بزرگتری که با وجود تحصیلات نتوانسته اند شغل مناسب و درآمد مکفی زندگی خود را داشته باشند انگیزه زندگی را در جوانان پایین آورده واین یاس و ناامیدی سبب بی تفاوتی آنها نسبت به نتایج استفاده از مواد میشود .حتی گاهی مشاهده میشود افراد برای رهایی از این حس مواد به استفاده از مواد روی می آورند.انگیزه های غلط و نادرستی چون افزایش میل جنسی ،لاغری و بالا بردن حافظه نیز بسیار دیده شده است.


دولت مقصر است
قرایی مقدم در خصوص مسئوایت های دولت در مقابله با این پدیده خانمان سوز گفت:متاسفانه با تصیمات اخیری که در آزاد سازی مجدد قلیان گرفته شده است ،سر پیکانهایی که دولت را در کم کاری نشانه می گرفت پررنگ تر شد. من نمی دونم چگونه امکان دارد تصمیمی که پس کلی بحث و کار کارشناسی گرفته شد یک شبه منسوخ شود.این نشان میدهد که صمیمات دولت بسیار بی برنامه است و به قول معروف شب می خوابند و صبح یک تصمیمی میگیرند.در حال حاضر تنها یک جمله از هرور سایمون به ذهنم میرسد که می گوید :«مدیر خوب کسی که خوب تصمیم بگیرد.»این موضوع که ما به خاطر مسائل حاشیه چون اشتغال وغیره به راحتی بستری برای اعتیاد جوانان فراهم کنیم موضوع به دور از عقل و غیر منطقی است.

همه باید همکاری کنند
وی در خصوص اختصاص بودجه برای مقابله با این موضوع در مدارس گفت:صد در صد این قضیه مسمر ثمر وراهگشا است .چرا که اطلاع رسانی و آموزش از طرف مدارس بسیار تاثیر گذار است منتها این مسئله وقتی جهت درست به خود می گیرد که همه نهادها با آن همراه باشد. شما صد به بچه بگو اعتیاد بد است ،سیگار فلان است،قلیان میتوان زمینه اعتیاد را فراهم کند ، بعدهمان بچه ای که گوشش پر این حرف هاست شب در رسانه ها خبر از آزادی قلیان و ... میشنود و در راه مدرسه اش هم یک قهوه خانه لوکس با قلیان های رنگارنگ و هزار طعم وجود دارد .آن وقت آن جوان چگونه این مسئله را هضم کند ؟سخنی از یک بزرگ تکمیل کننده حرف های من است:«بدبختانه هر چه سازمان درست کنید قانون وضع کنید پول و بودجه صرف کنید موثر نیست مگر مردانی که آن را اداره میکنند بدانند چه کار می خواهند انجام بدهند.»
اعتیاد و روابط جنسی در مدارس + عکس
راه حل چیست؟
قرایی مقدم در مورد راه کارهای کارشناسی شده برای پیشگیری گفت :راه کارهایی که بعضی از دوستان سرشناس در خصوص اخراج دانش آموزان معتاد از مدارس میدهنند ،چیزی جز پاک کردن صورت مساله نیست ،باید به طور ریشه ای در این زمینه برنامه ریزی کرد . مدارس ابتدایی بهترین مکان برای این آموزش هاست.کودکان ما باید از ابتدا وظیفه شناس و مسئولیت پذیر بار بیایند و سپردن یکسری کارها مثل نظافت خودشان در مدرسه ،استفاده از بچه های بزرگتر برای رسیدگی به دوستان کم سن وسالشان قدم خوبی برای شروع است .کاری که امروزه در مدارس ژاپن انجام می شود.در قدم های بعدی باید قدرت مسئولان مدرسه را بالا برد .متاسفانه قداست معلم این روزها شکسته شد است .وزیر آموزش پروش خیلی بیشتر از این حرف ها باید این نکات ریز و ظریف رو مد نظر داشته باشد و اجرایی کند.

اعتیاد و روابط جنسی در مدارس
متاسفانه در کنار افزایش اعتیاد در مدارس ،شاهد افزایش روابط جنسی دانش آموزان هستیم .زنگ های خطر به صدا درآمده و روز به روز با صدای بلند تری نواخته میشود .ولی متاسفانه متولیان امر بجای اقدامات سریع به کتمان موضوع می پردازند.من در تحقیقاتی که داشتم به موردهایی برخورد کردم که جای تاسف بسیار دارد .دختری که با چندین پسر رابطه جنسی همزمان دارد !خانواده ها به گوش باشند دست از سهل انگاری و کتمان دست برداریم.خانواده ها هرگز فرزندان خود را بدون بزرگتر به میهمانی های دوستانه نفرستند.عادت های قدیمی را دوباره احیا کنیم.سر یک سفره غذا خوردن را فراموش نکنیم. تاثیر مخرب شبکه های ماهواره ای را جدی بگیریم ،چرا باید پدر ومادر همراه فرزند خود به تماشای فیلمی بنشیند که خز فساد و اشاعه فرهنگ غلط روابط جنسی آزاد هیچ محتوای دیگری ندارد؟چرا باید استفاده از لوازم آرایش در بین دخترانمان رواج پیدا کند و حتی به مدارس هم کشیده شود .جامعه ما جامعه جوانی است ،اهم کار ما همین جوان هاست که آینده سازان مملکت هستن.

مطالب مشابه ...


سلام خدمت همه ی عزیزان
من دوباره اومدم...تازه تر از همیشه...
بازم در خدمتتونمKhansariha (214)

۳-۹-۱۳۹۰ ۰۹:۵۲ صبح
جستجو یافتن همه ارسال های کاربر اهدا امتیازاهدای امتیاز به کاربر پاسخ پاسخ با نقل قول
 سپاس شده توسط ♔ αϻἰг κнаη ♔ ، navid ، arezoo

برای بروز رسانی تاپیک کلیک کنید


مطالب مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تعطیلی مدارس و ادارت شهر خوزستان به دلیل گرد و خاک / soghooot 10 220 ۲۱-۱۱-۱۳۹۳ ۰۵:۲۴ عصر
آخرین ارسال: soghooot
  مدارس کشور ۳۰ آذر و اول و سوم دی‌ماه تعطیل نیست soghooot 1 137 ۲۷-۹-۱۳۹۳ ۰۱:۲۰ صبح
آخرین ارسال: Mahrad
  بازیگری معروف در کمپ ترک اعتیاد از پدرش شکایت کرد... @Autumn@ 0 78 ۸-۹-۱۳۹۳ ۱۰:۰۱ صبح
آخرین ارسال: @Autumn@
  [خبر] سرما آمد، اما بخاری نفتی مدارس جمع نشد ♔ αϻἰг κнаη ♔ 1 117 ۸-۸-۱۳۹۳ ۰۷:۴۹ صبح
آخرین ارسال: ta.soltani
  مهم ترین پرونده های آزار جنسی کودکان ta.soltani 0 71 ۲۳-۶-۱۳۹۳ ۰۵:۰۹ عصر
آخرین ارسال: ta.soltani
  میزان رشد اعتیاد در زنان ۲برابر مردان است ta.soltani 0 168 ۲۱-۶-۱۳۹۳ ۰۸:۲۶ صبح
آخرین ارسال: ta.soltani
  جام جهانی تاريخ امتحانات مدارس را تغيير داد neda 0 92 ۲۵-۱-۱۳۹۳ ۰۳:۱۴ عصر
آخرین ارسال: neda
  پرونده ورود موبایل به مدارس بسته شد ta.soltani 1 124 ۱۶-۱۲-۱۳۹۲ ۰۹:۱۴ عصر
آخرین ارسال: ♔ αϻἰг κнаη ♔
Brick خبر مهم درباره امتحانات خرداد ماه مدارس ta.soltani 0 75 ۵-۱۲-۱۳۹۲ ۱۲:۳۸ عصر
آخرین ارسال: ta.soltani
  کدام مدارس تعطیلی پنج‌شنبه‌ خواهند داشت؟ ta.soltani 0 93 ۱۲-۱۱-۱۳۹۲ ۰۷:۴۰ عصر
آخرین ارسال: ta.soltani

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان