تبليغات
تبلیغات در دانشجو کلوب محک :: موسسه خيريه حمايت از کودکان مبتلا به سرطان ::
جستجوگر انجمن.براي جستجوي مطالب دانشجو کلوپ مي توانيد استفاده کنيد 
برای بروز رسانی تاپیک کلیک کنید
 
امتیاز موضوع:
 • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

اترلوپ EtherlOOp

نویسنده پیام
 • ♔ αϻἰг κнаη ♔
  آفلاین
 • مدیرکل سایت
  *******
 • ارسال‌ها: 16,120
 • تاریخ عضویت: تير ۱۳۹۰
 • اعتبار: 1091
 • تحصیلات:زیر دیپلم
 • علایق:مبارزه
 • محل سکونت:ایران زمین
 • سپاس ها 34983
  سپاس شده 49177 بار در 13549 ارسال
 • امتیاز کاربر: 542,053$
 • حالت من:حالت من
ارسال: #1
اترلوپ EtherlOOp
با گسترش روز افزون اینترنت و جایگاه غیر قابل انکار آن در زمینه ارتباطات و سرگرمی ، ارائه دهندگان سرویس برای پاسخگویی به نیاز متقاضیان سرویس های پر سرعت ، اقدام به ایجاد هزاران شبکه دسترسی مبتنی بر تکنولوژی xLSL کردند . مشکل از آنجا آغاز شد که تحلیل گران پی به این نکته مهم بردند که با وجود رسوخ تکنولوژی xDSL و حذف مودم های کابلی ، روش های معمول استفاده از تکنولوژی xDSL ، به هیچ وجه نمی تواند پاسخگوی نیازهای موجود باشد .
ارائه دهندگان سرویس به تلاش خود جهت دستیابی به روش های علمی که از به هدر رفتن منابع و افرایش قیمت جلوگیربی کند و در عین حال زمان فروش را کاهش دهد و حداکثر سود را تضمین نماید ادامه دادند .
به همین دلیل ارائه دهندگان سرویس کم کم به این نتیجه رسیدند که سرویس پر سرعت اینترنت به سرعت در حال تبدیل شدن به تجارتی سودمند می باشد .
علاوه بر آن ارائه دهندگان سرویس ، در خواست های جدیدی را برای تکنولوژی و زیر ساخت ها مطرح می کنند .
صنعت و تکنولوژی به دنبال پاسخ های جدید و راهکارهایی مناسب برای حل مشکلات دسترسی کاربران بدون محدودیت هایی از قبیل پیچیدگی ها ، قیمت و مشکلات نصب می باشد .
فن آوری Etherloop راهکاری برای مسائل همیشگی xDSL های معمول است . این روش از ساده سازی نصب و استفاده و قابلیت گسترش موجود در Ethernet در مصارف xDSL استفاده می کند . Etherloop با ترکیب Signaling و Spectrum Management ارائه دهندگان سرویس را از بسیاری از مشکلات تکنولوژی xDSL می رهاند . زیر ساخت هایی که در آنها از تکنولوژی Etherloop بهره گرفته شده است این امکان را در اختیار ارائه دهندگان سرویس قرا رمی دهد تا مجموعه ای از کاربردها را برای بازاری بزرگتر ، در زمان کوتاه تر و با هزینه ای کمتر در اختیار داشته باشند .
● مفاهیم ETHRLOOP
Ethernet بر پایه فراگیرترین تکنولوژی شبکه در دنیا ، یعنی Ethernet بنا نهاده شده است .
از آنجا که مفاهیم و اصول اولیه تکنولوژی Ethernet نقش مهمی را در Etherloop ایفا می کند ، در شروع بهتر است درک درستی از Ethernet پیدا کنیم .
Ethernet یک پروتکل Connectionless است که Packet هایی با طول متغیر دارد . هر Ethernet Packet یک Header و Payload حداکثر ۱۵۰۰ بایتی را شامل می شود . این Packet ها از مبداء و بدون هیچ اطلاعاتی در مورد مسیر هایی که باید از آن عبور کنند و فقط به آدرس مقصد ارسال می شوند . Packet ها از هر node به node دیگر منتقل شده و در هر node آدرس مقصد Packet کنترل می شود و در صورت نیاز آدرس node بعدی که Packet باید از آنجا برود تعیین می گردد .
Ethernet از سیگنالینگ حالت Burst بهره می جوید ، بدین معنی که ارسال Data فقط زمانی صورت می پذیرد که اطلاعاتی برای ارسال موجود باشد . Data به صورت طبیعی ماهیت Burst دارد و به عبارت دیگر ، Data در زمان های محدود و مشخصی ارسال یا دریافت می شوند .
حتی video Stream ها یا Audio Stream ها نیز Bursty عمل می کنند ، در این موارد گیرنده با کمک گرفتن از بافرها ، Data را در هنگام Burst ذخیره و در زمان مورد نیاز استفاده می کنند . Etherloop برای انتقال Packet ها با کمترین تغییری طراحی شده است و به این مهم با بهره جستن از Framing HDLC دست پیدا می کند . HDLC خود یک پروتکل است که با eNCAPSULATE کردن pACKET های eTHERNET و ایجاد کمترین مقدار ، oVIRHEAD آنها را بر روی خط ارسال می کند .
Etherloop با تجمع ۳۱ عدد Ethernet Packet در داخل یک Brust آنها را روی خط ارسال می کند . این فریم ها بر روی یک حامل ( Carrier ) مدوله می شوند که این سیگنال حامل بر روی یکی از ۱۲ فرکانس موجود در محدوده ۵.۶۲ KHZ تا ۱.۶۶ KHZ عمل می کند . Etherloop سپس از مدولاسیون برای Encode کردن Data به سیگنال استفاده می کند . QAM یک روش افزایش سرعت انتقال داده است .
در یک مدولاسیون AMیک سطح تعیین کننده( Threshold ) برای سیگنال در نظر گرفته می شود که مقادیر بالاتر از آن نشان دهنده و مقادیر کمتر از آن منطقی محسوب می شود . در این نوع ابتدایی مدولاسیون هر بیت دیتا با یک نشانه ( Symbole Encode ) می شود ، در صورتی که در تکنیک های پیشرفته مدولاسیون ، تعداد بیشتری بیت را با یک نشانه می توان Encode کرد .
نرخ انتقال سیگنال حامل با تعداد Symbole ها در واحد زمان نشان داده می شوند . واضح است که ترکیب Symbole Rate و نوع مدولاسیون تعیین کننده Bit Rate سیگنال می باشد .
Etherloop از سه نوع QAM استفاده می کند که عبارتند از QPSK و QAM۱۶ و QAM۴۶ . این سه روش با استفاده همزمان از مدولاسیون فاز و دامنه ، امکان توزیع تعداد بیشتری بیت را بر روی هر Symbole فراهم می کنند .
QPSKمی تواند ۲ بیت بر روی هر Symbole منتقل کند . QAM۱۶ ۴ بیت و QAM۴۶ ۶ بیت بر روی هر Symbole انتقال می دهد . ترکیب این سه روش مدولاسیون با ۱۲ فرکانس حامل Etherloop.۳۶ سرعت متفاوت ایجاد می کند . به عنوان مثال فرکانس ماکزیمم Etherloop یعنی ۱.۶۶۲ مگا Symbole/sec همراه با مدولاسیون QAM۴۶ سرعت انتقالی معادل ۱۰MBS ایجاد می کند .
● استفاده از حالت Burst و انتقال ـ Half Duples برای دستیابی به سیگنالینگ بهتر .
هم HDLC و هم مدولاسیون QAM روش های شناخته شده ای هستند که به صورت گسترده توسط بسیاری از تولید کنندگان محصولات مخابراتی و از جمله سیستم های xDSL به کار گرفته می شوند . اما استفاده توأمان از این روش های سیگنالینگ و روش انتقال Half _ duplex Burst قابلیت های فراوانی برای Etherloop به ارمغان می آورد که هیچکدام از آنها در xDSL وجود ندارد .
بهره جستن از Burst امکان استفاده از ارتباط Half _ duplex را فراهم می کند . در انتفال Half _ duplex فقط یکی از مودم های دو سر خط ارسال را در هر لحظه انجام می دهد . این روش انتقال مزییت های فراوانی نسبت به انتقال Full _ duplex دارا می باشد .
اول آنکه هنگامی که یک مودم Half _ duplex در یک سر خط عمل دریافت را انجام می دهد ، بدیهی است که هیچ ارسالی از جانب این مودم صورت نمی پذیرد . بنابراین هیچگونه تداخلی ناشی از قسمت ارسال ( به عنوان مثال Bridge Tap و یا تغییرات Wire Gauge ) به وجود نمی آید .
مزیت دوم استفاده از انتقال Half _ duplex ، امکان استفاده از تمام Spectrumدر هر دو طرف ( ارسال و دریافت ) است . به عبارت دیگر در یک سیستم Half _ duplex یک Spectrum میان Upstreamو Down Stream مشترک است در حالی که در انتقال Full _ duplex نیاز به دو Spectrum مجزا برای آنها است .
بنابراین واضح است که در روش دیگر هیچ تقسیم بندی از پیش تعیین شده ای برای پهنای باند وجود ندارد و تمام پهنای باند موجود ، هم برای Up Stream و هم برای Down Stream قابل دسترس می باشد در صورتی که در یک سیستم Fall _ duplex باید باند مشخصی برای Up Stream و Down Stream از کل پهنای باند موجود اختصاص داد ، که این خود یک نقطه ضعف برای این سیستم می باشد .
وجود DSL های متفاوت برای کاربردها گوناگون ناشی از همین ضعف بزرگ است ( DSL های متقارن برای Business و DSL های نامتقارن برای Consumer ) .
Ethreloop قادر است از این Spectrum اختصاصی به عنوان اهرمی برای افزایش حوزه عملکرد خود استفاده کنند . هر چه طول مسیر افزایش یابد ، به صورت منطقی Spectrum فرکانس هایی که قابلیت ارسال بر روی این خط را دارند محدودتر می شود .
در سیستم های Fall _ duplex و در مسیرهای طولانی این Spectrum به قدری محدود می شود که دیگر دو Spectrumجدا را نمی توان برای Up Stream و Down Stream در نظر گرفت.
اما از آنجا که Etherloop یک سیستم Half _ duplex است با به اشتراک گذاشتن این پهنای باند میان Up STREAM و Down Stream در مسافت های طولانی نیز می تواند به خوبی عمل کند .

۲-۸-۱۳۹۰ ۰۹:۰۵ عصر
جستجو یافتن همه ارسال های کاربر اهدا امتیازاهدای امتیاز به کاربر پاسخ پاسخ با نقل قول
 سپاس شده توسط senior engineer

برای بروز رسانی تاپیک کلیک کنید


پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان