تبليغات
تبلیغات در دانشجو کلوب محک :: موسسه خيريه حمايت از کودکان مبتلا به سرطان ::
جستجوگر انجمن.براي جستجوي مطالب دانشجو کلوپ مي توانيد استفاده کنيد 
برای بروز رسانی تاپیک کلیک کنید
 
امتیاز موضوع:
 • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

اصول نگهداری لوازم آرایشی و بهداشتی

نویسنده پیام
 • ♔ αϻἰг κнаη ♔
  آفلاین
 • مدیرکل سایت
  *******
 • ارسال‌ها: 16,120
 • تاریخ عضویت: تير ۱۳۹۰
 • اعتبار: 1091
 • تحصیلات:زیر دیپلم
 • علایق:مبارزه
 • محل سکونت:ایران زمین
 • سپاس ها 34983
  سپاس شده 49177 بار در 13549 ارسال
 • امتیاز کاربر: 542,053$
 • حالت من:حالت من
ارسال: #1
اصول نگهداری لوازم آرایشی و بهداشتی
اصول نگهداری لوازم آرایشی و بهداشتی
الزامات صدور گواهینامه کیفیت لوازم آرایشی
ایزو 22716 ، GMP برای محصولات لوازم آرایشی و بهداشتی لوازم آرایشی و بهداشتی است کیفیت جامع مدیریت استاندارد سیستم ها ، به عنوان :
• قدرتمندترین نیازهای معمول برای محصول و فرایند کیفیت خوب از رویه های تولیدی مورد نیاز با کیفیت هدایت دیگر ، به عنوان مثال در پایین به عنوان پیش نیاز مندی های ایزو 9001 برای گذاشته ؛
• اجازه می دهد برای اجرای آسان در سازمانهای مختلف و سطح پیچیدگی ؛
• فرم های پایه در سطح بین المللی پذیرفته شده برای کیفیت و رعایت ایمنی در زنجیره تامین محصولات لوازم آرایشی و بهداشتی ؛
• انطباق پرورش قانونی که توسط تنظیم کننده در سراسر جهان به تصویب رسید و
• کنترل و کاهش خطرات محصولات لوازم آرایشی و بهداشتی و ارتقاء بهبود مستمر در سراسر زنجیره عرضه.
ایزو 22716 ترکیبی از مزایای ابزار مدیریت کسب و کار ایجاد ارتباط بین کیفیت لوازم آرایشی و فرآیندهای کسب و کار با توانایی برای دیدار با رشد نیازهای مشتریان جهانی برای محصولات ایمن لوازم آرایشی و بهداشتی. این مقاله به ارائه مقدمه ای بر ایزو 22716:2007 استاندارد در تمرین خوب ساخت (GMP) برای محصولات لوازم آرایشی و بهداشتی ، گرفتن در هیئت مدیره این چالش ها ، تاثیر و فرصت ها برای GMP در تولید ، کنترل ، نگهداری و حمل و نقل محصولات لوازم آرایشی و بهداشتی امن. هدف آن ترویج درک از GMP برای آن دسته از سازمان های علاقه مند به اجرای الزامات خاص آن است.
سازمان بین المللی استاندارد (ایزو) راهنمایی های جدید در تولید محصولات سالم از لوازم آرایشی و بهداشتی تحت خوب روشهای تولید (GMP) رژیم منتشر شده است. رگولاتورهای در چندین کشور و منطقه اتخاذ کرده اند این استاندارد ، ایزو 22716:2007 ، به طور موثر به جای راهنمایی موجود در آینده ای نزدیک. ایزو 22716 فراهم می کند رویکرد جامع برای سیستم مدیریت کیفیت برای کسانی که درگیر در تولید ، بسته بندی ، آزمایش ، ذخیره سازی و حمل و نقل از محصولات آرایشی به پایان رسید. استاندارد بر اساس آن در دیگر سیستم های مدیریت کیفیت مانند ایزو 9001 و یا خرده فروشی انگلیس ، کنسرسیوم (BRC) استاندارد برای محصولات مصرف کننده. انتقال آرام قدرت از آن سیستم های مدیریت کیفیت به راحتی می تواند توسط کارکنان آموزش با کیفیت به دست آمده بر اساس اصول تمرین خوب برای ساخت محصولات لوازم آرایشی و بهداشتی. زیبایی و سادگی از ایزو 22716 است که آن را ترکیبی از مزایای GMP ارتباط ایمنی محصول آرایشی با بهبود کسب و کار کلی. سازمان های خبره مطابق خواسته های مصرف کننده جهانی امن برای محصولات لوازم آرایشی و بهداشتی.
کنترل از لوازم آرایشی ایمنی محصول
مصرف کنندگان در حال تبدیل شدن بیشتر و بیشتر نگران ایمنی محصولات لوازم آرایشی و بهداشتی آنها با استفاده از. ترس از آلرژی و التهابات پوستی ناشی از مواد آرایشی و یا آلوده مسموم شده اند everpresent. حوادث همواره نهفته عمومی و در نتیجه مجبور به اقدام تنظیم کننده ایمنی مصرف کننده را تامین کنند. نمونه هایی از این ها مورد نیاز تولید کنندگان را به پایبندی به لحاظ مشخصات محصول از پیش تعریف شده و تصویب شده و با قرار دادن هدایت نظام مند در سازمان از تولید و توزیع زنجیره تامین. رشد اخیر توسعه یافته و پیچیده زنجیره تامین جهانی رخ می دهد در ترکیب با عدم کنترل مناسب و نظارت را ساخته اند نگرانی های بیش از کیفیت و ایمنی و حتی جدی تر. سازندگان و خرده فروشان می خواست برای رسیدگی به کاستی های در زنجیره تامین خود را ، و استانداردهای کیفی چندین پیشنهاد شده اند برای ارائه کمک های جهانی در تضمین ایمنی محصولات لوازم آرایشی و بهداشتی. معرفی ایزو 22716 علائم عمده گام در تحقق استاندارد در سطح جهانی به رسمیت شناخته شده برای ایمنی محصولات آرایشی. این استاندارد توسط کمیته فنی ایزو (ک) 217 گروه کاری (گرانولوماتوز وگنر) 6 بین سال های 2002 و 2006 تهیه شده بود. سند نهایی در نوامبر 2007 منتشر شد. محتوای ایزو 22716:2007 اصول راهنما برای خوب از رویه های تولیدی برای محصولات لوازم آرایشی و بهداشتی مورد تایید قرار گرفته و پذیرفته توسط تعدادی از نهادهای نظارتی در سراسر جهان است. برای مثال در همکاری های بین المللی زیبایی مقررات (ICCR) -- تلاش مشترک توسط آمریکا ، اتحادیه اروپا ، ژاپن و کانادا -- موافقت خود را در اوت 2008 ملاقات (و تایید خود را در سپتامبر 2009 نشست سالانه) را به پیاده سازی ایزو در 22،716 مربوطه می باشند مناطق ، در هر کجا possible.1 رگولاتورهای از چند تا از این مناطق ICCR تصمیم به عمل درآمده است. در ایالات متحده ، سازمان غذا و داروی آمریکا (اف) موافقت کرده است به ایجاد تغییر در دستورالعمل های موجود و در نظر گرفتن استاندارد بین المللی ایزو 22716. اتحادیه اروپا منتشر کرده است مقررات جدید در محصولات لوازم آرایشی و بهداشتی. در جامعه اروپا 1223/2009 (از 2009 نوامبر 30 ؛ تاریخ اثر : 2010 ژانویه 11) بیانیه روشن خوب نوشته شده است که از رویه های تولیدی باید برای محصولات ایمن استفاده شود "مطابق با استانداردهای مربوطه هماهنگ" (هنر 8 ( 2)). ایزو 22716 به عنوان استاندارد انتخاب برای کمک به این روند denominated. ژاپن شیمی انجمن صنعت (JCIA) اتخاذ کرده است ایزو 22716 و تنظیم کننده در دولت توصیه به عمل درآمده است. در نهایت ، در جلسه ای در اواخر سال 2006 آسه آن مشورتی کمیته برای استاندارد و کیفیت (ACCSQ) توافق کردند به رسمیت شناختن آینده ایزو 22716 به عنوان معادل به آ سه آن زیبایی رهنمودهای GMP ، که در سال 2003 منتشر شد. در نتیجه بین المللی ، استاندارد auditable که مشخص الزامات مورد نیاز برای لوازم آرایشی و بهداشتی محصولات سیستم های مدیریت ایمنی توسط ترکیب عناصر GMP و ارزیابی ریسک در ترکیب با یک سیستم مدیریت کیفیت جامع است.
ارکان ایزو 22716
ایزو 22716 معامله با تمام جنبه های زنجیره عرضه محصولات لوازم آرایشی و بهداشتی ، از تحویل مواد خام اولیه و قطعات تا محموله های محصول نهایی. دستورالعمل حمایت از این سازمان ها که مایل به پیروی از توصیه های عملی برای مدیریت انسانی ، فنی و اداری خود بخش که مؤثر بر کیفیت محصول می باشد. خوب از رویه های تولیدی به دنبال اصول قضاوت صدا علمی و ارزیابی ریسک به منظور تولید محصولات که با تعریف خصوصیات. ایزو 22716 را می توان به عنوان از پنج عنصر اصلی تشکیل شده است فکر کردم :
• لوازم آرایشی و سیستم مدیریت کیفیت سازمان.
• مقدمات و تجهیزات.
• تحقق محصول و مدیریت مواد.
• انحرافات ، شکایت و به یاد می آورد.
• بهبود مستمر.
آرایشی و بهداشتی و سیستم مدیریت کیفیت سازمان
در لوازم آرایشی GMP سازمان مدیریت کیفیت ، تاکید بر ایجاد و حفظ پرسنل واجد شرایط پایه است که به خوبی آموزش دیده و به طور مداوم قادر به تولید محصولات امن است. پایگاه دانش صدا از کارکنان یک سازمان تولید لوازم آرایشی است از بیشترین اهمیت است و این منطقه مورد توجه جدی در کیفیت هدایت. یکی دیگر از عناصر حیاتی توضیحات واضح و روشن از وظایف و مسئولیت های خطوط از تمام پرسنل در سازمان است. علاوه بر این ، راه اندازی موثر داخلی و خارجی کانال های ارتباطی است که باید اولویت مدیریت برای اطمینان از مشارکت و تعهد کارکنان در تمام سطوح سازمان. همه این و دیگر جنبه های سازمان کیفیت باید در نوشتن رسمی تاسیس می شود -- سیستم مستند سازی کنترل است در نتیجه بخشی ذاتی از سازمان های کار تحت ایزو 22716.
مقدمات و تجهیزات
طراحی مناسب از مناطق برای تولید ، ذخیره سازی ، کنترل کیفیت ، و دیگران ، یکی از عناصر کلیدی و به خوبی در استاندارد شرح داده شده است. مناطق باید به هدف خود مناسب برای دسترسی مناسب و جریان مواد می شود. تبعیض نژادی پاک از ساخت و ذخیره سازی فعالیت ها ، و تمیز کردن مناسب و sanitization مهم برای جلوگیری از وقوع mixups و (صلیب -) آلودگی باشد. تعمیر و نگهداری برنامه ریزی شده از محوطه و تجهیزات و کالیبراسیون مکرر از دستگاه نظارت باید در امکانات سازمان یافته به منظور انجام وظایف تعریف شده و با توجه به پیش تنظیم پارامترهای تولید ، بسته بندی و ذخیره سازی. درون همه این جنبه از واحد کیفیت این سازمان باید به شدت درگیر را تایید و ارزیابی تمامی تغییراتی که رخ می دهد و اجازه می دهد برای یک مرور کلی هدف از نتایج به دست آمده.
تحقق محصول و مدیریت مواد
سازمان کار تحت ایزو 22716 است می توان معیارهای کیفیت در مراحل مختلف تولید ، مانند مشخصات برای خریداری مواد خام ، قطعات و مواد بسته بندی. علاوه بر این ، آن را باید معیار برای چک در روند و پارامترهای انتشار مواد با شروع استقرار ، واسطه (مواد آرایشی نیز نامیده می شود) به پایان رسید و محصولات می باشد. مهم است که این ویژگی ها به شدت با تعیین روشن از وضعیت کیفیت این مواد در طول زنجیره تامین کل عملیات به دنبال. در این رابطه مهم است که توجه داشته باشید که پیمانکاران ، مانند حمل و نقل شخص ثالث و واحد بسته بندی ، باید در تلاش های با کیفیت از سازمان گنجانده شود. درخواست تغییرات در وضعیت کیفیت از شروع و مواد (متوسط) محصولات مسئولیت کیفیت تنها واحد ، و به همین دلیل این واحد باید به طور کامل در فعالیت های عملیاتی سازمان یکپارچه شده است.
انحرافات ، شکایت و به یاد می آورد
هر سازمان نیاز به یک سیستم در محل برای مقابله با انحرافات رخ داده در هر جای زنجیره تامین عملیات. این انحراف می تواند ریشه های متعدد و داخلی رخ می دهد بوجود می آیند بلکه از خارج ، به عنوان مثال در طول حمل و نقل به سازمان مشتری. این سازمان سرویس گیرنده باید توانایی جمع آوری شکایات در صورت لزوم و سازمان کار تحت ایزو 22716 کیفیت رژیم باید این شکایت تا ریشه علت و راه حل رضایت بخش یافت شده است و ابلاغ به مشتری می پردازد. در صورت انحراف از کیفیت جدی با تهدیدی جدی برای سلامت مصرف کنندگان و ایمنی ، سازمان باید قادر به هماهنگ فراخوان موثر از محصول و یا محصولات.
بهبود مستمر
GMP سیستم مدیریت کیفیت با استفاده از جنبه های دولت از هنر سازمانی مربوط به صنعت لوازم آرایشی است. به همین دلیل سازمان ها نیاز به آگاهی از شیوه های فعلی خود را در این زمینه و باید برای بهبود مستمر کیفیت در عملیات های خود و در سراسر زنجیره تامین خود هدف. ممیزی داخلی ابزار برای انجام این کار این است. ممیزی داخلی بخش ذاتی آرایشی و بهداشتی GMP که در آن غیر conformities مستند هستند ، مورد مطالعه ، حل و فصل ، و جلوگیری از وقوع دوباره است. سیستم حسابرسی مناسب پایه ای برای اقدام موثر اصلاحی / پیشگیرانه اقدام (کلاه) برنامه ریزی شده است. اثبات نهایی که حسابرسی داخلی و برنامه های کلاه کرده اند به درستی اعمال گواهینامه از سازمان تولید برای ایزو 22716 توسط سازمان مستقل شخص ثالث است. ارائه گواهی نامه ایزو 22716 فراهم می کند که تضمین سازمان تمام مراحل مربوط به ساخت سیستم مدیریت کیفیت خوب تمرین است که در سطح جهان پذیرفته شده برای دیدار با استانداردهای کیفیت خوب و سالم محصولات لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده شود.
نتیجه
ایزو 22716 که خواسته های سازمان تعریف فرآیندهای خود را کنترل و نشان دادن مداوم بیش از خطرات شناسایی شده ، به روز رسانی و بهبود سیستم برای انطباق با تغییرات در فرآیندهای. این برنامه ارزش واقعی به سازمان صرف نظر از اندازه و پیچیدگی و سطح زمین بازی برای مشتریان و تامین کنندگان در طول زنجیره تامین و سراسر جهان است.
مرجع 1 از آزادی مطبوعات ICCR ، جلسه دوم ، اوت 2008 ، به عنوان مثال نگاه کنید به : http://www.fda.gov/Cosmetics/International فعالیتها / ConferencesMeetingsWorkshops / InternationalCooperationonCosmetics RegulationsICCR / default.htm
Eize د بائر ، مسئول مدیریت پروژه در سراسر جهان از دوم و سوم برنامه ممیزی حزب برای حمایت از توانایی اس 'برای ارائه به صنعت لوازم آرایشی و شرکای آن است. این برنامه بر سیستم های مدیریت کیفیت زیر اصول تمرین خوب ساخت. نویسنده بیش از 20 سال تجربه در خوب از رویه های تولیدی سیستم های تضمین کیفیت به دست آمده از کار در توسعه محصول ، تولید و تضمین کیفیت ، و دکترا در رشته بیوشیمی از دانشگاه آمستردام.

مطالب مشابه ...۲۱-۸-۱۳۹۰ ۰۸:۱۴ عصر
جستجو یافتن همه ارسال های کاربر اهدا امتیازاهدای امتیاز به کاربر پاسخ پاسخ با نقل قول
 سپاس شده توسط senior engineer ، خاطره بانو ، ღمژگانღ

برای بروز رسانی تاپیک کلیک کنید


مطالب مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانلود رایگان پاورپوینت اصول علم اقتصاد 1 رشته حسابداری 257 اسلاید ♔ αϻἰг κнаη ♔ 0 574 ۴-۱۰-۱۳۹۱ ۱۱:۵۰ عصر
آخرین ارسال: ♔ αϻἰг κнаη ♔
  اصول حاکم بر قراردادهای پیمانکاری دولتی (بخش سوم) senior engineer 0 274 ۶-۸-۱۳۹۱ ۰۵:۲۶ عصر
آخرین ارسال: senior engineer
  اصول حاکم بر قراردادهای پیمانکاری دولتی (بخش دوم) senior engineer 0 299 ۶-۸-۱۳۹۱ ۰۵:۲۴ عصر
آخرین ارسال: senior engineer
  اصول حاکم بر قراردادهای پیمانکاری دولتی (بخش اول) senior engineer 0 253 ۶-۸-۱۳۹۱ ۰۵:۲۳ عصر
آخرین ارسال: senior engineer
  اصول و تنظيم و كنترل بودجه دولتي (بخش سوم) senior engineer 0 1,084 ۶-۸-۱۳۹۱ ۰۱:۳۱ صبح
آخرین ارسال: senior engineer
  اصول و تنظيم و كنترل بودجه دولتي (بخش دوم) senior engineer 0 466 ۶-۸-۱۳۹۱ ۰۱:۳۰ صبح
آخرین ارسال: senior engineer
  اصول و تنظيم و كنترل بودجه دولتي (بخش اول) senior engineer 0 406 ۶-۸-۱۳۹۱ ۰۱:۳۰ صبح
آخرین ارسال: senior engineer
  اصول خلاقیت انیمیشن گلچین جاویددوست 0 316 ۲۵-۷-۱۳۹۱ ۱۲:۱۵ عصر
آخرین ارسال: گلچین جاویددوست
  [مقاله] اصول بهداشت شیر ♔ αϻἰг κнаη ♔ 0 144 ۲۱-۷-۱۳۹۱ ۰۹:۳۸ صبح
آخرین ارسال: ♔ αϻἰг κнаη ♔
  نگهداری رایانه در خانه senior engineer 0 98 ۲۱-۶-۱۳۹۱ ۰۹:۵۹ صبح
آخرین ارسال: senior engineer

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان