تبليغات
تبلیغات در دانشجو کلوب محک :: موسسه خيريه حمايت از کودکان مبتلا به سرطان ::
جستجوگر انجمن.براي جستجوي مطالب دانشجو کلوپ مي توانيد استفاده کنيد 
برای بروز رسانی تاپیک کلیک کنید
 
امتیاز موضوع:
 • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

اشتهای شما چه رنگی است؟

نویسنده پیام
 • ندای بهار
  آفلاین
 • کاربرسایت
  ****
 • ارسال‌ها: 5,211
 • تاریخ عضویت: دي ۱۳۹۰
 • اعتبار: 102
 • تحصیلات:لیسانس
 • علایق:طراحی،معماری
 • محل سکونت:مشهد
 • سپاس ها 1930
  سپاس شده 5354 بار در 3092 ارسال
 • امتیاز کاربر: -115,015$
 • حالت من:حالت من
ارسال: #1
اشتهای شما چه رنگی است؟
دانشمندان عقیده دارند رنگ نارنجی، اکسیژن رسانی به مغز را افزایش میدهد، نیروبخش است و فعالیت ذهن را تحریک میکند.
رنگها نقش مهمی در دنیای ما بازی میکنند. رنگها میتوانند افکار ما را تحت سلطه خویش درآورند، اعمال ما را تغییر دهند و واکنش هایی را سبب شوند. رنگها میتوانند چشمهای شما را آزار داده یا آرام کنند، فشار خون را بالا ببرند و بر درجه سیری یا گرسنگی ما تأثیر بگذارند. در واقع آنچه که ما از آن خواهیم نوشت، تأثیر رنگها بر اشتهای ماست.
بازی با رنگها
رنگها نقش مهمی در دنیای ما بازی میکنند. رنگها میتوانند افکار ما را تحت سلطه خویش درآورند، اعمال ما را تغییر دهند و واکنش هایی را سبب شوند. رنگها میتوانند چشمهای شما را آزار داده یا آرام کنند، فشار خون را بالا ببرند و بر درجه سیری یا گرسنگی ما تأثیر بگذارند. در واقع آنچه که ما از آن خواهیم نوشت، تأثیر رنگها بر اشتهای ماست. برخی رنگها اشتها را سرکوب میکنند (که این مورد برای کسانی که قصد کم کردن کالری را دارند سودمند است) در حالی که سایرین سرعت تنفس و ضربان قلب را بالا میبرند.

جذابیت رنگ
اما چرا؟ اصولا دو نکته در غذا هست که اشتهای ما را تحریک میکند؛ رنگ و بو. رستوراندارها و مدرسان آشپزی سالهاست که میدانند جذابیت غذاهای گوناگون با رنگ آنها ارتباط تنگاتنگی دارد. وقتی که در مجلهای مثل پردیس صفحات آشپزی را مرور میکنید، احساس گرسنگی به شما دست میدهد و این دلیلی ندارد جز اینکه شکل غذا موجب خروج نورونها از هیپوتالاموس میشود و حس گرسنگی در ما بیدار میشود.


رنگ های خوراکی و غیرخوراکی
بسیاری از رنگهای سرد به طور طبیعی در طبیعت وجود ندارند و متخصصان به تازگی موفق به ساخت آن شدهاند. با این حال شما کمتر خوراکیای پیدا میکنید که رنگهایی مثل آبی را در خود داشته باشد. این رنگ با توجه به تربیت ذهنی ما به هیچ وجه اشتها برانگیز نیست و این موضوعی است که فراریان از چاقی باید به آن توجه کنند و رژیم خود را به نوعی رنگ سرد بزنند.

نارنجی: از آبگوشت تا آب پرتقال
دانشمندان عقیده دارند رنگ نارنجی، اکسیژن رسانی به مغز را افزایش میدهد، نیروبخش است و فعالیت ذهن را تحریک میکند. نارنجی جزء رنگهای گرم و مطلوبی است که به شما احساس راحتی میبخشد. مثلا برای وعده صبحانه استفاده از آب هویج یا آب پرتقال کاملا در خدمت کسانی است که دوست دارند صبحانه مفصل بخورند. زردچوبه به عنوان یکی از اصلیترین ادویهها، رنگ نارنجی را به غذا میدهد و همین مسأله غذا را خوشمزهتر نشان میدهد. تجربه خوردن آبگوشت، نشاندهنده این است که قوم ایرانی با این رنگ الفت دیرینه دارد.

سبز: شکموهای سالم
سبز رنگ طبیعت، سلامتی و فراوانی است و طرفداران بسیاری دارد. به دلیل ارتباط رنگ سبز با طبیعت اغلب از آن به عنوان رنگی آرامش بخش یاد میشود و خوراکیهای سبز رنگ در باور عمومی سالم و مناسب برای خوردن هستند. اگر شما به رنگ سبز علاقه دارید، میتوانید از ترکیبات انواع سبزیهای خشک و تازه و انواع صیفیجات در سفره خود استفاده کنید و تا میتوانید بدون نگرانی آنها را میل کنید. البته برای برخی از ایرانیها خوراکیهای سبزرنگ اشتهابرانگیز هستند و تازه بعد از قلع و قمع کردن غذای سبز نوبت به غذای اصلی میرسد.

زرد: شادی شیرین
مهمترین ادویهای که رنگ زرد را به غذا تحمیل میکند، زعفران است که طیفی تند از این رنگ شاد محسوب میشود. به غیر از این روغنهای معطر سنتی و کره هم این رنگ را در خود دارند. رنگ زرد محرک اشتهاست چون موجب برانگیختن احساس شادی میشود. جوجهکباب یکی از خوشمزهترین خوراکیهایی است که به این طیف نزدیک است. این روزها استفاده از فلفل زرد نیز به شدت مورد توجه آشپزها قرار گرفته است چون ترکیب اشتهابرانگیزی به غذا میدهد.

خاکستری: حالم بد شد!
رنگ خاکستری اشتها را کم میکند و حتی موجب دلزدگی شما از غذا خوردن میشود. به گفته پزشکان متخصص نکته مثبت این رنگ آن است که موجب کاهش اضطراب - در کنار آن اشتها - میشود. اگر میخواهید خیلی به خودتان سخت بگیرید در محیط خاکستری غذا بخورید.
البته این کاری است که باعث می شود خیلی از غذاخوردنتان لذت نبرید. به هر حال خود دانید.

قرمز: رنگ گرسنگی
رنگ قرمز از لحاظ احساسی فوق العاده قدرتمند بوده و سرشار از انرژی است. این رنگ، سرعت تنفس و فشار خون را بالا میبرد و همچنین اشتها را تحریک میکند. به دلیل همین تاثیر اغلب در رستورانها از رنگ قرمز استفاده میشود. اصولا قرمز رنگی تند و اشتهابرانگیز است که طیف مختلفی از غذاها با آن ارتباط تنگاتنگی دارند. مهمترین رنگهای خوراکی هم از رنگ قرمز نشأت میگیرند. همچنین بسیاری از چاشنیها سرخرنگاند. به نظر میرسد مغز ما دربرابر این رنگ کاملا تربیت شده است.

فیروزهای: یار و یاور لاغرها
رنگ فیروزهای اشتها را تحریک میکند. این روزها پاستاهای جدیدی به این رنگ تولید شده است اما بیش از آنکه این رنگ تعریف خوراکی داشته باشد، در دکور آشپزخانه مورد استفاده قرار میگیرد. اگر تصویری شامل دو رنگ فیروزهای و نارنجی بر دیوار آشپزخانه آویزان کرده و هنگام صرف غذا به آن نگاه کنید، خیلی زود از شر هیکل لاغر و استخوانی خود خلاص خواهید شد.

آبی: لاغری همین جاست
سرمای رنگ آبی، در تضاد با اشتهاست. این رنگ موجب کند شدن متابولیسم شده و اثر آرامش بخش دارد. رنگ آبی قویا با احساس خونسردی و آرامش همراه است. به دلیل اینکه این رنگ به ندرت به صورت طبیعی یافت میشود، اغلب از آن به عنوان کاهشدهنده اشتها استفاده میکنند. بنابراین هنگام غذا خوردن یا آشپزی نباید از این رنگ استفاده کنید. بنا بر توصیه کارشناسان اگر قصد رژیم گرفتن دارید، بهتر است یک لامپ آبی روی سر یخچال قرار دهید تا میل به خوردن را در خود سرکوب کنید. همچنین میتوانید از بشقاب یا رومیزی آبی استفاده کنید یا در یک فضای آبی رنگ غذا بخورید... البته اگر اضافه وزن دارید.
اولین چیزی كه در هنگام انتخاب یك میوه برای خوردن شما را جذب كرده رنگ و جلوه خاص آن میوه است،آیا می دانید میوه های مختلف با رنگ های متفاوت چه خواصی دارند؟

در اولین قدم این رنگ اشیا است كه شما را به طرف آن شیء جذب و یا از آن دور میكند.در واقع احساس آرامش،لذت ناراحتی،تنش،صلح و دوستی و … همه و همه در پرتو رنگهاست.رنگها تمامی محیط ما و حتی خود ما را نیز تسخیر كردهاند و در تمام جسم جان و روح ما تاثیر گذارند. مثلا در مورد رنگ سیب سرخ و زیبا علاوه بر لذتی كه از رنگ آن در هنگام خوردن میبریم و در ما احساس شادابی و نشاط ایجاد میكند،در خواصش نیز تاثیر فراوانی دارد.تمامی سبزیجات و میوههایی كه روزانه مصرف میكنید با توجه به نوع رنگشان منافع خاصی برای شما دارند.شاید تعجب كنید،اما فراموش نكنید كه رنگها بر همه وجود ما و در تمامی جوانب نفوذ دارند و این هم یك روش نفوذی آنهاست.

رنگ سبز
رنگی است آرامش بخش و با دیدن این رنگ شما احساس آرامش میكنید و از وجودش لذت میبرید و جالب اینجاست كه همین رنگ زیبا و آرامش بخش علاوه بر این كه شما را در ظاهر جذب میكند و شما از آن لذت میبرید خواص درمانی بسیاری نیز دارد و برای جسمتان مفید است.در واقع هر چیز سبزی كه شما میبینید این خاصیت را داراست و این در مورد میوهها و سبزیجات سبز رنگ نیز صادق است.این رنگ برای افراد عصبی و نا آرام بسیار مفید است.رنگ سبز خاصیت ضد عفونیكننده دارد و مناسب برای بیماریهای قلبی عروقی و بیماریهای رودهای (یبوست)،معده (سوءهاضمه،زخم معده و…)،كلیه (سنگ كلیه و ناراحتیهای مجاری ادراری)، ریه (مشكلات تنفسی،آسم و …) و رحم میباشد.

این رنگ برای درمان زخمهای عمیق سوختگیهای شدید نیز موثر است.این خواص در میوهها و سبزیجاتی كه سبز رنگ هستند به وفور یافت میشود.تحقیقات نشان داده میوهها و سبزیجات سبز رنگ خاصیت ضدعفونیكنندگی دارند و در هضم غذا و جذب آن موثرند.

میوهها و سبزیجات سبز رنگ برای افرادی كه از بیماریهای عصبی رنج میبرند توصیه شده است. سبزیجات سبز رنگ همچنین در درمان زخمهای عمیق و سوختگی ها و بیماری های ریوی و كلیوی بسیار موثر است و در بهبود بیماریهای قلبی مصرف فراوان دارد.مثلا جعفری دارای خواص ضد عفونیكننده خون و دستگاه گوارش میباشد.جعفری موجب تحریك عضلات روده و رحم میشود و مناسب برای معده و هضم غذاست.برگ این گیاه مناسب برای زخمهای عمیق است و جوشانده آن مناسب برای بیماریهای كلیوی و مجاری ادرار است.

انگور سبز
این میوه مناسب برای بیماریهای اعصاب است.مواد غذایی موجود در انگور به هضم غذا و جذب آن در معده كمك فراوانی میكند و در درمان بیماریهای سوءهاضمه،سل ریوی،مشكلات كلیوی (سنگ كلیه) و یبوست كمك فراوانی میكند.همچنین باعث دفع سموم و مواد زائد از بدن میشود.آب انگور مغذی عضله قلب است.انگور اختلالات قلبی حاصله از ازدیاد فشارخون را از بین میبرد و دارای اثر تقویتكننده قلب است.
انگور موجب ازدیاد ترشح صفرا میشود و عمل هضم را تحریك و تسریع میبخشد و تخمیرهای رودهای را كاهش میدهد.

كاهو
كاهو در درمان تپش قلب و سرفه و مشكلات ریوی موثر است.همچنین آرام كننده اعصاب است.كاهو برای دفع مواد زاید در رودهها و جلوگیری از یبوست مناسب است.از جوشانده كاهو میتوان برای درمان سوختگیها و زخمها استفاده كرد.

لوبیا سبز
از لوبیا سبز برای درمان كسالتهای شدید كلیوی استفاده میشود.این سبزی همچنین در درمان بیماریهای قلبی نیز موثر است.وجود فسفر در لوبیا برای اعصاب مفید است.خرده شده و یا پوره شده دانه لوبیا به عنوان ضماد برای مواضعسوختگی و سایر التهابات پوستی و زخمها موثر است.

ترخون
ترخون به دلیل داشتن اسانسهای معطر در خود مجاری دستگاه گوارشی را ضدعفونی میكند و محرك مناسبی برای معده به شمار میرود.این سبزی برای بیماریهای رحم و تسهیل جریان خون قاعدگی بسیار موثر است.

رنگ قرمز
رنگیاست محرك و اشتهاآور.رنگی پر انرژی كه همین خصوصیات در مواد غذایی قرمز رنگ هم دیده میشود.معمولا ما برای خوردن خوراكیهایی با رنگ قرمز بسیار راغب هستیم.
این رنگ و در واقع میوهها و سبزیجات قرمز رنگ علاوه بر این كه افزایش دهنده اشتها هستند،برای افراد كم خون و افرادی كه كمبود آهن دارند بسیار مناسب است.همچنین در درمان عفونتها و سوختگیهای شدید بسیار موثر است و معمولا این گونه میوهها و سبزیجات در درمان بیماریهای ریوی،مشكلات روده (یبوست) و رحم به كار برده میشود.مواد غذایی قرمز رنگ بسیار پر انرژی بوده و در تقویت قلب و افزایش فشار خون و غلظت خون بسیار مفید و تقویتكننده روده و كبد است.

گیلاس
تقویتكننده و انرژی زا.تنظیم كننده كبد و مناسب برای رفع یبوست و اشتها آور،دفعكننده مواد زائد و سموم از بدن.

توت فرنگی
در درمان سل ریوی بسیار سودمند است و همچنین در درمان عفونتهای روده.

انار
جلوگیری از تنگی نفس.مناسب برای روده و تصفیهكننده خون.

انگور فرنگی
موثر در درمان تبهای عفونی،محرك اشتها و رفع یبوست.

شاتوت
تصفیهكننده خون،مناسب برای بیماریهای كمخونی و مشكلات ریوی.

فلفلقرمز
تحریك قوای هاضمه،مناسب برای خونریزیهای رحم،رفع فلج،رفع یبوست و بیماریهای روده.

رنگ نارنجی
رنگی جذاب و سر زنده و شاداب،كه در نهایت جذابیت و جلب توجه احساس زدگی ایجاد نمیكند. سبزیجات و میوههای نارنجی رنگ و كلا هر شی نارنجی رنگ در افزایش شیر مادران بسیار موثر است.مواد غذایی نارنجی رنگ بسیار انرژی زا است و محرك مناسبی برای اعصاب و سودمند برای مشكلات تنفسی و ضد سرفه،ضد آسم و سل ریوی هستند و در درمان سنگ كلیه و كیسه صفرا و بیماریهای معده و روده موثر هستند.

هویج
افزایش شیر مادر،مناسب برای درمان اختلالات شدید رودهای،بهبود دهنده زخمهای دستگاه گوارش،رفعكننده یبوست،ضد عفونیكننده روده،تقویتكننده اعصاب و انرژیزا و موثر در بهبود عفونتهای ریوی.

پرتقال و نارنگی
تقویتكننده دستگاه عصبی،عضلات و غدد،مناسب برای رفع اختلالات دستگاه گوارش،كبد و رودهها.

زالزالك
مناسب برای درمان بیماریهای روده و رفع كمخونی.

رنگ زرد
رنگی شادیآفرین،درخشان،زنده و محرك.سبزیجات و میوههای زردرنگ معمولا اشتها آور و در عین حال مناسب برای هضم غذا میباشند.میوهجات و سبزیهای زردرنگ تصفیهكننده كبد و رودهها و كلیههاست.این مواد غذایی در درمان بیماریهای معده (ورم معده) كیسه صفرا یبوست و فشار خون و همین طور مشكلات ریوی مناسب هستند و در تقویت غدد لنفاوی قلب موثرند و بسیار انرژیزا میباشند و محرك اعصاب.

زردآلو
سرشار از انرژی،موثر در درمان یبوست،كاهشدهنده افسردگی و تقویتكننده اعصاب.

آناناس
تقویتكننده روده،نیرو بخش،مناسب برای هضم غذا و موثر در بیماریهای ریه.

به
تقویتكننده اعصاب و قلب،موثر در درمان بیماریهای ریوی و سل.همچنین در درمان ورم معده و روده از این میوه استفاده میشود.

گلابی
از بین برنده ضعف و بیحالی،تقویتكننده اعصاب،رفع تنبلی رودهها،رفع یبوست و بیماریهای رودهای و معده،موثر در درمان سل ریوی،از بین برنده سنگ كلیه.

آلو
انرژیزا و از بین برنده كمخونی و ضعف و سستی،برطرفكننده یبوست،محرك اعصاب،مناسب برای كلیهها.

سیب زرد
انرژیساز،ضد عفونی كننده قوی روده و مناسب برای تقویت رودهها و معده،محرك كلیهها و مناسب برای سنگ كلیه و مجاری ادرار،تقویتكننده اعصاب،رفعكننده یبوست و اسهال، مناسب برای اختلالات تنفسی

مطالب مشابه ...حالم خوب است!
خوبِ خوب!
آنقدر خوب که گلویم امشب مهمانی بهراه انداخته!
بغضم بد هوسِ رقصیدن کرده است!
اشتهای شما چه رنگی است؟

اشتهای شما چه رنگی است؟
۳-۱۱-۱۳۹۰ ۰۴:۳۰ عصر
جستجو یافتن همه ارسال های کاربر اهدا امتیازاهدای امتیاز به کاربر پاسخ پاسخ با نقل قول
 سپاس شده توسط هادی

برای بروز رسانی تاپیک کلیک کنید


مطالب مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  جشن رنگی هندی ها؛ لطفا رو من رنگ بپاش! sea girl 12 250 ۱-۲-۱۳۹۴ ۱۰:۳۵ عصر
آخرین ارسال: ღمژگانღ
  آیا میدانید روبان‌های رنگی هر کدام نماد چه بیماری هستند ... @Autumn@ 1 114 ۱۹-۹-۱۳۹۳ ۱۲:۵۳ عصر
آخرین ارسال: ta.soltani
  اسم شما چه رنگی است؟! soghooot 5 164 ۷-۹-۱۳۹۳ ۱۲:۱۳ عصر
آخرین ارسال: ღمژگانღ
  بالاتر از سیاهی رنگی نیست خاطره بانو 0 147 ۴-۳-۱۳۹۱ ۰۷:۳۰ صبح
آخرین ارسال: خاطره بانو
  شما چه رنگی هستید؟حتما حتما بخونید گلچین جاویددوست 0 259 ۱۱-۱۰-۱۳۹۰ ۰۴:۰۸ عصر
آخرین ارسال: گلچین جاویددوست

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان